Haber: Ahmet ÜNSAL

TTB Başkanı Fincancı il il Türkiye'yi geziyor: Manisa'da hekim ve sağlık emekçileriyle buluştu

 Türk Tabipleri Birliği (TTB) Başkanı Dr. Şebnem Korur Fincancı ve Merkez Konseyi üyesi Dr. Adalet Çıbık, “Emek Bizim Söz Bizim” Eylem Süreci kapsamında sürdürdükleri il gezilerini Manisa ile sürdürdü.

Sağlık meslek örgütlerini ve tüm bileşenleri içine katarak “Emek Bizim Söz Bizim” Eylem Süreci kapsamında il il gezerek mücadele sürecini toplantılarla şekillendiren TTB heyeti, Manisa'da hekim ve sağlık emekçileri ile buluştu. 

Manisa Tabip Odası Başkanı Hasan Semih Bilgin ve yönetim kurulu üyeleri ile ilk ziyaretini Yunusemre 1 nolu Aile Sağlık Merkezi'ne (ASM) gerçekleştiren Fincancı ve Çıbık, ardından Manisa Şehir Hastanesi'nde hekim ve sendika temsilcileriyle görüşmeler yaptı.

Boya tankı patladı, 2 işçi ağır yaralandı Boya tankı patladı, 2 işçi ağır yaralandı

Görüşmelerde; Sağlıkta Dönüşüm Programı ile piyasalaştırılan sağlık politikaları, iktidar eliyle itibarsızlaştırılan hekimlik mesleği, hak kayıpları, sağlıkta şiddet ve sağlık ortamında yaşanan sorunlar ve çözüm önerileri değerlendirildi.

KASIM’DAKİ MİTİNGDE HÜKÜMETE SORUNLARINI HAYKIRACAKLAR

Eylül ve Ekim ayının sonuna kadar ülke genelindeki TTB’e bağlı odalardaki hekimlerin sorunlarını yerinde dinleyecek olan Genel Başkan Dr. Şebnem Korur Fincancı ve Merkez Konseyi üyeleri sorunlarının çözümüne yönelik mitingi Kasım ayında düzenleyecek. “Emek Bizim Söz Bizim” temasını içerecek olan mitingde Sağlık Bakanı başta olmak üzere hükümetten çözüm üretilmesi yönünde söylemlerde bulunulacak.

Manisa Tabip Odası'nda “Emek Bizim Söz Bizim” Eylem Süreci kapsamında toplantı yapan Fincancı ve Çıbık, Kasım ayında yapılması düşünülen büyük miting ile ilgili görüş alış verişinde bulundu. Toplantının ardından TBB heyeti Manisa'dan ayrıldı.