Meteoroloji Genel Müdürlüğü tarafından yapılan son değerlendirmelere göre: Ülkemiz genelinin parçalı yer yer çok bulutlu, Trakya Kesimi, Batı Akdeniz'in iç kesimleri ile Toroslar Mevkii, İç Anadolu (Eskişehir dışında), Orta Karadeniz, Kastamonu, Artvin, Ardahan, Kars ve Hakkari çevreleri ile Rize ve Trabzon'un iç kesimlerinin yerel sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor.

HAVA SICAKLIĞI: Hava sıcaklıklarının batı ve iç kesimlerde mevsim normalleri civarında, doğu kesimlerde ise normallerinin üzerinde seyredeceği tahmin ediliyor.

RÜZGAR: Genellikle güneyli yönlerden hafif, ara sıra orta kuvvette, Doğu Anadolu ile Güneydoğu Anadolu’nun doğusunda yer yer kuvvetli (40-60 km/saat) olarak esmesi bekleniyor.

UYARILAR

KUVVETLİ RÜZGAR UYARISI: Rüzgarın Doğu Anadolu ile Güneydoğu Anadolu’nun doğusunda güneyli yönlerden kuvvetli olarak (40-60 km/saat) esmesi beklendiğinden yaşanabilecek olumsuzluklara karşı dikkatli ve tedbirli olunmalıdır.

Uzman uyardı! Kurban kesecekler dikkat! Uzman uyardı! Kurban kesecekler dikkat!

MANİSA'DA SICAKLIK ARTIYOR!

Geçtiğimiz günlerde Manisa’da hava sıcaklıkları hissedilir derecelerde düşmüştü. Bugünden itibaren kent genelinde sıcaklıkların kademeli olarak artması bekleniyor. Hafta sonu Manisa’da termometrelerin 37 dereceyi göstermesi bekleniyor.

Meteoroloji Genel Müdürlüğü'nden alınan bilgilere göre Manisa için 5 günlük hava durumu tahmini: Bugün için Manisa hava durumu Az Bulutlu, sıcaklık 30°. Yarın için Manisa hava durumu Parçalı Bulutlu, sıcaklık 30°. 31 Mayıs 2024 Cuma Manisa hava durumu Az Bulutlu, sıcaklık 31°. 1 Haziran 2024 Cumartesi Manisa hava durumu Az Bulutlu, sıcaklık 34°. 2 Haziran 2024 Pazar Manisa hava durumu Az Bulutlu, sıcaklık 37°.

Editör: İclal Çiçek