SARUHANLI Haberleri

KAHRAMAN ŞOFÖRE BİR ÖDÜLDE KÜTAHYA’DAN
20 Nisan 2018, 17:19 0
KAHRAMAN ŞOFÖRE BİR ÖDÜLDE KÜTAHYA’DAN
Manisa Saruhanlı'da iki bacağı olmayan hasta adamı sırtında taşıyan kahraman ambulans şoförü Çetin Karamanlar’a bir ödül de Kütahya’dan geldi. Kütahya Dumlupınar Üniversitesi ile Radyo Dumlupınar'ın işbirliği ile düzenlenen 'İnsanlık ölmedi' ödülü Çetin Karamanlar’a verildi. 
MANİSALI ÖĞRENCİLER ÇANAKKALE'Yİ GEZDİ
18 Nisan 2018, 15:37 0
MANİSALI ÖĞRENCİLER ÇANAKKALE'Yİ GEZDİ
Saruhanlı İmam Hatip Lisesi Çanakkale şehitliğini gezdi. Saruhanlı Anadolu İmam Hatip Lisesi gezi Kulübü geçtiğimiz günlerde Çanakkale şehitliğine gezi düzenledi.
EL EMEĞİ GÖZ NURU ESERLER 10 TL'DEN SATILDI
17 Nisan 2018, 17:47 0
EL EMEĞİ GÖZ NURU ESERLER 10 TL'DEN SATILDI
Saruhanlı Halk Eğitim Merkezi’ndeki 'Giyim kursu' kursiyerleri uzun emekler vererek ürettiği el emeği göz nuru eserlerini görücüye çıkardı. 17 kursiyer tarafından özenle hazırlanan ürünler ziyaretçiler tarafından büyük beğeni toplarken satılan ürünlerin en pahalısının 10 TL olması sergiye olan ilgiyi de artırdı. 
TÜTÜN ÜRETİCİSİ İSYANDA!
06 Nisan 2018, 10:13 1
TÜTÜN ÜRETİCİSİ İSYANDA!
MANİSA'nın Saruhanlı ilçesinde, üreticiler tarafından naylon seralar altında yetiştirilen tütün fideleri toprakla buluşturuldu. Türkiye'de tütün dikiminin en erken yapıldığı ilçedeki üreticilerden Bilal Arslan, kilo fiyatının 15 liraya düştüğünü belirterek, "Bu yıl yetiştirdiğim tütünü de bu paraya satarsam iflas ederim, bu işi bırakırım" dedi.
GÜREŞTE KAÇAN DEVELER KORKUTTU
26 Mart 2018, 10:33 0
GÜREŞTE KAÇAN DEVELER KORKUTTU
MANİSA'nın Saruhanlı ilçesinde düzenlenen deve güreşlerinde sahiplerinden kaçan iki deve, heyecanlı anlar yaşanmasına neden oldu. Sahipleri, develeri güreşleri izlemeye gelenlerin arasına girmek üzereyken güçlükle durdurabildi.
KOLDERE’DE DEVE GÜREŞİ HEYECANI
25 Mart 2018, 18:13 0
KOLDERE’DE DEVE GÜREŞİ HEYECANI
Saruhanlı’nın Koldere Mahallesi’nde bu yıl 1’incisi düzenlenen deve güreşleri festivalinde heyecanlı anlar yaşandı. Şenlik havasında gerçekleşen ve vatandaşların yoğun katılım gösterdiği festivali Manisa Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreter Yardımcısı Mustafa Genç de takip etti.