Hüseyin Keskin- Vehbi Sarıhan
MANİSA (İHA) -  Manisa'nın ilçelerinde Türk Polis Teşkilatının kuruluşunun 179. yıl dönümü düzenlenen çeşitli etkinliklerle kutlandı.

Alaşehir Cumhuriyet ve Demokrasi Meydanı’nda yapılan kutlamalarda, Alaşehir İlçe Emniyet Müdürü Mustafa Zorpuzan Atatürk Anıtı'na çelenk sundu. Saygı duruşunda bulunulması ve İstiklal Marşının okunmasının ardından Alaşehir İlçe Emniyet Müdürlüğü Komiser Yardımcısı Özge Yıldızel, günün anlam ve önemini anlatan konuşmayı gerçekleştirdi.
Cumhuriyet ve Demokrasi Meydanı’nda yapılan kutlamalardan sonra, Asri Mezarlıkta bulunan şehitlik ziyaret edildi. Burada dualar okunup şehitlerin mezarlarına çiçekler bırakıldı.

Sarıgöl'deki Hükümet Konağı önündeki tören, saygı duruşunda bulunulması ve İstiklal Marşı'nın okunması sonrası başladı. Daha sonra Sarıgöl İlce Emniyet Müdür Yardımcısı Hakkı Korhan İnci tarafından Atatürk büstüne çelenk konuldu. Ardından İlçe Emniyet Müdürlüğü lokalinde, ilçe protokolü, sivil toplum kuruluşu temsilcileri ve vatandaşlar bir araya gelerek, günün anlam ve önemine ilişkin konuşmalar yaptı.

Türk Polis Teşkilatının 179’uncu kuruluş yılı ve 10 Nisan Polis Haftası, Manisa’nın Salihli ilçesinde düzenlenen çeşitli törenlerle kutlandı.

Kutlamalar, Atatürk Anıtı’ndaki törenle başladı. Törende İlçe Emniyet Müdürlüğü ve Türkiye Polis Emeklileri Derneği tarafından anıta çelenk bırakıldı.

Veteriner Hekimlerden sokak köpekleri açıklaması: "Yasalar öldürmez, yaşatır" Veteriner Hekimlerden sokak köpekleri açıklaması: "Yasalar öldürmez, yaşatır"

Saygı duruşunda bulunulması ve İstiklal Marşı’nın okunmasının ardından, törende günün anlam ve önemine ilişkin konuşmayı Salihli İlçe Emniyet Müdürü Burhan Demirkıran yaptı. Emniyet Müdürü Demirkıran, “179 yıllık tarihine nice şan, şeref ve kahramanlık destanlarını sığdıran, kökleri tarihin derinliklerinden günümüze kadar bu ülkenin ortak kültür ve değerleriyle beslenip büyüyen, halkımızın can ve mal emniyetini sağlamak ve ülkenin birlik ve bütünlüğünü korumak için gerektiğinde en değerli varlıkları olan canlarını bile seve seve vermeyi şiar edinen, mensubu olmaktan daima onur duyduğum Türk Emniyet Teşkilatı, bundan sonra da aynı inanç ve kararlılıkla yoluna devam edecektir” dedi.

Çelenk sunma törenine Kaymakam Mehmet Kamil Sağlam, Belediye Başkanı Mazlum Nurlu, Cumhuriyet Başsavcısı Orhan Al, İlçe Emniyet Müdürü Burhan Demirkıran, İlçe Jandarma Komutanı Yüzbaşı Doğukan Karaaslan, kurum müdürleri, siyasi parti temsilcileri, kooperatif ve esnaf odası başkanları ile polisler katıldı.

Öte yandan kutlama etkinlikleri kapsamında İlçe Emniyet Müdürlüğü’nde sergi açılırken, ayrıca polis şehitliği ziyaret edildi.

Editör: İclal Çiçek