Meteoroloji Genel Müdürlüğü tarafından yapılan son değerlendirmelere göre: Ülkemiz genelinin parçalı ve çok bulutlu, Ege kıyıları ve Batı Akdeniz haric diğer bölgelerimizin aralıklı sağanak ve yer yer gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların; Trakya (Edirne ve Kırklareli çevreleri ile Tekirdağ’ın iç kesimleri), Doğu kesimlerde (Mardin, Batman, Bitlis, Siirt, Şırnak, Hakkari’nin güneyi, Erzurum, Kars, Ardahan, Ağrı, Iğdır ve Van’ın kuzeyi), Doğu Akdeniz (Adana’nın doğusu, Osmaniye ile Hatay’ın kuzey ilçelerinde) ve Artvin çevrelerinde yerel kuvvetli olması bekleniyor.

HAVA SICAKLIĞI: Batı kesimlerde 2 ila 4 derece azalacağı, diğer yerlerde önemli bir değişiklik olmayacağı tahmin ediliyor.

RÜZGAR: Genellikle kuzey ve batı yönlerden hafif, ara sıra orta kuvvette, kuvvetli yağış beklenen yerlerde yağış anında yer yer kuvvetli olarak esmesi bekleniyor.

UYARILAR

KUVVETLİ YAĞIŞ UYARISI: Yağışların; Trakya (Edirne ve Kırklareli çevreleri ile Tekirdağ’ın iç kesimleri) Güneydoğu Anadolu (Mardin, Batman, Bitlis, Siirt, Şırnak, Hakkari’nin güneyi, Erzurum, Kars, Ardahan, Ağrı, Iğdır ve Van’ın kuzeyi), Doğu Akdeniz (Adana’nın doğusu, Osmaniye ile Hatay’ın kuzey ilçelerinde) ve Artvin çevrelerinde yerel olarak kuvvetli olması beklendiğinden yaşanabilecek sel, su baskını, yıldırım, yerel dolu yağışı, yağış anında kuvvetli rüzgâr gibi olumsuzluklara karşı dikkatli ve tedbirli olunması gerekmektedir.

Yeni haftada Manisa'da hava durumu nasıl? Yeni haftada Manisa'da hava durumu nasıl?

SICAKLIK DÜŞÜYOR, YAĞIŞ GELİYOR

Meteoroloji Genel Müdürlüğü'nden alınan bilgiye göre Manisa'da bugün havanın parçalı ve yer yer çok bulutlu, öğle saatlerinden sonra aralıklı sağanak ve yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışlı havanın cumartesi günüde etkili olması bekleniyor. Hava sıcaklığı ise 4 derece birden düşecek. 
 

Öğleden Sonra Yurtta Hava

Meteoroloji Genel Müdürlüğü'nden alınan bilgilere göre Manisa için 5 günlük hava durumu tahmini: Bugün için Manisa hava durumu Hafif Yağmurlu, Aralıklı Güneşli, sıcaklık 28°. Yarın için Manisa hava durumu Sağanak Yağmur, sıcaklık 24°. 5 Mayıs 2024 Pazar Manisa hava durumu Bulutlu, sıcaklık 23°. 6 Mayıs 2024 Pazartesi Manisa hava durumu Az Bulutlu, sıcaklık 24°. 7 Mayıs 2024 Salı Manisa hava durumu Az Bulutlu, sıcaklık 29°.

Editör: İclal Çiçek