İYİ Parti Şehzadeler Belediye Başkan Adayı Ahmet Karadağ, Sosyal Mahalle Projesini açıkladı. Karadağ, her mahalleye dokunarak bir hizmet anlayışıyla ilerleyeceklerini belirterek,  proje hakkında bilgi verdi.

“EKSİKLERİ GÖRDÜK”
İYİ Parti Şehzadeler Belediye Başkan Adayı Ahmet Karadağ: ”Sosyal Mahalleler Projesi yaklaşık 100 güne yakın bir süredir gerçekleştirdiğimiz saha çalışmalarımızda temas ettiğimiz binlerce hemşerimizin ortak sorununun Şehzadeler’de sosyal yaşam ve okul öncesi eğitim eksikliği olduğunu gördük. Kadınlarımıza, çocuklarımıza, gençlerimize nefes alacak alan bırakmayan, vatandaşlarımıza bunu reva gören anlayışa artık son! Hep birlikte hayal ettiğimiz nefes alan Şehzadeler’ de; kadınıyla, çocuğuyla, genciyle sosyalleşebileceğimiz projemizi açıklıyoruz. Günümüzün ağır ekonomik şartlarında okul öncesi çağındaki birçok evladımızın eğitim ve sosyal yaşamdan mahrum kaldığını biliyoruz. “Çalışıyorum, maaşımın büyük kısmıyla kreş taksiti ödüyorum.” devrine son vereceğiz. Her mahallede çocuklarımızı gönül rahatlığıyla emanet edebileceğiniz kreşlerimiz hizmetinizde olacak.” dedi.

Çerçi'ye Yuntdağı'nda meşaleli karşılama Çerçi'ye Yuntdağı'nda meşaleli karşılama

“HER KESİMDEN VATANDAŞIMIZA TEMAS EDECEĞİZ”
Karadağ açıklamasına şöyle devam etti: “Şehzadeler’imizin umudu her gencimize bulunduğu mahallede hizmet verecek Genç Kafe projemiz hizmetinizde olacak. Ders çalışmak için kendi mahallesinde bulunan belediye hizmetinden faydalanacak. Yol yürümeyecek, otobüse binmek zorunda kalmayacak. Kırsal kesimde bu hizmetimize ek olarak öğretmen desteği de sağlayacağız. Böylelikle eğitimde fırsat eşitliğine katkı olacak. Dünyamızı varlıklarıyla güzelleştiren, emekleriyle zenginleştiren kadınlarımızın görmezden gelinmesine artık son vereceğiz. Kadınlarımızın toplumda hak ettiği değeri bulması, sosyal ve ekonomik hayata kazandırılması için hayata geçireceğimiz Kadın Emeği Atölyelerimiz olacak. Kendi mahallelerinde, belediyemiz güvencesiyle gelir elde edebilecekler. Çocuklarını emanet edebilecekleri kreşle hemen yanında da ev ekonomisine katkı sağlayacakları atölyeler kuracağız. Bütün mahallelerimizde her kesimden vatandaşımıza temas edeceğiz. Mahallelerimizi canlandıracağız.” dedi.

Editör: Ali Gözen