Muğla’nın Ortaca ilçesinde, birlikte yaşadıkları 3 kızı yıllarca sistematik şekilde cinsel istismara maruz bıraktığı canlı yayında ortaya çıkan Selahattin Yalnız tutuklandı, Fitnat Ertekin serbest bırakıldı.

Selahattin Yalnız, birlikte yaşadığı Fitnat Ertekin ile 2 gün önce televizyon programına katılmış, Fitnat Ertekin’in kızı F.T.B (24) ile evlerinde kalan ve zihinsel engell olduğu belirtilen B.D'nin (18) kendisine uyku ilacı verip, parasını alarak kaçtıklarını iddia etmişti.

​Olayla ilgili başlatılan araştırmalar neticesinde evden kaçmak zorunda bırakılan F.T.B. ile B.D'nin, Selahattin Yalnız tarafından yıllarca cinsel istismara maruz bırakıldıkları ortaya çıktı. 

Selahattin Yalnız’ın evden kaçan 2 kızın yanı sıra, yanlarında yaşayan ve B.D'nin kardeşi olan zihinsel engelli G.D'yi de yıllarca cinsel istismara maruz bıraktığı ifade edildi. Ayrıca Selahattin Yalnız’ın evde yaşayan Fitnat Ertekin, F.T.B, B.D. ile G.D'ye şiddette bulunduğu da öğrenildi. Öte yandan, yıllarca sistematik istismara uğrayan F.T.B ile B.D, Yalnız'ın kendilerine ellerinde görüntülerin bulunduğunu ifade ederek 18 Mayıs'ta İstanbul Başakşehir İlçe Emniyet müdürlüğü Aile İçi Büro Amirliği'ne müracaat ettiklerini kaydetti.

Selahattin Yalnız ise iddiaları reddederek, videoların gerçek olduğunu ancak o sırada kendisine uyku ilacı verdiklerini ve bilincinin yerinde olmadığını ileri sürdü. Programda konuşan anne Fitnat Ertekin ise, önce iddiaları kabul etti ancak daha sonra çelişkili ifadelerde bulunarak kızını suçlamaya çalıştı.

ANNE ERTEKİN İLE YALNIZ GÖZALTINA ALINDI

Olayın ortaya çıkmasının ardından Ortaca Cumhuriyet Başsavcılığı’nın talimatı ile Ortaca İlçe Emniyet Müdürlüğü’ne bağlı ekipler Selahattin Yalnız’ın yaşadığı eve gelerek, Yalnız ile birlikte Fitnat Ertekin'i gözaltına aldı.

Olayın duyulması üzerine gün içinde çok sayıda yurttaş Ortaca Emniyet Müdürlüğü önüne akın etti. Selahattin Yalnız, emniyete getirildiği sırada bazı yurttaşlar tarafından linç edilmek istenirken, sloganlarla yaşanan olaya tepki gösterildi.

Yaklaşık 6 saat süren ifade işlemlerinin ardından, Selahattin Yalnız ile Fitnat Ertekin, tutuklanma istemiyle Ortaca Adliyesi’ne sevk edildi.

Bitcoin'de sert düşüş: 61 bin doların altını gördü! Bitcoin'de sert düşüş: 61 bin doların altını gördü!

Zanlıların emniyetten çıkışı sırasında kalabalık grup saldırmak istedi ancak polis ekipleri engel oldu. Her iki zanlı da geniş güvenlik önlemleri altında Ortaca Adliyesi’ne götürüldü.

Selahattin Yalnız, çıkarıldığı mahkemece tutuklandı, birlikte yaşadığı Fitnat Ertekin ise serbest bırakıldı. 

Editör: İclal Çiçek