Önceki gün seçim çalışmalarını Manisa’nın merkez mahallelerinden biri olan Barbaros’ta, Yunusemre Belediye Başkan Adayı Semih Balaban ile birlikte sürdüren Mimar Ferdi Zeyrek, burada kıraathaneleri ve esnafları gezerek önemli açıklamalarda bulundu. Bu açıklamalardan biri de bölgenin en önemli sorunlarından birisi haline gelen imar konusu üzerine oldu.

“İMARI MİMAR YAPAR”

Barbaros Mahallesi dahil olmak üzere şehrin en büyük problemlerinden birisinin imar olduğunu vurgulayan Ferdi Zeyrek şu açıklamalarda bulundu; “İmarı mimar yapar. İmarı müteahhit yaptığı zaman, burası da kaderine terk edilmiş bir halde kalıyor. Buralar halen 1989 yılında yapılmış imarla şekilleniyor. Artık buna son vereceğiz.”

İmarla ilgili verdiği vaatleri nasıl yapacağını açıklayarak sözlerine devam eden Mimar Ferdi Zeyrek; “Şimdi size diyorlar ki, özellikle aşağı tarafta 10 katlı olacak 3 emsal verilecek. 3 emsal şu demek; bin metrekare yerin varsa 3 bin metrekare inşaat yapıyorsun, 100 metrekareden 30 tane daire çıkıyor. Hesaplarını yaptım, size burada 3.5 emsal vereceğiz. Yani artık 30 daire yerine 35 daire alacaksınız. Peki bu 5 daireyi kimden alacağız? Büyükşehir Belediye Başkanından alacağız. Kendi yerlerini 5 kattan 15 kata çıkartıyor, sizin buradaki imar hakkınızdan alıyor, kendi cebine koyuyor. Artık buna son.”

“HALA 30 YIL ÖNCEKİ ALTYAPI KULLANILIYOR”

Şehrin en büyük problemlerinden bir diğeri olan altyapıya da öncelikli olarak önem vereceklerini dile getiren Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Ferdi Zeyrek, sözlerini şöyle sürdürdü; “Öncelikle altyapıyı yapacağız. Çünkü mevcut altyapıyla aşağı taraflara 10 kat verirsek, burası artık göl haline gelir. Her yağmur yağdığında yollardan dere gibi su akar. Çünkü hala 30 yıl önceki altyapı kullanılıyor. Önce altyapıyı sonra üstyapıyı yapacağız. 30 dairelik yeriniz 35 daireye çıkacak. Bu bizim boynumuzun borcu.”

Batan gemiden çıkartılan Hüseyin Tutuk’un cenazesi memleketi Manisa'ya getiriliyor Batan gemiden çıkartılan Hüseyin Tutuk’un cenazesi memleketi Manisa'ya getiriliyor

“BANA TEŞEKKÜR ETMEYİN, HİZMETİ YAPMAYANA SANDIKTA CEZASINI VERİN”

Vatandaşların tercihini dikkatli yapması gerektiğine vurgu yapan Zeyrek, “Bana gittiğim her yerde bunları anlattığım için ‘Başkan sana teşekkür ederiz’ diyorlar. Ben de diyorum ki ‘Bana teşekkür etmeyin. Bu büyükşehir belediyesinin yapması gereken bir hizmettir. Hizmeti yapmayana sandıkta cezasını verin.’ Gittiğim her yerde bunları anlatıyorum ve anlatacağım.” diye konuştu.

Editör: Murat Yalçın