banner278

ÇEVRE Haberleri

BURASI YUNTDAĞI ORTAKÖY!
05 Haziran 2018, 11:53 5
BURASI YUNTDAĞI ORTAKÖY!
Yunusemre Belediyesi tarafından hayata geçirilen Ortaköy Biyolojik Gölet Projesi’nde çalışmalarda sona geliniyor.
GEDİZ KAVŞAĞINI KULLANAN SÜRÜCÜLER DİKKAT
04 Haziran 2018, 22:39 0
GEDİZ KAVŞAĞINI KULLANAN SÜRÜCÜLER DİKKAT
Manisa Büyükşehir Belediyesi, Gediz Kavşağı’ndaki yan tercih yolunda bakım onarım çalışmalarına başladı. Geçtiğimiz yıl Ramazan Bayramı’nda kullanıma açılan yolun İstanbul yönünden gelip İzmir yönüne seyahat eden vatandaşlar için kavşaktaki bekleme süresini ortadan kaldırması dolayısıyla önemli olduğunu ifade eden Yol Yapım ve Onarım Daire Başkanı Fevzi Demir, yol üzerinde yapılan iyileştirmeler ve asfalt atımı ile birlikte, vatandaşların daha güvenli ve konforlu bir şekilde yolu kullanabileceklerini dile getirdi.
İMAR BARIŞI HANGİ TARİHTEN ÖNCEKİ YAPILARI KAPSAR?
02 Haziran 2018, 14:16 1
İMAR BARIŞI HANGİ TARİHTEN ÖNCEKİ YAPILARI KAPSAR?
Çevre ve Şehircilik Bakanı Mehmet Özhaseki, imar barışını, imar alanında son 30 yılın en önemli olayı olarak değerlendirdi. Geçmişte Türkiye’de 13 farklı imar affının yapıldığını, ancak bunların kalıcı bir çözüm getirmediğini belirten Bakan Özhaseki, İmar Barışı'nda, 13 milyon yapıyı kapsayan Yapı Kayıt Belgesi'ne vatandaşların 8 Haziran cuma gününden itibaren başvurabilecekleri, sürenin 31 Ekim'de sona ereceğini açıkladı. Bakan Özhasaki, konut affıyla ilgili birçok soruya yanıt verdi
"SPİL, SAĞLIK TURİZMİNİN MERKEZİ OLACAK"
31 Mayıs 2018, 17:56 4
"SPİL, SAĞLIK TURİZMİNİN MERKEZİ OLACAK"
Orman ve Su İşleri Bakanı Veysel Eroğlu, temel atma töreni ve çeşitli ziyaretler için geldiği Manisa’da Valiliği ziyaret etti. Bakan Eroğlu, "Spil Dağına teleferik de yapıyoruz. Spil sağlık turizminin merkezi olacak. Manisa’ya yatırımlar yağmur gibi yağıyor" dedi.
MESİR TABİAT PARKI'NDA ÇALIŞMALAR HIZLANDI
31 Mayıs 2018, 14:25 17
MESİR TABİAT PARKI'NDA ÇALIŞMALAR HIZLANDI
Yunusemre Belediyesi’nin Manisa’ya kazandıracağı güzel projelerden birisi olan Mesir Tabiat Parkı 2. etap projesinde çalışmalar hızlandırıldı.
YUNUSKENT’E SANATSAL DOKUNUŞ
31 Mayıs 2018, 11:32 1
YUNUSKENT’E SANATSAL DOKUNUŞ
Yunusemre Belediyesi’nin dev toplu konut hamlesi 5500 Konutluk Akgedik Yunuskent Toplu Konut Projesi’nin ilk etabında anahtar teslimi için geri sayım başladı. Hummalı bir çalışmanın yürütüldüğü bölgede istinat duvarları da  Karikatürcüler Derneği ve Güzel Sanatlar Lisesi öğrencilerinin desteğiyle renkleniyor.
MANİSA'DA KENTSEL DÖNÜŞÜM ÇALIŞMALARI BAŞLADI!
31 Mayıs 2018, 00:17 1
MANİSA'DA KENTSEL DÖNÜŞÜM ÇALIŞMALARI BAŞLADI!
Şehzadeler Belediyesinin 5 mahallede toplamda 360 dönümlük alanda başlattığı kentsel dönüşüm projesinde ilk çalışmalar başladı.  Ak Parti Manisa Milletvekili İsmail Bilen ve teknik ekipleri gece yarısı yapılan toplantıdan sonra açıklamalarda bulunan Şehzadeler Belediye Başkanı Ömer Faruk Çelik “Hedefimiz bir yıla varmadan, kentsel dönüşümün ilk etabına başlamak. Herkesin mutlu olabileceği bir projeyi hayata geçirmenin mutluluğunu yaşıyoruz” dedi.  AK Parti Manisa Milletvekili İsmail Bilen, ise yaptığı açıklamada “Bu proje ile orada yaşayan, bu işin cefasını çeken hemşerilerimize, daha yaşanabilir mekânlara kavuşturmanın mutluluğunu birlikte yaşamış olacağız” şeklinde konuştu.
SAĞANAK YAĞIŞ İLÇEDE HAYATI FELÇ ETTİ
30 Mayıs 2018, 18:22 0
SAĞANAK YAĞIŞ İLÇEDE HAYATI FELÇ ETTİ
Manisa’nın Kula ilçesinde öğleden sonra başlayan ve 20 dakika boyunca aralıksız süren sağanak yağmur hayatı felç etti.