Yaklaşık 10 gündür Gazze Şeridine saldırıp masum sivilleri katleden ve giderek saldırıların dozunu arttıran işgal devleti İsrail son olarak savaş hukukunu çiğneyerek Gazze’de bir hastaneyi bombaladı. İsrail’in yaptığı bu hain saldırı sonrası bin’e yakın Filistinli sivilin hayatını kaybetmesi bütün Dünya’da olduğu gibi Türkiye’de de büyük bir öfkeye sebep oldu.

Türkiye’nin 4 bir yanında vatandaşlar sokaklara çıkarak Filistin halkına destek sloganları atarak İsrail’e lanet okudu. Manisa’da da vatandaşlar 15 Temmuz Demokrasi Meydanında toplanarak tekbirler eşliğinde İsraile lanet okudular. 15 Temmuz Demokrasi Meydanında düzenlenen İsrail’e tepki eylemlerine Şehzadeler Belediye Başkanı Ömer Faruk Çelik, Başkan Yardımcısı Bilal Demir’in yanı sıra, İlim Yayma Cemiyeti, TÜGVA, Ensar Vakfı, Cihannüma, Hayrat Vakfı, İyilik Der, İHH, Memur-Sen, Genç Memur-Sen, Hak-İş, Anadolu Gençlik Derneği, İnsan ve Medeniyet Hareketi, Mana-Der, Semerkand Vakfı gibi önde gelen STK temsilcilerinin yanı sıra birçok vatandaş katıldı.

Oluşturulan araç konvoyu ile toplanarak 15 Temmuz Demokrasi Meydanında bir araya gelen vatandaşlar, burada tekbirler eşliğinde Filistin halkına güçlü bir şekilde destek vererek, işgal devleti İsrail’e lanet okudular. Bir süre tekbirler ve sloganlar atan kalabalık, Gazze Şehitleri için edilen duanın ardından dağıldı.

Açıklama Manisa'dan... Türkiye, obezitede Avrupa'nın zirvesinde Açıklama Manisa'dan... Türkiye, obezitede Avrupa'nın zirvesinde

Editör: Murat Yalçın