Sosyal medyada Metin Cihan, “İsrail ile ticaretini sürdüren firmalardan biri Uçak Kardeşler. Şirket sahibi kardeşlerden Hayrettin Uçak Ak Parti, Ali Uçak ise MHP yöneticisi. Tezgah böyle işliyor.” Paylaşımını yaptı. Söz konusu haber ve iddialar farklı hesaplardan da yayımlandı.

Uçak Kardeşler Şirketler Grubu adına Hayrettin Uçak bir açıklama yaparak haber yalanladı.

Metin Cihan ise “Uçak Kardeşler Şirketler Grubu adına Hayrettin Uçak açıklama yaptı. 2022 yılından sonra İsrail ile ticaret yapmadıklarını belirtiyor.” Paylaşımını yaptı.

Uçak Kardeşler Ailesinden açıklama…

Vekalet yoluyla kurban kesmek caiz mi? Manisa’da anlatıldı Vekalet yoluyla kurban kesmek caiz mi? Manisa’da anlatıldı

Uçak Kardeşler Ailesinden ise şu açıklama geldi: “Sosyal medyada şirketimiz ve şirket ortaklarımız hakkında çıkan asılsız iddialardan dolayı üzülerek açıklama yapmaya gerek duyduk.

Uçak Kardeşler Şirketler Grubu olarak 2022 yılından bu yana İsrail ile herhangi bir ticari faaliyetimiz bulunmamaktadır.

Sosyal medyada hakkımızda çıkan iddialar asılsızdır.

İlgili bakanlıklar ve Türkiye İhracatçılar Meclisi kaynaklarında da iddiaların asılsız olduğu belgelerle sabittir ve görülmektedir.

Şirketimiz yaş meyve sebze ürünleri üreten ve ihraç eden bir firmadır herhangi başkaca bir ihracat kalemi bulunmamaktadır.

Saygılarımızla...

Uçak Kardeşler Ailesi...

Editör: Murat Yalçın