AK Parti Şehzadeler Belediye Başkan adayı Yavuz Kurt’un, parti logosunun bulunduğu Berat Kandili kutlaması için hazırlatılan reklam panosunun Hatuniye Camii avlusu içerisine yerleştirilmesine CHP Manisa İl Başkanı İlksen Özalper’den sert tepki geldi. 

CHP’li Başkan Özalper, “Akıl tutulması yaşayan, kazanmak için camiye bile siyaset karıştıran bir zihniyetle mücadele ediyoruz. Camileri kendi parti binaları gibi kullanan AKP’nin son yaptığı hareket, büyük bir skandaldır. Hatuniye Camii’nde, abdest alınan bölgeye kurulan, içerisinde parti logosu bulunan bu reklam panosu vatandaşlarımızdan büyük bir tepki topladı. Camiye ibadet için giden vatandaşlarımız, AKP reklamı iliştirilen bir reklam panosuyla karşılaşıyor. Kazanmak için ibadethanelere siyaset sokan bu zihniyet, ülkemizi büyük bir kutuplaştırmaya sürükledi ve sürüklemeye de devam ediyor” dedi.

Galatasaray-Fenerbahçe maçının VAR hakemi belli oldu Galatasaray-Fenerbahçe maçının VAR hakemi belli oldu

“AKP ADAYININ MANİSALILARA ÖZÜR BORCU VAR”
CHP Manisa İl Başkanı İlksen Özalper son olarak şu ifadeleri kullandı, “Siyasi partilerin adaylarının Berat Kandili kutlama mesajları elbette her yerde paylaşılmalıdır. Bizim burada karşı olduğumuz hareket, içerisinde AKP logosu da bulunan bu panonun cami içerisine yerleştirilmesidir. AKP adayının tüm Manisalılara bir özür borcu vardır”

Editör: İclal Çiçek