OKUL MÜDÜRÜNDEN İLGİNÇ PROJE!

Selendi Programlı Lisesi (ÇPL) Müdürü Nafiz Akarsu ve müdür yardımcısı Murat Daban koordinatörlüğünde başlatılan 'Evinize hoşgeldiniz' Projesi kapsamında okulda eğitim-öğretim gören öğrencilerin ailelerin evleri tek tek ziyaret edilecek.

OKUL MÜDÜRÜNDEN İLGİNÇ PROJE!

Yaklaşık 450 öğrencinin eğitim gördüğü okulun idareci ve öğretmenlerin uygulamaya koyduğu proje kapsamında akşamları öğrencilerin merkez ve köydeki evleri 17 Mart 2014 gününe kadar ziyaret edilerek öğretmen, öğrenci ve veli ilişkisi görüşülecek. Konuyla ilgili bilgi veren okul müdürü Nafiz Akarsu, "4 kişilik 8 grup halinde oluşturulan ekip arkadaşlarımız öğrencilerin okula uyumu, öğrencilerin başarı düzeylerine olumlu yönde katkı sağlamak, öğrencilerin sınavlara hazırlık düzeylerini yerinde gözlemleyerek gerekli önlemleri almak, öğrenci, veli ve okul işbirliği içerisinde istenilen düzeye getirilebilir hale getirmek, ailelerin, çocukların eğitimine katılmalarını sağlamak, okullarda eksik kalan veli ayağını daha etkin hale getirmek hedeflenmektedir. Günümüzde eğitim anlayışı yeni bir boyut kazandı ve dinamizm, yaratıcılık, araştırma, üretkenlik ön plana çıktı" dedi. 
Müdür Akarsu, öğrenci odaklı eğitim anlayışını benimsediklerini belirterek, açıklamalarını şöyle sürdürdü: "Öğrenci odaklı eğitim anlayışları, onun isteklerini, beklentilerini, hedeflerini, bireysel özelliklerini merkeze alan yöntemler tercih ediliyor. Ekip çalışmasına dayalı başarılar ve mevcut koşulları en iyi şekilde değerlendiren yaklaşımlar benimseniyor. Değişimin gerektirdiği yeni yapılanmaları okul programlarımıza katmak amacıyla okulumuzda oluşturduğumuz “Evinize Hoş Geldik” projesi doğrultusunda çalışmalar etkinlikler belirleyerek “biz” duygusunu ortaya çıkardık. Önce ekipler oluşturduk, okulumuz öğrencilerinin özel durumlarını belirledik ve bu doğrultuda gerçekleştirilebilecek hedefler saptadık. Böylece okulumuzu sürekli iyileştirme yoluyla başarısını arttıracak yeni açılımlar hedefler belirlemiş olduk. Bu çalışmamızla öğrencilerimizin bilgi ve becerilerini geliştireceğine, verimliliğini arttıracağına dolayısıyla okul başarısını arttıracağına inanıyoruz." 


İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.