Köprübaşı Haberleri

52 Yıllık Su Hasreti MASKİ’yle Son Buldu
13 Ekim 2016, 13:28 0
52 Yıllık Su Hasreti MASKİ’yle Son Buldu
Manisa Büyükşehir Belediyesi Manisa Su ve Kanalizasyon İdaresi Genel Müdürlüğü, Köprübaşı Karaelmacık Mahallesi’nde 52 yıldır suyu olmayan vatandaşları sularına kavuşturdu. MASKİ sayesinde taşıma su çilesinden kurtulduklarını ifade eden mahalleli, bütün altyapı hizmetlerinin mahallelerine MASKİ’yle birlikte gelmeye başladığını söylediler.
Bozburun’a İçme Suyu Arıtma Tesisi Kazandırıyor
12 Ekim 2016, 13:00 0
Bozburun’a İçme Suyu Arıtma Tesisi Kazandırıyor
Manisa Büyükşehir Belediyesi Manisa Su ve Kanalizasyon İdaresi Genel Müdürlüğü, Köprübaşı’nın Bozburun Mahallesi’nde inşa ettiği içme suyu arıtma tesisinde çalışmalar devam ediyor. Saatte 11 ton litre su arıtacak olan tesis ile mahalleli daha sağlıklı içme suyuna kavuşacak.
Büyükşehir’den Hibe Destekli 6 Sera
10 Ekim 2016, 17:11 0
Büyükşehir’den Hibe Destekli 6 Sera
Tarım ve hayvancılığın geliştirilmesi noktasında çalışmalarını sürdüren Manisa Büyükşehir Belediyesi, Köprübaşı’nda yüzde 75 hibe destekli 6 adet sera kurulması için çalışmalarına başladı. 5’i Kıranşeyh Mahallesi, 1 tanesi de Kıdırcık Mahallesi’nde bulunan seraların konstrüksiyon montajları tamamlandı.
Şehzadeler’den Köprübaşı’na Ziyaret
29 Eylül 2016, 14:41 0
Şehzadeler’den Köprübaşı’na Ziyaret
Şehzadeler Belediye Başkanı Ömer Faruk Çelik, Belediye meclis üyeleri ve başkan yardımcıları ile birlikte Köprübaşı İlçesinde ki tarımsal tesislerde incelemelerde bulundu.
Trabzonlu İş Adamlarına Manisa'da Bordo-Mavi Renk Jesti!
24 Eylül 2016, 13:30 0
Trabzonlu İş Adamlarına Manisa'da Bordo-Mavi Renk Jesti!
Manisa’da mermer sanayisi yatırımından bulunan Trabzonlu Mehmet ve Savaş Pervanlar kardeşlerinin babaları Ferit Pervanlar adına Köprübaşı Borlu mahallesinde yaptırdıkları ilkokul jestine karşın Vali Mustafa Hakan Güvençer’den de ‘Bordo Mavi’ renk jesti.Manisa’ya okul yaptırdıkları için iş adamı Pervanlar kardeşlere şükranlarını sunan vali Güvençer; “Onlar çocuklarımızın sıcak bir okulda eğitim görmeleri için hayırseverliklerini esirgememişler bizler onların memleketlerinin takım rengini esirgeyeceğiz. Bir okulumuzun rengi de Trabnozspor’un renklerini oluşturan Bordo Mavi oluversin dedik” dedi.
Köprübaşı’nın İçme Suyu Masaya Yatırıldı
02 Eylül 2016, 11:25 0
Köprübaşı’nın İçme Suyu Masaya Yatırıldı
Manisa Büyükşehir Belediyesi Manisa Su ve Kanalizasyon İdaresi Genel Müdürlüğü, Büyükşehir Belediyesi ve MASKİ Köprübaşı hizmet binasını ziyaret ederek, ilçedeki çalışmalarla ilgili değerlendirme toplantısı gerçekleştirdi.