Sağlık Haberleri

LÖSEMİLİ ÇOCUKLAR YARARINA KERMES
07 Kasım 2017, 15:49 0
LÖSEMİLİ ÇOCUKLAR YARARINA KERMES
Manisa Bahçeşehir Koleji, lösemili çocuklar için anlamlı bir etkinlik gerçekleştirdi. Lösemili Çocuklar Haftası kapsamında okulda kermes etkinliği düzenlendi.  Öğretmenler, veliler ve öğrenciler etkinliğe destek verdi. Kermesten elde edilecek gelir Manisa Celal Bayar Üniversitesi Hafsa Sultan Hastanesi’nde yatan lösemili çocuklar için kullanılacak. Özellikle minik öğrenciler öğretmenlerinin eşliğinde kermeste parasını verip alışveriş yaptı.
GEBELİK VE EMZİRME DÖNEMİNDE BESLENMENİN ÖNEMİ
06 Kasım 2017, 15:10 0
GEBELİK VE EMZİRME DÖNEMİNDE BESLENMENİN ÖNEMİ
Manisa’da Sevgiyle Diyet ve Beslenme Danışma merkezi tarafından gerçekleştirlen “Gebelerde ve Emzirme Döneminde Beslenme” konulu etkinlikte, sağlıklı beslenme tüyoları verildi. Etkinlik Pause Cafeea’de sunumlarla beraber keyifli sohbet eşliğinde gerçekleşti. Sevgiyle Diyet diyetisyenleri Sevgi Gökçen Eryılmaz ve Bengü Ünal en çok merak edilenleri anlatıp, beslenme hakkında yapılan yanlışlar üzerinde durdu.
O CİHAZ SAĞLIK BAKANLIĞI TARAFINDAN YASAKLADI!
06 Kasım 2017, 09:23 0
O CİHAZ SAĞLIK BAKANLIĞI TARAFINDAN YASAKLADI!
Günlerce ‘Yeni nesil vitamin teknolojisi’ olarak pazarlanan ‘Vitastiq’ isimli tıbbi cihazı Sağlık Bakanlığı yasakladı. İddiaya göre cihaz kişisel olarak vitamin ve mineral ölçümü yapıyor ve ardından firma, kendi ürettiği ‘Newita’ isimli gıda takviyelerini kullanıcılara satıyor.
LİSELİ ÖĞRENCİLERE ORGAN BAĞIŞI DERSİ
04 Kasım 2017, 18:31 1
LİSELİ ÖĞRENCİLERE ORGAN BAĞIŞI DERSİ
Manisa Şehzadeler İlçe Sağlık Müdürlüğü, organ bağışı konusunda çalışmalarını sürdürüyor.
PSİKİYATRİSTE EN ÇOK DOKTORLAR BAŞVURUYOR
04 Kasım 2017, 10:48 0
PSİKİYATRİSTE EN ÇOK DOKTORLAR BAŞVURUYOR
Son günlerde meydana gelen doktor intihar vakalarının arttığına dikkat çeken Uzman Dr. Psikiyatrist-Psikoterapist Arzu Erkan Yüce, "Artık pek çok terapistin koltuğunu doktorlar ve sağlıkçılar dolduruyor. Bizlere başvuranların büyük çoğunluğunu doktorlar oluşturuyor" dedi. 
TÜRKİYE'NİN İLK PARAZİT BANKASI MANİSA'DA KURULDU
02 Kasım 2017, 10:04 1
TÜRKİYE'NİN İLK PARAZİT BANKASI MANİSA'DA KURULDU
MANİSA Celal Bayar Üniversitesi (MCBÜ) öğretim üyesi Prof.Dr. Ahmet Özbilgin, 32 yıl önce parazit toplamaya başlayıp 21 farklı türde, 3 bine yakın parazitin bulunduğu bankayı kurdu. Türkiye'de tek olan 'Parazit bankasını' kuran Prof.Dr. Ahmet Özbilgin, hastalıklar için aşıların geliştirilmesi ve tedavilerde parazit bankasının yol gösterici olduğunu belirterek, Türkiye'nin parazit hafızasının bu bankada saklandığını söyledi.
TIP ÖĞRENCİLERİ, MANİSALILARIN ŞEKERİNİ ÖLÇTÜ
01 Kasım 2017, 17:34 0
TIP ÖĞRENCİLERİ, MANİSALILARIN ŞEKERİNİ ÖLÇTÜ
Manisa Celal Bayar Üniversitesi (MCBÜ) Tıp Fakültesi Türk Tıp Öğrencileri Birliği Halk Sağlığı Kulübü Birliği (TURKMSIC) ile Şehzadeler İlçe Sağlık Müdürlüğü, 3-9 Kasım tarihleri arasında düzenlenen Organ Bağışı Haftasına yönelik bir etkinlik gerçekleştirildi.  15 Temmuz Demokrasi Meydanı’nda açılan stantlarda öğrenciler, vatandaşları hem organ bağışı konusunda hem de diyabet konusunda bilgilendirme yaptı.
MEME KANSERİNDE 40 YAŞINDAN SONRASINA DİKKAT!
01 Kasım 2017, 15:10 0
MEME KANSERİNDE 40 YAŞINDAN SONRASINA DİKKAT!
1-31 Ekim meme kanseri bilinçlendirme ayı ile ilgili düzenlenen 14. Ulusal Meme Hastalıkları Kongresine katılan Prof. Dr. Meltem Nalça Andrieu kongre ile ilgili yapmış olduğu konuşmanın yanı sıra meme kanseri ile ilgili, “40 Yaşından İtibaren her yıl mamografi yapılması gerekiyor” dedi.