Selendi Haberleri

Büyükşehir Dağları Deldi
16 Kasım 2016, 11:11 0
Büyükşehir Dağları Deldi
Manisa Büyükşehir Belediyesi, Selendi’nin Terziler ile Eskin Mahallesi’ni birbirine bağlayacak yol için çalışmalarına başladı. Gerçekleştirilen çalışmalar kapsamında adeta dağı delen Büyükşehir Belediyesi, çalışma tamamlandığında iki mahalle arasında 30 kilometre olan mesafeyi 3 kilometreye düşürmüş olacak.
Çamlıca Müfrezesi Yükseliyor
12 Kasım 2016, 12:02 0
Çamlıca Müfrezesi Yükseliyor
Manisa Büyükşehir Belediyesi, Selendi ilçesi Çamlıca Mahallesi’ne itfaiye müfrezesi kazandırmak için çalışmalarını hızlandırdı. Yangın ve diğer afetlere daha hızlı müdahale etmek amacıyla oluşturulan müfrezenin kısa süre içerisinde bölge sakinlerinin hizmetinde olacağı belirtildi.
Pınarlar’da İtfaiye Müfrezesi Tamamlanıyor
11 Kasım 2016, 16:51 0
Pınarlar’da İtfaiye Müfrezesi Tamamlanıyor
Yangın ve diğer afetlerde ulaşım süresini en kısa süreye indirerek, olası can ve mal kaybını asgari düzeyde olması amacıyla Manisa Büyükşehir Belediyesi tarafından Selendi ilçesi Pınarlar Mahallesi’ne itfaiye müfrezesi kuruluyor. 7 gün 24 saat bölgenin hizmetinde olacak olan itfaiye müfrezesi, ihtiyaç anında olaylara daha hızlı müdahale edecek.
O İlçenin Talihli Değişiyor
11 Kasım 2016, 16:15 0
O İlçenin Talihli Değişiyor
Ege Bölgesinin ‘Şark’ı’ olarak bilinen Manisa’nın Selendi ilçesi ‘Yelimere Kanyonu’nun keşfedilmesiyle birlikte Turizme kazandırıldı. Tarımda da alternatif ürün çalışmalarıyla dikkatleri üzerine çeken Selendi İlçede bulunan CBÜ Meslek Yüksekokulunca hazırlanan ve Orman Su İşleri Bakanlığının da desteklediği ‘Leader’ projesi ile birlikte ilgi odağı olacak.
Selendi’ye Üniversite Geliyor
08 Kasım 2016, 08:30 0
Selendi’ye Üniversite Geliyor
Siyasi partiler konsensüs oluşturdu, STK’lar ve kurumların birliği Selendi’ye Üniversite getiriyor.
Selendililer keşkek gününde buluştu
07 Kasım 2016, 13:27 0
Selendililer keşkek gününde buluştu
Salihli'de Selendililer Kültür, Dayanışma ve Yardımlaşma Derneği (SEL-DER) tarafından keşkek günü düzenlendi.
Doğaseverlerden 1514 Metre Tırmanış
23 Ekim 2016, 13:20 0
Doğaseverlerden 1514 Metre Tırmanış
Selendili doğaseverler ilçenin en yüksek tepesi 1514 metrelik Karataş'a tırmandı.
O İlçe'de Beyaz Bayraklı Lise
23 Ekim 2016, 11:57 0
O İlçe'de Beyaz Bayraklı Lise
Selendi Mehmet Akif Ersoy Anadolu Lisesi, beyaz bayrak almaya hak kazandı. Eğitim kurumlarının temizlik ve hijyen konusunda teşvik edilmesi, okul sağlığının daha iyi düzeye çıkarılması amacıyla uygulanan 'Beyaz Bayrak' projesi kapsamında Selendi Mehmet Akif Ersoy Anadolu Lisesi 'Beyaz Bayrak' almaya hak kazandı. 'Beyaz Bayrak'ın teslim törenine Kaymakam Murat Aydın, Garnizon Komutanı Kıdemli Başçavuş Raşit Yıldırım, İlçe Milli Eğitim Şube Müdürü Mehmet Alakoyun, Mehmet Akif Ersoy Anadolu Lisesi Müdürü Fatih Yeşilkula ve öğrenciler katıldı.