İYİ Parti Şehzadeler Belediye Başkan Adayı Ahmet Karadağ, seçim bölgesindeki çalışmasını aralıksız şekilde sürdürüyor. Bu kapsamda projelerini bir bir açıklayan Başkan Adayı Karadağ, kırsal turizm seferberliği başlatacaklarını belirterek “Rota Şehzadeler” projesinin detaylarını paylaştı. 

VATANDAŞLAR FESTİVALLE BULUŞTURULACAK
Başkan Adayı Karadağ şunları söyledi: “Biz bu şehrin çocuklarıyız ve şehrin sorunlarını çok iyi biliyoruz. Artık Şehzadeler’de turizim ve sosyal yaşam alanı problemine son. Şirinköy’den başlayarak Karaoğlanlı’da sonlandıracağımız rotamızda şehrin stresinden kurtularak nefes alacaksınız. Şehir içinden ve şehir dışından gelen misafirlerimiz geleneksel hale gelecek olan festivallerimizde buluşacak. Şirinköy mahallemizden başlayacak rotamız sırasıyla Sancaklı Çeşmebaşı, Sancaklı Kayadibi, Sancaklı Uzunçınar, Sancaklı Bozköy, Sancaklı İğdecik ve Karaoğlanlı mahallelerimizde programlanarak kırsal turizm seferberliği başlatacağız. Şehir içinden ve şehir dışından gelen misafirlerimiz geleneksel hale gelecek olan festivallerimizde buluşacak. Haftasonları ailecek gidip huzurla vakit geçirebileceğiniz bir yer aramayacaksınız. Şehzadeler ilçemizin doğal güzellikleri turizme açılacak, bölgemizi ve kültürümüzü dünyaya tanıtacağız. Şehzadeler 12 ay kazanacak.” İfadelerini kullandı.

SARUHANLI'DA CHP İLE SAADET PARTİSİ ANLAŞTI SARUHANLI'DA CHP İLE SAADET PARTİSİ ANLAŞTI

İŞTE PROJENİN DETAYLARI
“Kırsal turizm projemizde; Yöresel lezzet ve kültür festivalleriyle şehrimizde turizmi duyurarak, vatandaşlarımıza gelir kapısı açacağız. Hazırlayacağımız botanik ve lale bahçelerimizle fotoğraf turizmini geliştireceğiz. Çeşitli mesire alanlarıyla güvenli sosyal alanları arttıracağız. Karaoğlanlı mahallemizde oluşturacağımız tarım müzemizle tarihimizi tanıtacağız. Belediyemiz destekli Doğa sporları okuluyla hemşehrilerimiz için dağcılık, oryantiring veya benzeri yürüyüş sporları, bisiklet ve atv kulüpleri gibi hobi alanları oluşturacak ayrıca oluşturacağımız takımlar ve eğitimlerle bu alanlarda şehrimizi uluslararası arenalarda temsil edeceğiz. Vatandaşlarımız Kayadibi mevkiinde yapacağımız sosyal tesislerimizde bulunacak olan teras restaurantımızda ailenizle birlikte dilediğiniz gibi vakit geçirecek, maddi kaygılar hissetmeden sosyalleşebilecekler. Doğaya uygun olarak planlanmış Sülüklü Göl ve Kayadibi mevkiinde kamp, karavan alanları bulunan sosyal tesislerimizle bölgemizi konaklayama açacağız. Şehzadeler’imizi tanımaya gelen turistlerimizi en güzel şekilde misafir edeceğiz.“

Editör: Ali Gözen