YURTTAŞ: "BARIŞLA BİTECEK"

AK Parti Manisa Milletvekili Dr. Muzaffer Yurttaş Çözüm Sürecinin kararlılıkla sürdürüldüğünü ve sonuçtan umutlu olduklarını belirtti. Yurttaş, süreci kesintiye uğratmak isteyenlere ve provokasyonlara fırsat vermeyeceklerini söyledi.

YURTTAŞ:

Yurttaş TBMM de yaptığı açıklamada “AK Parti insanı yaşat ki devlet yaşasın anlayışıyla göreve gelmiş, 12 yıl boyunca bu ülkeyi ve insanını yaşatmanın mücadelesi içinde olmuştur. Biz 2002 öncesinde yaşanan acı hadiselerin hepsini gayet iyi biliyoruz. AK Parti’nin Hükümet görevini devraldığı 2002 tarihi sadece belli kesimler için, sadece belli zulümler, belli baskılar ve acılar için değil, bu ülkede on yıllar boyunca yaşanmış ve yaşatılmış acılar için de bir milat olmuştur. Statükocular devlet karşısında öz evlat muamelesi görürken halka üvey evlat muamelesi yapıldı. Seçkin zümreler devlet karşısında birinci sınıf kabul edilirken, diğerleri toptan ikinci sınıf insan kabul edildi. İşte AK Parti İktidarı 2002’den itibaren bu gidişe dur demiş, bu gidişi tersine çevirmenin, normalleştirmenin mücadelesi içinde olmuştur. AK Parti’yle birlikte Türkiye’de parametreler değişmiştir, AK Parti’yle birlikte Türkiye’de statüko sona ermiştir, AK Parti’yle birlikte Türkiye’de vesayet rejimi, cunta rejimi, çetelerin, mafyanın sirayet ettiği rejim sona ermiştir. Aynı şekilde asimilasyon, ret, inkar politikaları AK Parti’yle birlikte son bulmuştur. 2002’den beri biz demokrasi mücadelesini tek başımıza veriyoruz. Biz bir yandan Türkiye’yi büyüttük, bir yandan Cumhuriyetimizi güçlendirdik, aynı zamanda da tek başımıza bu milletin acılarının izini sürdük, bu milletin ortak yaralarını tedavi etmenin mücadelesini verdik. Acılar üzerine bir gelecek inşa edilmez, geçmişin acıları diri tutularak sağlıklı bir gelecek imar edilemez, acılardan, nefretten, öfkeden yola çıkarak kardeşlik hukuku yüceltilemez. Elbette yaşanan acıları unutmayacağız ve unutturmayacağız, elbette yapılan yanlışların üzerine cesaretle gidecek ve onları sorgulayacağız. Ama biz istikbalimizi acılar üzerinde değil umutlar üzerine inşa edeceğiz. 2002 öncesine ait kimin ne acısı varsa o acıyı paylaşıyoruz, o acıyı ortak acımız olarak görüyoruz” dedi.

Dr. Muzaffer Yurttaş açıklamasında “Statükoyu savunan, geçmişi özleyen, karanlığa alışmış ve aydınlıktan gözleri kamaşan partilere rağmen biz ısrarla

değişimi, ısrarla aydınlığı, ısrarla kardeşliği ve demokrasiyi savunmaya devam edeceğiz. Hiç kimsenin endişesi olmasın, kazanan mutlaka ve mutlaka kardeşlik olacaktır, hiç endişeniz olmasın. Milli birlik ve kardeşlik projemiz er veya geç bu ülkede neticesini inşallah bulacak ve biz de oradan o beklediğimiz neticeyi alacağız. Biz şehit cenazelerinden rant umanlardan olmadık ve buna fırsat vermeyeceğiz. Analar Peygamber Ocağına kınalayarak gönderdikleri can kuzularına sağ salim kavuşması için gereken her önlemi alacağız” dedi.

Yurttaş konuşmasında “Binlerce yıldır bir ve beraber olan, etle tırnak misali birbirine kardeş olan bu ülke insanını kimse birbirinden ayıramayacağını bir kez daha gözlemledik. Yeter ki fitne ve fesat çıkarmak isteyenlere fırsat vermeyelim. Bu süreci baltalamak isteyenlerin ekmeklerine yağ sürmeyelim. Mevlana’nın dediği gibi “Aynı dili konuşanlar değil, aynı duyguları paylaşanlar anlaşabilir” biz aynı duyguyu paylaşanlar, aynı maziye sahip olan insanlar olarak iri ve diri olmak için bir ve beraber olmalıyız. Biz Bizim Yunus dediğimiz gönül insanının şu dizleri ile “Ben gelmedim dava için, benim işim sevi için, dostun evi gönüllerdir, gönüller yapmaya geldim” diyerek geldik ve gönüller yapmanın, yaraları sarmanın gayreti içindeyiz. Vatanın parçalanmasına, bölünmesine izin vermeyeceğiz. Ayyıldızlı bayrağımız göklerde hep gururla dalgalanacaktır” dedi.


İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.