Küresel piyasalar, ABD Merkez Bankası (Fed) yetkililerinin temkinli duruşlarını korumaya devam etmesi ve açıklanan verilerden alınan sinyallerle karışık bir seyir izliyor.

Çarşamba günkü enflasyon verilerinin ardından Fed'in yüzde 74 ihtimalle eylülde faiz indirimine gideceğini gösteren fiyatlamalar, dün Fed yetkililerinin açıklamalarının ardından yüzde 68 seviyesine indi.

Dün, New York Fed Başkanı John Williams, yavaşlama sinyali veren enflasyon verilerini memnuniyetle karşıladığını ancak bu olumlu haberlerin Fed'in yakın zamanda faiz oranlarını düşürmeye başlaması için yeterli olmadığını söyledi.

Analistler, bugün Avro Bölgesi'nde Tüketici Fiyat Endeksi (TÜFE) ile ABD’de öncü endeks verilerinin takip edileceğini belirterek, teknik açıdan altının ons fiyatında 2 bin 400 ve 2 bin 450 dolar seviyelerinin direnç, 2 bin 350 ve 2 bin 300 dolar seviyelerinin destek konumunda olduğunu kaydetti.

ALTIN FİYATLARI YÜKSELİYOR!

Gram altın bir önceki kapanışı 2 bin 478 TL'den yaptı ama bugün gram altın güne 4 bin 498 TL'den başladı. 

Peki, çeyrek ve yarım altın fiyatları ne kadar, kaç TL? İşte, 18 Mayıs 2024 Cumartesi günü spot piyasada altın fiyatları...

Çeyrek altın 4.112 lira

Yarım altın 8.224 lira

Cumhuriyet altını 16.372 lira

Ons altın 2.415 dolardan işlem görüyor. 

Çin'den Türkiye'ye 'ek vergi' tepkisi! Çin'den Türkiye'ye 'ek vergi' tepkisi!

Editör: İclal Çiçek