Ergün'den Kırkağaç çıkarması Ergün'den Kırkağaç çıkarması

Cumhuriyet Halk Partisi Manisa Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Mimar Ferdi Zeyrek, seçim çalışmalarını Akhisar ilçesinde sürdürdü. Sabah saatlerinde Akhisar Belediye Başkanı Besim Dutlulu ile birlikte ilçedeki mahalle muhtarlarıyla kahvaltıda bir araya gelen Ferdi Zeyrek, daha sonra Akhisar Ziraat Odası, Akhisar Ticaret ve Sanayi Odası tarafından ağırlandı. İlçedeki esnafları ziyaret ederek sorun ve taleplerini dinleyen Belediye Başkan Adayı Zeyrek, akşam saatlerinde gittiği Akselendi beldesinde meşaleler eşliğinde, yoğun bir sevgi seliyle karşılandı.  

AKHİSARLILARA ÖNEMLİ SÖZLER VERDİ
Manisa Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Mimar Ferdi Zeyrek, diğer ilçelerde olduğu gibi Akhisarlılara da önemli müjdeler verdi. Yerel seçimleri kazanması durumunda ilçeye yapacağı yatırımların bazılarını paylaşan Ferdi Zeyrek, şu açıklamalarda bulundu; 

“HALKINDAN KOPUK, HALKIN NE İSTEDİĞİNİ BİLMEYEN BELEDİYE BAŞKANINI DEĞİŞTİRMEK LAZIM”
“Bu şehirde tarım var ama tarımı destekleyen yok. Bu şehirde işgücü var ama istihdam üreten yok. Doğa var, kültür var, tarih var ama turizm yok. Bu şehirde yoksulluk var, yolsuzluk var. Bu şehirde başka ne var biliyor musunuz? Türkiye’nin en pahalı suyu var. Türkiye’nin en sıkıntılı altyapısı var. Türkiye’nin en sorunlu ulaşımı var. Bunların hepsini çözeriz, çantamız dolu. Öncelikle çözmemiz gereken bir şey var. Asıl sorun; bu şehirde halkından kopuk, halkının ne istediğini bilmeyen, halka değil ranta hizmet eden, İzmir’de sırçalı köşkünde oturan, Manisa’ya geldiğinde onuncu kattaki odasına çıkıp Manisa’ya tepeden bakan bir büyükşehir belediye başkanı var. Öncelik sorunumuz bu. Bunu değiştirmek lazım. Manisa’ya yeni bir başkan gerekiyor ve biz bu yüzden bu yola çıktık.”

BATTI-ÇIKTI, SPOR SALONU, TAM KAPALI PAZARYERİ SÖZÜ VERDİ
Manisa’da ilk 2 ton suyu 1 TL yapacakları sözünü ve kartlı su sayacı kullanma zorunluluğuna son vereceklerini burada da tekrar dile getiren Ferdi Zeyrek, Akhisarlılara şu müjdeleri paylaştı; “Biz Besim başkanla el ele vereceğiz ve öncelikle Akhisar’da Hüseyin Eryüksel Köprülü Kavşağı’na bir tane battı çıktı yapacağız. Sonrasında çok amaçlı Atatürk Spor Salonu’nu yapacağız. Ve ardından Pazar pazarının üstünü komple kapatacağız. Oradaki balıkçı kardeşler artık ıslanmayacaklar. Oradaki organik pazara çıkan köylü kardeşler artık ıslanmayacaklar. Ben onların yanındaydım geçen gün. Ben onların neler çektiğini gördüm ve pazaryerinin üstünü tamamen kapatmak benim boynumun borcu. Ama pazyerindeki kardeşlerimin ne çektiğini bilmeyen mevcut büyükşehir belediye başkanı, o yerin üstünün kapatılması gerektiğini bilmez. Pazaryerlerinde ne olduğundan kendisinin haberi bile yok. Biz seçim çalışmalarımızı yaparken iki kez bu pazaryerini gezdik ve iki kez de aynı manzarayı gördük. Gerçekten vicdanım sızladı.”

“İLÇEYE YENİ BİR OTOGAR YAPACAĞIZ”
Başkan Adayı Ferdi Zeyrek, sözlerini noktalamadan önce Akhisar’ın yeni bir otogara ihtiyacı olduğunu ve seçimleri kazandıktan sonra ilçeye yeni bir otogar yapacaklarını da müjdeledi. Mimar Ferdi Zeyrek; “Yeni bir otogara ihtiyacımız var. Biz Besim başkanla birlikte Akhisar’a yeni bir otogar yapacağız. Bütün bunları yapmak için sizlerden sadece bir tane emanet oy istiyorum. Kardeşinize güvenin, bir tane emanet oy verin ve 5 yıl boyunca nasıl hizmet edildiğini, halkın içinde nasıl olunacağını, dertlere nasıl derman olunduğunu göreceğinize söz veriyorum.” diye konuştu.

Editör: Ali Gözen