SOMA Haberleri

İLÇEDEKİ ISITMA TESİSİ AVRUPA’NIN GÖZDESİ OLDU
29 Kasım 2018, 10:57 0
İLÇEDEKİ ISITMA TESİSİ AVRUPA’NIN GÖZDESİ OLDU
Manisa Büyükşehir Belediyesi tarafından Soma’da 200 abone ile başlayıp 10 binin üzerinde aboneye ulaşan Soma Bölgesel Isıtma Sistemleri’ne Danimarka’dan gelen Dış Ekonomik İlişkiler Kurulu Türkiye Danimarka İş Konseyi Başkanı Hasan Alper Önoğlu önderliğindeki heyet incelemede bulundu.   
Bayat ekmekler sokak hayvanları için mamaya dönüşecek
23 Kasım 2018, 09:51 0
Bayat ekmekler sokak hayvanları için mamaya dönüşecek
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın eşi Emine Erdoğan himayesinde Çevre ve Şehircilik Bakanlığı tarafından başlatılan 'Sıfır Atık Projesi' Belediye Başkanı Ali Tulup’un düzenlediği tanıtım programı ile ilçemizde hayata geçirildi.
SOMASPOR'A FORMA SPONSORU
17 Kasım 2018, 12:19 0
SOMASPOR'A FORMA SPONSORU
Spor Toto Bölgesel Amatör Lig 8. Grup lideri Somaspor'a pazar günü deplasmanda oynanacak Urganlıspor derbisi öncesinde sponsorluk desteği geldi. İlçenin önemli maden firmalarından İmbat Madencilik, Siyah-Beyazlı takımın forma sponsoru oldu.
BİNLERCE AĞACIN KATLEDİLDİĞİ KÖYDE İLK HASAT
11 Ekim 2018, 11:38 0
BİNLERCE AĞACIN KATLEDİLDİĞİ KÖYDE İLK HASAT
MANİSA'nın Soma ilçesine bağlı Yırca Mahallesi'nde, 4 yıl önce termik santral yapılması için 6 bin 666 zeytin ağacının köklenmesine tepki gösteren köylülerin hukuk mücadelesi sonuç verdi, Danıştay, bu bölgeye santral yapılması kararını iptal etti. Aradan geçen sürede Yırcalılar, sökülen zeytin ağaçlarının yerine yenilerini dikip, büyüttü, ilk hasat da yapıldı. Zeytinler için yapılan mücadelenin sembol isimlerinden Emine Sezer (76), "Bir çocuğu nasıl büyüttüysek, bu zeytinlerin de kahrını çektik, çocuk gibi büyüttük, bu hale getirdik. Şimdi zeytin elde ettiğimiz için çok mutluyuz, ağaçlarımız için aynı mücadeleyi gerekirse yine veririm" dedi.
ETKİNLİKTE PANİK ANLAR!
13 Eylül 2018, 16:58 0
ETKİNLİKTE PANİK ANLAR!
Manisa'nın Soma ilçesinde ilçenin düşman işgalinden kurtuluşunun yıl dönümü etkinliklerinde atın altında kalan görevli yaralandı. 
TİCARİ TAKSİLERE SIKI DENETİM!
13 Eylül 2018, 09:47 1
TİCARİ TAKSİLERE SIKI DENETİM!
Manisa Büyükşehir Belediyesi, Soma’da ticari taksilere yönelik denetim gerçekleştirdi. Taksimetre kontrolünden, araç temizliğine kadar birçok konuda denetleme yapan ekipler kurallara uymayan ticari araç sahiplerine cezai işlem uyguladı.