TBMM'de kayıt işlemleri devam ediyor. Bugün de Meclis'e gelen milletvekilleri kayıtlarını yaptırdı. Kayıt yaptıranlar arasında Manisa'dan da vekiller vardı.  CHP Manisa Milletvekili Özgür Özel, MHP Manisa Milletvekili Erkan Akçay ve AK Parti Manisa Milletvekili Bahadır Nahit Yenişehirlioğlu bugün kaydını yaptırdı. 

"Milletimize hizmeti gerçekleştireceğiz"
MHP Manisa Milletvekili Erkan Akçay ise yaptığı açıklamada, "Türkiye istikrarını kökleştirmiş, güven ve istikrar içinde Türkiye Yüzyılı'nda emin adımlarla kararlı bir şekilde ilerleyecek. Bu dönemin en önemli özelliği bu seçim süreciyle birlikte artık yeni bir siyaset anlayışıyla Türkiye Yüzyılı siyasetini gerçekleştireceğimize inanıyorum. Bu dönemde de geçmiş dönemlerden olduğundan daha fazla ülkemize, milletimize hizmeti gerçekleştireceğiz" diye konuştu.
 

“Her seçim sonucu seçmenin siyasete yazdığı bir mektuptur”
Kayıt yaptırmaya gelen CHP Manisa milletvekili Özgür Özel ise Cumartesi günü kapalı grup toplantısında bir araya geleceklerini söyleyerek, 8 milletvekilinin Grup Başkanvekilliği görevine talip olduğunu belirtti. Özel, “Birincisi 25 milyon 500 bin oyun partimize grubumuza ittifakımıza yüklediği bir sorumluluk var. Onların beklentileri, onların endişeleri var. Bunları bilerek ve bu sorumluluğa göre hareket edeceğiz. Her seçim sonucu seçmenin siyasete yazdığı bir mektuptur. Eğer bu seçim cumhuriyetin 100. yılında yapılıyorsa artık bunu bir mektup değil bir kitap gibi okumak lazım. Her sayfasını her satırını dikkatli okuyacağız. Hangi mesajları verildi neyi doğru yaptık çünkü bir çok şeyi doğru yaptık ve Türkiye’nin her iki seçmenden neredeyse birinin oyunu olan Türkiye’nin Barıştıran uzaklaştıran birlikte hareket ettiren birlikte aynı aday karşısında aynı adayın arkasında birleştiren bir yüzde 50 var. Bu çok önemli ve burada bir sorumluluk var. Bir sorumluluğu taşımak ve onların beklentilerine en uygun cevabı vermek durumundayız” açıklamasında bulundu.
Kimsenin korkmaması gerektiğinin altını çizen Özel, “Cumhuriyet Halk Partisi burada Türkiye’nin iki seçmenden birini oynatmış Kemal Kılıçdaroğlu’nu destekleyen ittifak burada bu konuda üzerimize ne düşüyorsa yapmaya gayretimizi göstermeye devam edeceğiz. Ayrıca seçmenin seçim sonuçlarında bizlere oy vermiş olanların varsa o günü kırıklıklarını elbette olacak. Ancak kimse hiçbir şey olmamış gibi davranacaklar öyle davranmıyoruz, mesajı doğru okuyor yapmamız gerekenleri biliyoruz ve üzerimizdeki sorumluluğun ve ne yapmamız gerektiğini Cumhuriyetin 100. yılında 100 yıl önce iktidarda olan parti olarak kurucu parti olarak kurucu irade olarak sorumluluğumuzu, görevimizin sonuna kadar farkındayız” diye konuştu.
Grup Başkanlığı’na aday olup olmadığına ilişkin soruya Özel, “Ben bu süreçte milletimizden yetki alarak geldim, adayım. Eğer bir başkan adayımız olursa şu anda bir başka adayımız yok ama bir başka aday olacak olursa da burada seçimle yapma kararındayız” cevabını verdi.

Özgür Özel'in konuşmasında Kılıçdaroğlu sloganı: 'Beni Soylu susturamadı...' Özgür Özel'in konuşmasında Kılıçdaroğlu sloganı: 'Beni Soylu susturamadı...'