Seçim yarışı kızışırken Saruhanlı’da yaşanan liste krizinin ardından CHP’li Zeki Bilgin’den yeni bir çaıklama geldi. Bilgin, Bilgin sosyal medya hesabından bir video yayımlayarak, Saruhanlı’da Saadet partisinin adayıyla Cumhur İttifakı’nın adayının yarıştığını, diğer partilerin iddiasının bulunmadığını söyledi.

Büyükşehir Belediye Meclisi’nde neler yaşandı! İşte detaylar… Büyükşehir Belediye Meclisi’nde neler yaşandı! İşte detaylar…

Bu açıklamaya itiraz geldi.

İyi Parti İl Başkanı zafer İksir, Zeki Bilgin'e "Madem matematiği bu kadar biliyordunuz, neden listelerinizi zamanında teslim etmediniz" diye sordu.

Saruhanlı'da seçmenin İyi Parti adayında birleştiğini iddia eden Başkan İksir, "CHP seçmeni ittifakını İyi parti çatısı altında Hüseyin Abacı üzerinde çoktan yaptı" dedi.  

İYİ Parti Manisa İl Başkanı Ali Zafer İksir şunları söyledi: "CHP Saruhanlı Belediye Başkanı Zeki Bilginin sosyal medyada meclis üyelerinin hesaplanması ile ilgili açıklamalarını dinledik. Sahada algı yaratmaya çalışırken iki partinin adayının yarışta olduğuna dair talihsiz bir açıklama yaptı. Saadet Partisi ve Cumhur ittifakı adayı arasında seçimin geçeceğini, meclis üyeliklerinde seçmenin % 10 barajına dikkat etmesi gerektiğini ve buna göre oy vermesine dair hesaplamalara ilişkin açıklamada bulundu. Sayın Zeki Bilgine sesleniyorum; Sen CHP belediye başkanı iken partini seçime sokamamış bir belediye başkanısın. Hani nerede CHP, CHP seçmeni ittifakını İyi Parti çatısı altında Hüseyin Abacı adı üzerinde çoktan yaptı. Sen bu hesap kitap işlerini bırak da saat 17:00’de verilmesi gereken adaylık listesini neden vermediğini seçmenine açıkla."

Editör: Murat Yalçın