YUNUSEMRE PİKNİK ALANLARINI GÜZELLEŞTİRİYOR

Yunusemre Belediyesi Çevre ve Sağlık Komisyonu, Komisyon Başkanı Ozan Otçuoğlu başkanlığında, Yunusemre sınırları içerisinde bulunan piknik alanlarını yerinde inceledi.

YUNUSEMRE PİKNİK ALANLARINI GÜZELLEŞTİRİYOR

banner216

Vatandaşların piknik alanlarından daha fazla faydalanması için gerekli çalışmaların yapılması yönünde rapor hazırlayacaklarını belirten Komisyon Başkanı Ozan Otçuoğlu, “Komisyon üyelerimiz ve ilgili daire müdürü arkadaşlarımızla birlikte Çaparık ve Gürle mevkiindeki piknik alanlarını gezdik. Yapılan gezide bu bölgelerde peyzaj çalışması yapılması konusunda bir fikir ortaya çıktı. Belediye Başkanımız Sayın Dr. Mehmet Çerçi’nin de bu bölgeye getirilerek, hem gezip dolaşması hem de fikir sahibi olması gerekmekte. Yapılacak olan çalışmalarda Başkanımızdan da destek alarak, kendisiyle birlikte bu bölgeyi yeniden incelemeyi düşünüyoruz” dedi. 

“DAHA ÇOK VATANDAŞIMIZA HİZMET ETSİN İSTİYORUZ”

Yunusemre Belediyesi Çevre ve Sağlık Komisyonu ile Belediye Park ve Bahçeler Müdürlüğü personeli tarafından ortaklaşa yapılan çalışma Çaparık ve Gürle alanlarındaki piknik alanları incelendi. Gerçekleştirilen İnceleme gezisinin ardından bir açıklama yapan Yunusemre Belediyesi Çevre ve Sağlık Komisyonu Başkanı Ozan Otçuoğlu, “Yunusemre Belediyesi Çevre ve Sağlık Komisyonu olarak, Yunusemre Belediyesi Meclis Başkanlığı’na verilen bir önerge sonucu ilçemizdeki mesire yerlerini, piknik yerlerini ve olası mesire yerlerini ziyaret ettik. Halkımız tarafından da bilinen Çaparık Mesire alanı olarak anılan yeşil alanda içerisinde bir de türbe yer almakta. Emlakdere ve çevresindeki mahalle sakinleri tarafından da hayır yeri olarak kabul edilen Çaparık yeşil alanında yapılan incelemede hali hazırda piknik yeri olarak kullanılan bu alanın değişik düzenleme ile kullanım alanının genişleyeceğini ve buradan daha çok insanın istifade edeceği tespit edildi. Türbenin de yer aldığı sık ağaçlık bölgede zeminin düzeltilmesi ve piknik masalarının konmasıyla kullanım alanının genişleyeceğini, yine arabaların park ettiği yerde de seyrek şekilde bulunan dut ağaçlarının altında da yine piknik masaları, çocuk oyun parkları, çocukların koşabileceği, top oynayabileceği, bisiklet binebileceği alanlar oluşturmak orada mümkün. Bu alanın etrafının çevrilmesiyle de kullanım rahatlığı ve insanların istifade rahatlığı olacağı tespit edildi. Bu konuda Yunusemre Belediye Meclisine Komisyon kararı ile bildirilmesine karar verildi” şeklinde konuştu.

“YÜZYILLIK ÇINARLAR BİRER DOĞA HARİKASI”

Otçuoğlu, “Yine komisyonumuz, daha önce de defalarca Meclisimize başvuru ile bildirilen Gürle Deresi dediğimiz, Gürle’nin tabi olarak akan suyunun balıkçının kullandığı suyun haricinde, Gürle deresini oluşturan çayın etrafındaki sağlı sollu mesire alanlarının yaptığımız incelemelerde iki ayrı mesire alanı yeri tespit edildi. Bu mesire alanları Milli Emlak’ta kayıtlı olan dere boyunda yaşları birkaç yüzyıllık olan geniş ve uzun bir çınarlık alanı kullandıkları tespit edildi. Çınarlık alan ekosistem ve güzelliği itibari ile insanların ilgisini çeken güzel bir görünüme sahip. Zemin düzeyinin gerek yağmur sularıyla gerekse vatandaşlarımızın kullanımı sonucu tahrip olmasından dolayı bu alandan gerekli sayıda vatandaşımızın yararlanamadığı tespit edildi. Milli Emlak’tan bu yerin yeniden kiralanabilirse kiralanması ya da yeniden düzenlenerek sayıları binlere varan insanların bu yeşillikten, doğa harika yerden bu ekosistemden yararlanması konusunda Yunusemre Belediyesi’nin gerekli çalışmayı yapmasını komisyonumuz karar verdi. İki piknik alanı konusundaki kararlar Yunusemre Belediye Meclisinde görüşülerek karara bağlanacaktır” dedi.

İLK ÇALIŞMALAR ÇAPAÇARIK VE GÜRLE’DE YAPILDI

Komisyon Üyesi Taner Çiçek de yaptığı açıklamada, “Komisyon üyelerimiz ve dairelerinden gelen ilgili arkadaşlarla beraber Gürle ve Çapaçarık mevkilerinde incelemelerde bulunduk. Bu komisyon üyelerimizle birlikte Meclise verdiğimiz bir önergeydi. İlk çalışmamızı burada gerçekleştirdik. Gerçekten çok faydalı bir çalışma olduğunuz düşünüyoruz. Bu piknik alanlarında yapılan çalışmalarla Belediyemize güzel bir çalışma kazandırmış olacağımızı düşünüyoruz. Komisyon olarak yapacak olduğumuz çalışmalarla bölgemize çok güzel mesire ve piknik alanları kazandıracağımıza eminim” dedi.

“MESİRE ALANLARIMIZ TAM OLARAK TANINMIYOR”

Komisyon Üyesi Gültekin Aşçı ise, inceleme yapılan piknik alanlarının Manisalılar tarafından fazla bilinmediğini ve bu nedenle buraların tercih konusunda arka planlarda kaldığını belirttiği konuşmasında, “Bu bölgelerde yapılacak peyzaj çalışmalarından sonra, buralar konusunda halkımızı daha da bilgi sahibi yaparak, bu bölgelere gelmelerini sağlayacağız. Bu piknik alanlarını halkın hizmetine sunduktan sonra, vatandaşlarımızın rahat ve huzurlu bir şekilde hafta sonlarını geçirmeleri için gerekli imkanları belediye olarak sağlamış olacağız” dedi.

 


İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.