Demirci Haberleri

O Mahallelerde Yollar Yenileniyor
19 Ağustos 2016, 15:18 0
O Mahallelerde Yollar Yenileniyor
Manisa Büyükşehir Belediyesi’nin yolların kalitesini arttırmak amacıyla başlattığı asfaltlama, yama, bakım ve onarım çalışmaları hızla devam ediyor. Bu kapsamda Büyükşehir Belediyesi ekipleri Demirci ilçesine bağlı İsmailler-Ahatlar-Demirciler-Köylüce-Üşümüş-Taşokçular grup yolunda bakım ve onarım çalışması yaptı.
Yeni su deposuyla tasarruf da sağlanacak
17 Ağustos 2016, 16:31 0
Yeni su deposuyla tasarruf da sağlanacak
Manisa Büyükşehir Belediyesi Manisa Su ve Kanalizasyon İdaresi (MASKİ) Genel Müdürlüğü, Demirci’nin Yarbasan Mahallesinde inşa ettiği yeni içme suyu deposuyla mahalleye sağlıklı su depolama sistemi kurarak, eski depodan kaynaklı sızıntıları ortadan kaldırıyor.
Ölüm Virajı Kaldırıldı
16 Ağustos 2016, 16:07 0
Ölüm Virajı Kaldırıldı
Manisa’nın büyükşehir olmasıyla birlikte özellikle yolu, suyu ve kanalizasyonu bulunmayan mahallelere ulaşmanın çabasını gösteren Manisa Büyükşehir Belediyesi, Demirci ilçesine bağlı Kargınışıklar Mahallesi’ne giriş yolundaki tehlike oluşturan virajları kaldırmak amacıyla 30 metre yüksekliğindeki dağı yol yapmak için çalışma başlattı. Çalışma, Demirci’de heyecan uyandırırken, vatandaşlar Manisa Büyükşehir Belediye Başkanı Cengiz Ergün’e teşekkür etti.
Öksüzlü Mahallesi’nde Asfalt Sevinci
16 Ağustos 2016, 13:28 0
Öksüzlü Mahallesi’nde Asfalt Sevinci
İl genelinde asfalt çalışması başlatarak yolların kalitesini yükselten ve vatandaşları toz ve topraktan kurtaran Manisa Büyükşehir Belediyesi, çalışmalarıyla vatandaşları memnun ediyor. Demirci İlçesi’ne bağlı Öksüzlü Mahallesi Muhtarı Adnan Akgün de, mahallelerinin 9 kilometrelik yolunun asfaltlanması nedeniyle sosyal medyadan Manisa Büyükşehir Belediye Başkanı Cengiz Ergün’e teşekkür etti.
Afrika Hastalığıyla Mücadele!'
15 Ağustos 2016, 16:12 0
Afrika Hastalığıyla Mücadele!'
İL genelinde haşereyle mücadele çalışmalarına aralıksız devam eden Manisa Büyükşehir Belediyesi, halk arasında ‘Afrika Hastalığı’ olarak bilinen ‘Lumpy Skin Disease’ hastalığına karşı başlattığı ilaçlama çalışmalarına Demirci ilçesinde devam etti.
Ölüm Virajları Tarih Oldu
12 Ağustos 2016, 10:26 0
Ölüm Virajları Tarih Oldu
Manisa Büyükşehir Belediyesi, Demirci İlçesi’ne bağlı Tekeler, Sağnıç grup yolunda bulunan ve ‘ölüm virajı’ olarak adlandırılan yollarda genişletme çalışması başlatarak, trafik açısından büyük tehlike oluşturan virajları tarihe gömdü. Çalışma, Demircili vatandaşlar tarafından takdirle karşılandı.
Manisa'da Yağış Sonrası Yoğun Çalışma
11 Ağustos 2016, 19:52 0
Manisa'da Yağış Sonrası Yoğun Çalışma
Manisa’nın Demirci ilçesinde Çarşamba günü etkili olan sağanak yağış nedeniyle sürücülerin ve vatandaşların mağdur olmaması için Manisa Büyükşehir Belediyesi, tüm ekipleriyle seferber oldu. Vatandaşlar, sabahın ilk ışıklarına kadar devam eden çalışma nedeniyle Manisa Büyükşehir Belediyesi’ne teşekkür etti.
Gözaltına Alınan Mili Eğitim Müdürü’nün Yanlış Kararına  Manisa Valisi Tepki Gösterdi  “Böyle birşey Olamaz, Derhal Düzeltin!"
10 Ağustos 2016, 21:07 0
Gözaltına Alınan Mili Eğitim Müdürü’nün Yanlış Kararına  Manisa Valisi Tepki Gösterdi  “Böyle birşey Olamaz, Derhal Düzeltin!"
Fetullahçı Terör Örgütü operasyonları çerçevesinde gözaltına alınan Manisa‘nın Demirci İlçe Milli Eğitim Müdürü Ramazan Yangın’ın kimseye sormadan aldığı yanlış taşımalı eğitim kararından dolayı mağdur olan öğrencilerin sorunlarını yerinde çözmek ve onları dinlemek için Demirci ilçesine giden Vali Mustafa Hakan Güvençer: bürokratlarına  verdiği “Böyle bir şey olamaz, bu kararı derhal düzeltin” talimatı yüreklere su serpti.