ÇEVRE Haberleri

BAYRAM TATİLİNDE CİĞERİMİZ YANDI
11 Haziran 2019, 13:22 0
BAYRAM TATİLİNDE CİĞERİMİZ YANDI
Hava sıcaklıklarının artmasıyla birlikte ormanlardaki yangın haberleri de peşpeşe gelmeye başladı. Orman Genel Müdürlüğü'nün (OGM) resmi verilerine göre, 9 günlük ramazan bayramı tatili boyunca ülke genelinde 65 ayrı orman yangını çıktı. Ekiplerin hem havadan hem de karadan müdâhale ettiği yangınlarda yüzlerce hektarlık ormanlık alan zarar gördü.. 
METEOROLOJİ'DEN KUVVETLİ YAĞIŞ UYARISI
10 Haziran 2019, 16:37 0
METEOROLOJİ'DEN KUVVETLİ YAĞIŞ UYARISI
Meteoroloji’den yapılan yazılı açıklamada Manisa ve çevresinde 13 Haziran'a kadar devam edecek olan kuvvetli yağışlara karşı vatandaşların dikkatli olmaları ve anlık tahmin ve uyarıların takip edilmesi istendi. 
BÜYÜKŞEHİR'DEN ATATÜRK KENT PARKI'YLA İLGİLİ AÇIKLAMA
10 Haziran 2019, 15:41 9
BÜYÜKŞEHİR'DEN ATATÜRK KENT PARKI'YLA İLGİLİ AÇIKLAMA
Bir yayın organında Atatürk Kent Parkı’nın temiz olmadığı ile ilgili yapılan haber üzerine Manisa Büyükşehir Belediyesi yazılı açıklamada bulundu. Yapılan açıklamada kentin gözde yaşam merkezlerinden biri olan Atatürk Kent Parkı’nın, Ramazan Bayramı tatili boyunca binlerce Manisalı vatandaşı ağırladığı belirtilirken, mevcut alanının temizlik ve bakımı için Büyükşehir Belediyesi’ne bağlı ekiplerin özveriyle çalıştığına dikkat çekildi.
DOLU VE SAĞANAK YAĞMUR GELİYOR!
10 Haziran 2019, 09:38 0
DOLU VE SAĞANAK YAĞMUR GELİYOR!
Dün Ankara'da sele neden olan ve 3 kişinin hayatını kaybetmesine yol açan yağışlar bugünden itibaren yurdun büyük bölümünü etkileyecek. Meteoroloji Genel Müdürlüğü tarafından yayınlanan uyarılara göre yerel dolu ve sağanaklar bekleniyor. Meteoroloji, yaptığı açıklamayla güncel uyarıların takip edilmesinin önemli olduğunu duyurdu. İşte hava durumuna dair son dakika detayları...
ANKARA'DA YILAN PANİĞİ!
08 Haziran 2019, 13:03 0
ANKARA'DA YILAN PANİĞİ!
Başkent'te son günlerdeki yağışların ardından çeşitli semtlerde görülen yılanlar paniğe neden oluyor. 
HAFTA SONU SICAK, HAFTA İÇİ YAĞIŞLI
08 Haziran 2019, 09:24 0
HAFTA SONU SICAK, HAFTA İÇİ YAĞIŞLI
Meteoroloji Genel Müdürlüğünden alınan tahminlere göre, hava sıcaklığında önemli bir değişiklik olmayacağı, mevsim normalleri üzerinde seyretmeye devam edeceği tahmin ediliyor. Manisa'da hafta sonu sıcak, hafta içi ise gökgürültülü sağanak yağışlı bir havanın etkili olması bekleniyor.