Demirci Haberleri

İçme Suyu Deposundaki Çalışmalar Denetlendi
04 Eylül 2016, 11:56 0
İçme Suyu Deposundaki Çalışmalar Denetlendi
Manisa Büyükşehir Belediyesi Manisa Su ve Kanalizasyon İdaresi (MASKİ) Genel Müdürlüğü’nün Demirci’nin Yarbasan Mahallesinde inşasına başladığı içme suyu deposundaki çalışmaları denetledi.
Ezgi Okula Artık Daha Rahat Gidecek
04 Eylül 2016, 11:00 0
Ezgi Okula Artık Daha Rahat Gidecek
Manisa Büyükşehir Belediyesi’nin engelli vatandaşların sosyal hayata entegre edilmesi için yaptığı çalışmalar, Demircili Ezgi Özgüleç’in de yüzünü güldürdü. İlköğretim 6. sınıf öğrencisi Ezgi’nin akülü tekerlekli sandalye talebine kayıtsız kalmayan Büyükşehir Belediyesi, Demirci Koordinasyon İşleri Müdürlüğü’nde akülü tekerlekli sandalyeyi Özgüleç’e teslim etti.
Demircililer İstiklal Madalyası İstiyor
31 Ağustos 2016, 22:49 0
Demircililer İstiklal Madalyası İstiyor
Demirci Kaymakamlığı ve Demirci Belediyesince düzenlenen Demirci Akıncıları Anma Programı muhteşem bir fener alayı yürüyüşü ve düzenlenen program ile taçlandırıldı. Programda konuşan Demirci Belediye Başkanı Selami Selçuk, "İlk meydan muhaberesi Demirci'de yapılmış. Türkiye Cumhuriyeti ilk defa hava kuvvetlerinin savaş uçaklarını koca yaylada yapılan Demirci meydan muhaberesinde kullanmış. Her nedense verilen bu mücadeleler tarih kitaplarında yer verilmemiş. Ben Demirci'nin bu hak ettiği unvanı alması noktasında değerli siyasetçilerimize buradan çağrıda bulunuyorum. Demirci çok şanlı bir direniş gösterdi. Demirci'nin bir İstiklal Madalyasını hak ettiğini düşünüyorum." dedi.
Demirci Akıncıları Anılacak
25 Ağustos 2016, 17:56 0
Demirci Akıncıları Anılacak
Demirci Kaymakamı Atilla Kantay, Manisa Büyükşehir Belediye Başkanı Cengiz Ergün ve Genel Sekreter Halil Memiş’i 29 Ağustos Pazartesi günü gerçekleştirilecek ‘Demirci Akıncıları’nı Anma ve Demirci’nin Kurtuluş Günü’ etkinliklerine davet etti.
Mahalleyi Değiştiren Çalışmaya İlanlı Teşekkür
25 Ağustos 2016, 11:38 0
Mahalleyi Değiştiren Çalışmaya İlanlı Teşekkür
Şehrin dört bir yanında yoğun bir çalışma yürüten Manisa Büyükşehir Belediyesi, il ve ilçe merkezlerinin yanı sıra özellikle Büyükşehir Yasası ile mahalleye dönen köylerde yaptığı çalışmalarla her kesimin takdirini kazandı. Demirci ilçesine bağlı Örücüler Mahallesi Muhtarı Sebahattin Dönmezer, ilçenin yerel gazetesine verdiği ilanla Manisa Büyükşehir Belediyesi’nin mahallelerinde yaptığı parke taşı döşeme çalışması nedeniyle teşekkür etti.
O Mahallelerde Yollar Yenileniyor
19 Ağustos 2016, 15:18 0
O Mahallelerde Yollar Yenileniyor
Manisa Büyükşehir Belediyesi’nin yolların kalitesini arttırmak amacıyla başlattığı asfaltlama, yama, bakım ve onarım çalışmaları hızla devam ediyor. Bu kapsamda Büyükşehir Belediyesi ekipleri Demirci ilçesine bağlı İsmailler-Ahatlar-Demirciler-Köylüce-Üşümüş-Taşokçular grup yolunda bakım ve onarım çalışması yaptı.
Yeni su deposuyla tasarruf da sağlanacak
17 Ağustos 2016, 16:31 0
Yeni su deposuyla tasarruf da sağlanacak
Manisa Büyükşehir Belediyesi Manisa Su ve Kanalizasyon İdaresi (MASKİ) Genel Müdürlüğü, Demirci’nin Yarbasan Mahallesinde inşa ettiği yeni içme suyu deposuyla mahalleye sağlıklı su depolama sistemi kurarak, eski depodan kaynaklı sızıntıları ortadan kaldırıyor.
Ölüm Virajı Kaldırıldı
16 Ağustos 2016, 16:07 0
Ölüm Virajı Kaldırıldı
Manisa’nın büyükşehir olmasıyla birlikte özellikle yolu, suyu ve kanalizasyonu bulunmayan mahallelere ulaşmanın çabasını gösteren Manisa Büyükşehir Belediyesi, Demirci ilçesine bağlı Kargınışıklar Mahallesi’ne giriş yolundaki tehlike oluşturan virajları kaldırmak amacıyla 30 metre yüksekliğindeki dağı yol yapmak için çalışma başlattı. Çalışma, Demirci’de heyecan uyandırırken, vatandaşlar Manisa Büyükşehir Belediye Başkanı Cengiz Ergün’e teşekkür etti.