SOMA Haberleri

SOMALI 301 MADEN ŞEHİDİNİN AİLELERİNE İKİNCİ KONUT
17 Şubat 2018, 16:22 0
SOMALI 301 MADEN ŞEHİDİNİN AİLELERİNE İKİNCİ KONUT
Manisa'nın Soma ilçesinde 13 Mayıs 2014'te yaşanan Türkiye'nin en büyük maden faciasında hayatını kaybeden 301 maden şehidinin yakınları için Doğuş İnşaat'ın verdiği konutların ardından Gaziantep Organize Sanayi Bölgesi'nce TOKİ kanalıyla yapımı tamamlanan yardım konutlarının da kurası çekildi. Facianın ardından tek yürek olan Türkiye şehit madencilerin ailelerini sahipsiz bırakmadı.
SOMA'DA ŞEHİT POLİS ADINA KÜTÜPHANE
08 Şubat 2018, 18:04 0
SOMA'DA ŞEHİT POLİS ADINA KÜTÜPHANE
MANİSA'nın Soma ilçesinde, 20 yıl önce Denizli'de trafik kazasında şehit olan polis memuru Murat Çakmak anısına oluşturulan kütüphane, törenle hizmete açıldı.
ORMANLIK ALANDA İNTİHAR ETTİ
07 Şubat 2018, 07:55 0
ORMANLIK ALANDA İNTİHAR ETTİ
Manisa’da bunalıma giren 50 yaşındaki Cemalletin A. kendini iple ağaca asarak intihar etti.
POMPA İSTASYONUNUN KAPASİTESİ ARTIRILDI
04 Şubat 2018, 12:44 0
POMPA İSTASYONUNUN KAPASİTESİ ARTIRILDI
Manisa Büyükşehir Belediye Başkanı Cengiz Ergün, kapasite artırımı gerçekleştirilen Soma Bölgesel Isıtma Sistemleri Pompa İstasyonu’nda incelemelerde bulundu. Başkan Ergün, günden güne daha fazla aboneye ulaşarak Soma’daki hava kirliliğinin azaltılmasına büyük katkı sağlayacak olan sistem için yatırımların devam edeceğini söyledi. 
SOMA'NIN YENİ MEYDANI GÖZ KAMAŞTIRIYOR
03 Şubat 2018, 14:50 0
SOMA'NIN YENİ MEYDANI GÖZ KAMAŞTIRIYOR
Manisa Büyükşehir Belediye Başkanı Cengiz Ergün’ün Soma ziyaretinde yapmayı söz verdiği İstasyon Meydanı ve Parkı, hizmete açıldı. İlçe ziyareti sırasında alanda incelemelerde bulunan Başkan Ergün, adeta yeni bir yaşam merkezi haline gelen Soma İstasyon Meydanı ve Parkı’nın ilçe halkına hayırlı olmasını temenni etti. 
ERGÜN SOMA'DAKİ ÇALIŞMALARI YERİNDE İNCELEDİ
02 Şubat 2018, 16:02 0
ERGÜN SOMA'DAKİ ÇALIŞMALARI YERİNDE İNCELEDİ
Manisa Büyükşehir Belediye Başkanı Cengiz Ergün, Büyükşehir Belediyesi tarafından Soma’da tamamlanan ve devam eden çalışmaları yerinde inceledi. İlçe koordinatörlüğü görevine başlayan Ethem Karasu'yu da ziyaret eden Başkan Ergün, ilçede yapılan hizmetleri ve devam eden proje ve çalışmaları anlattı. Soma’nın hava kirliliği sorununu çözecek olan bölgesel ısıtma sistemlerinde önemli yol aldıklarını belirten Başkan Ergün, yalnızca bölgesel ısıtma sistemlerine 37,5 milyon lira tutarında yatırım yapıldığını kaydetti. 
BÜYÜKŞEHİR SESSİZ BAŞLADI!
21 Ocak 2018, 16:48 1
BÜYÜKŞEHİR SESSİZ BAŞLADI!
TFF 3. Lig 1. Grup'ta lider Manisa Büyükşehir Belediyespor, ikinci yarının ilk haftasında konuk ettiği Yomraspor ile 0-0 berabere kaldı.
SOMA FACİASINDA YAKINLARINI KAYBEDENLER DERNEK KURDU
20 Ocak 2018, 18:01 0
SOMA FACİASINDA YAKINLARINI KAYBEDENLER DERNEK KURDU
Manisa'nın Soma ilçesinde 13 Mayıs 2014 tarihinde meydana gelen Türkiye'nin en büyük maden faciasında hayatlarını kaybeden 301 madencinin yakını tarafından kurulan Soma 301 Madenciler Sosyal Yardımlaşma Derneği açıldı. Açılışı yapılan derneğin duvarlarına asılan şehit madencilerin fotoğrafları ve maden faciası sırasında çekilen fotoğraflar katılımcılara duygusal anlar yaşattı.