CEM ÇÖLLÜ İSTİFA ETTİ!

Uzun süredir MHP’den Şehzadeler Belediye Başkan Aday Adayı olması beklenen Manisa Belediyesi Fen İşleri Müdürü Cem Çöllü, görevinden istifa etti. İstifa eden Çöllü, aday adayı olduğunu da açıkladı.

CEM ÇÖLLÜ İSTİFA ETTİ!

MHP’den Şehzadeler Belediye Başkan Aday Adayı olması beklenen Manisa Belediyesi Fen İşleri Müdürü Cem Çöllü, görevinden istifa ederek aday adaylığını açıkladı. Manisa’nın jeopolitik yapısı ve barındırdığı özellikleri ile Türkiye’nin ekonomik ve sosyal açıdan önde gelen kentleri arasında yer aldığını söyleyen Çöllü, “Kentimiz, tarihi boyunca medeniyetlere ev sahipliği yapmış, dünyaya hükmeden imparatorluklara idareci yetiştirmiş, tarımsal aktiviteleriyle insanlığa katkı sağlamış şimdi ise Türkiye’nin Avrupa’ya açılan teknoloji üssü olma yolunda hızla ilerlemektedir. Kentin gelişimi beraberinde göçü ve insana hizmetin önemini de arttırmaktadır. Kentlerin değişim ve gelişimi, Manisa’da da son 4,5 yılda hızla hissedilmeye başlanmıştır. Kentimizde belediyecilik adına son yıllarda önemli hamleler atılmış ve başarılı çalışmalar ortaya konularak Ege Bölgesi’nde birkaç yıl içerisinde hızla modernleşen bir kent haline gelmiştir. Bu değişim, kentimize gelen misafirlerimiz tarafından teyit edilmekte, kentteki tarihi dokunun modern mimariyle sentezi yabancı turistlerin dahi ilgisini çekmektedir. Son yıllarda taraflı tarafsız herkesin kabul ettiği Manisa’daki bu değişimin mimarı Manisa Belediyesi’dir. Manisa Belediyesi son yıllarda önceki yılların aksine üstlendiği değişim misyonu ile kentin acil ihtiyaçlarını belirlemiş ve başarılı bir idare ile “İnançlı Yönetimin” ne demek olduğunu dosta düşmana ispatlamıştır” dedi.

ADAY ADAYLIĞINI AÇIKLADI

Belediyecilik adına önemli dersler çıkarmalarına imkân tanıyan Manisa Belediye Başkanı Cengiz Ergün’ün Manisa’da yaşanan değişimde ateşleyici unsur olduğuna vurgu yapan Çöllü, “Manisa Belediyesi’nin projelerine imza atan başta Fen İşleri Müdürlüğü personeli olmak üzere tüm birimler, bu şevkle kentin gelişimi için gece gündüz mefhumu gözetmeden çalışmıştır. Manisa’da doğmuş büyümüş ve Manisa’ya her anlamda hizmet etmiş bir ailenin ferdi olarak, Manisa Belediyesi’nde Su ve Kanalizasyon İşleri Müdürlüğü, Yazı İşleri Müdürlüğü, Fen İşleri Müdürlüğü ve Başkan Yardımcılığı görevlerinde 4,5 yıl boyunca aktif olarak görev alarak, halka hizmet edebilmenin onurunu ve sorumluluğunu hissetmiş bir yönetici olma şansını yakalamış bulunmaktayım.  Bilindiği üzere, Manisa’nın büyükşehir statüsüne alınmasıyla kentimizde Yunus Emre ve Şehzadeler olarak iki yeni belediye kurulmuş, yerel seçimlerde iki belediyenin yönetimi için seçim yapılacaktır. Bizce, belediye idaresi sorumluluk, ciddiyet ve tecrübe gerektiren bir iştir. Bu sorumluluk ve ciddiyeti 4,5 yıldır layıkıyla yerine getirdiğimi düşünerek, yerel seçimlerde Şehzadeler Belediyesi için belediye başkanlığı yarışında yer almak adına Manisa Belediyesi’ndeki görevlerimden bugün itibariyle istifa ettiğimi ve Milliyetçi Hareket Partisi’nden Şehzadeler İlçesi Belediye Başkanı Aday Adaylığımı kamuoyu ile paylaşıyorum.  Görevde bulunduğum süre içerisinde birlikte çalıştığım Başta Manisa Belediye Başkanı Cengiz Ergün olmak üzere tüm Manisa Belediyesi ailesine, benim yüzümü hiçbir zaman kara çıkartmayıp Manisa’daki değişimi inşa eden Fen İşleri Müdürlüğü’ndeki mesai arkadaşlarıma ve günlerce göremediğim halde benden desteğini esirgemeyen aileme teşekkür ediyorum” diye konuştu

 

İNATLA DEĞİL İNANÇLA BU YOLDAYIZ

Çöllü, sözlerini şöyle tamamladı: Son olarak kamuoyu ile şunu paylaşmak istiyorum; “İnatla Değil İnançla” çıktığımız bu yolda Manisa ve ülkesi adına önemli fedakârlıklarda bulunan aileden gelen bir birey olarak üzerimizdeki vazife ağırlığının ve sorumluluğun farkındayız. Davamız ve ülkümüz, dost düşman herkes tarafından bilinmekle beraber duruşumuz bundan önce olduğu gibi bundan sonra da değişmeyecektir. Bizim için önemli olan kentimiz, ilimiz, töremiz, ülkümüz ve ülkemizdir. Allah çıktığımız bu yolda bizden öncekiler gibi bizleri de muvaffak etsin. Unutmayın, “ belediye yönetimi bilgi birikim ve tecrübe gerektirir.”

CEM ÇÖLLÜ KİMDİR?

Cem Çöllü 1978 yılında Sevim-Cemil Çöllü çiftinin ikinci çocuğu olarak Manisa’da dünyaya geldi. İlköğretimini Necatibey İlkokulu, Orta öğretimini Şehitler Ortaokulu, Lise öğrenimini ise Manisa Lisesi’nde tamamladı. Aynı yıl Celal Bayar Üniversitesi Mühendislik Fakültesi Makine Mühendisliği bölümünde öğrenimine başladı. Lisans öğreniminin ardından Makine Mühendisliği bölümünde yüksek lisansını yapan Cem Çöllü, vatani görevini 2005 yılında tamamladı. Canan Çöllü ile 2007 yılında yaşamını birleştirmiş, Cemil ve Elif isminde iki çocuğu bulunmaktadır. Memuriyet hayatına 1999 yılında girdiği sınavı başarıyla vererek Türk Telekom Manisa İl Müdürlüğü bünyesinde mühendis kadrosuyla başladı. 15 yıllık memuriyet hayatı boyunca; 1999-2005 yılları arasında Türk Telekom İl Müdürlüğü, 2005-2009 yıllarında Celal Bayar Üniversitesi Yapı Kontrol Daire Başkanlığı, 2009-2013 yıllarında da Manisa Belediyesi’ndeki görevlerini başarıyla sürdürdü. Manisa’daki değişimin Mimari Cengiz Ergün idaresindeki Manisa Belediyesi’nde ise Su ve Kanalizasyon İşleri Müdürlüğü. Yazı İşleri Müdürlüğü, Fen İşleri Müdürlüğü ve Başkan Yardımcılığı kadrolarında başarılı çalışmalarıyla dikkat çekti.  Memuriyet yaşantısının yanı sıra sosyal alanda da aktif olan Cem Çöllü, Manisaspor ve Manisa Belediyespor ile Türk Ocakları Manisa Şubesi, Türk Eğitim-Sen CBÜ Temsilciliği gibi sosyal kuruluşlarda yöneticilik yaparak Manisa iline katkı sağlamaya çalıştı.  Manisa’ya birçok proje kazandıran Cengiz Ergün’ün de değişim projelerini hayata geçirirken önemli görevler üstlendi, Ergün’ün hemen yanında yer aldı.  Fen İşleri Müdürlüğü ve Başkan Yardımcılığı görevlerinde yıllardır hizmet bekleyen Manisa halkına karşılık beklemeden hizmet götürmenin hazzını yaşayan Cem Çöllü, kazandığı bilgi birikimini yeni kurulacak belediyelerden, doğup büyüdüğü Şehzadeler Belediyesi için kullanmaya talip oldu.

 


İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.
Avatar
sadettin - 4 yıl önce
Allah utandırmasın
Avatar
Miray - 4 yıl önce
MANİSA YA NEY HAYIRLISA O OLSUN.
LAKİN DAHA ÖNCE ÖZELLİKLE ÜLKÜCÜ CAMİYADAN CEM ÇÖLLÜ'NÜN BAŞKAN
YARDIMCILIĞINDAN ALINMASI İLE İLGİLİ BELEDİYE BAŞKANI CENGİZ ERGÜNE
SİTEM DOLU MESAJLAR YAĞDI FACEBOOK ' TA
HATTA ÜLÜCÜLER HESAP SORACAK FELAN DENİLDİ.
BU GÜN NE DEĞİŞTİDE SAYIN CEM ÇÖLLÜ' NÜN KARİYERİ İLE İLGİLİ CENGİZ ERGÜN'ÜN
BAŞARILARI VARSAYILARAK VE DAHİ BU BAŞARILARDA EM ÇÖLLÜ'NÜN HİSSE SAHİBİ OLDUĞU LANSE EDİLİYOR ANLAMADIM.
BU HAREKET DAHA BİR KAÇ AY ÖNCE ELEŞTİRDİĞİ CENGİZ ERGÜN'ÜN BU GÜN BAŞARILI OLDUĞUNUMU İDDİA EDİYOR.VE BU BAŞARIDA CEM ÇÖLLÜ'YÜ HİSSEDAR GÖRÜYOR.