ZURNACI GÖREVDEN ALINDI

Başkan Ergün Zurnacı ile ilgili soruşturma başlattı.

ZURNACI GÖREVDEN ALINDI

Manisa'da geçtiğimiz hafta içinde kar yağışı sebebiyle inceleme yaptığı sırada çiftçilerin omzuna çıkan Nedim Zurnacı Manisa Büyükşehir Belediye Başkanı Cengiz Ergün tarafından görevden alındı. 

Manisa Büyükşehir Belediyesi Basın ve Halkla İlişkiler Daire Başkanlığı konuyla ilgili yazılı açıklama yaptı.

AÇIKLAMADA ŞU İFADELERE YER VERİLDİ:

30 Aralık 2014 tarihi itibariyle bölgemizde baş gösteren yoğun kar yağışı nedeniyle, Akhisar ilçemize bağlı Çamönü Mahallesi’nde yoğun kar yağışının ardından zarar gören seraların incelenmesi ve hasar tespiti yapılması için Kırsal Hizmetler Daire Başkanımız Nedim Zurnacı ve bir heyet, 31 Aralık 2014 tarihinde görevlendirilmiştir.

Yapılan çalışma esnasında hizmet anlayışımız, vatandaşa yaklaşımımız ve değerlerimiz açısından asla tasvip etmeyeceğimiz şekilde Daire Başkanımızın çiftçilerimiz tarafından taşınmasına ilişkin olarak görüntüleri basına da yansıyan olay meydana gelmiştir.

Meydana geldiği andan itibaren takibimizde olan olaya istinaden, olaydan sonraki ilk mesai günü olması hasebiyle bugün itibariyle 657 sayılı Devlet Memurları Kanunu’nun 125 ve devam eden maddeleri gereğince idari soruşturma başlatılmış ve ilgili daire başkanımız görevinden alınmıştır.

Özellikle bilinmesi gerekir ki, devletimizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün de belirttiği gibi, ‘Milletin efendisi’ olan köylümüz, sırtımızda taşımamız gereken değere haizdir. Bu gerçeklikten yola çıkarak bilinmesini isteriz ki, ne Belediye Başkanı olarak şahsımızın, ne de çalışanlarımızın bunun aksine bir davranış içerisinde olması mümkün değildir ve bunun aksine olabilecek hareketleri de hoş görmemiz söz konusu olmayacaktır. Kaldı ki bizlerin halkla iç içe olduğumuzu gösteren birçok olay, kamuoyunun malumudur.

 

Bizler dahil tüm kamu görevlileri, çalışmalarında, hal, hareket ve davranışlarında, kurumlarının vizyonları ve prestijleri, kamuoyu güvenilirlikleri için azami itina ve dikkati göstermek mecburiyetindedirler. Buna rağmen bir çalışanımızın bireysel olarak yaptığı bir hatanın belediyemize ve mensubu bulunduğum siyasi kimliğe mal edilmeye çalışılması, hele bundan yola çıkarak siyasi eleştirilere varacak kadar spekülasyonlar yapılması, anlayışımız gereği çok yanlış addedilmiştir.

Toplumun tüm kesimleri ve hangi siyasi düşünceden olursak olalım, vatandaşımıza karşı yapılacak en ufak bir saygısızlığı görmezlikten gelmemek durumunda olduğumuzu, üzerine ciddiyetle gitmemiz gerektiğini, bu durumu aynı zamanda devlete karşı işlenen her fiilde de göstermemiz gerektiğini, topyekün bir şekilde tüm yolsuzluklarla da mücadele etmemiz gerektiğini ve bunlara da hassasiyet gösterilmesi gerektiğini ifade etmek durumundayız.

Bu vesile ile tekrar bilinmesini isteriz ki, kamu hizmeti görürken ve belediye hizmetlerini yürütürken çalışanlarımız tarafından yapılacak en ufak yanlış dahi göz ardı edilmeyecek, gereken her türlü önlem alınacak ve müeyyideler uygulanacaktır.

Kamuoyuna saygıyla duyurulur.


İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.
Avatar
Mehmet - 3 yıl önce
Basına yansımasaydı tutumunuz ne olurdu acaba..
Avatar
cemal engin - 3 yıl önce
sahi bu şehrin bir büyükşehir belediye başkanı vardı değil mi? ortalık kardan toz duman bir karede bile vatandaşın yanında görmedik kendisini. Acaba bu sefer neredeydi? Amerika? Karşıyaka? ya da başka yer?
Avatar
ersan ilyas - 3 yıl önce
adam omuzlarda(yükseklerde) bıraktı görevi:)