“Yaşamak da bir projedir”

Avrupa Birliği (Reasmus+) projeleri kapsamınsa Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi’nin hazırlamış olduğu ‘İnteraktif Pazarlama Teknikleri’ ve ‘Yabancı Dil Eğitiminde Yenilikçi Yaklaşımlar’ adlı projeler geçer not alarak uygulamaya değer bulundu.

“Yaşamak da bir projedir”

Okul Müdürü Necdet Çalışkan, “Toplumumuz bu konuda bilinçlenmeli ve bu yolu kullanmalıdır. Üstelik bu bir kültürdür. Proje hazırlamak bir kültürdür. Bir anlayıştır. Bir yaşam tarzıdır. Avrupa vatandaşları dediğimiz birçok insan böyle yaşamaktadır. Yaşamak da bir projedir” dedi.

Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi’nin hazırlamış olduğu ‘İnteraktif Pazarlama Teknikleri’ ve ‘Yabancı Dil Eğitiminde Yenilikçi Yaklaşımlar’ adlı AB (Erasmus+) projeleri uygulamaya değer bulunarak geçer not aldı. Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Müdürü Necdet Çalışkan, “Çağdaş Okul Yöneticiliği Avrupa Birliği’ne yönelik projeler hazırlamak konusunda liderlik yapmakla olur. Artık paradigmalar tamamıyla değişti. Ulusal kaynaklar son derece sınırlıdır. Bütün işleri devletten ödenek isteyerek ve bekleyerek yürütmeye çalışmak hiçbir işe yaramaz. Yerel kaynakları harekete geçirmek de artık çok zor. İnsanlar artık yerel kalkınma için de olsa özveride bulunmalıdır. AB projelerinin toplumsal maliyetin sağladığı ekonomik faydadan çok daha büyük olmaktadır” dedi.

“YAŞAM KALİTESİNİ ARTIRIR”

Avrupa Birliği projeleri hazırlamanın, proje anlayışını ve disiplini geliştireceğini; yaşam kalitesini artıracağını söyleyen Çalışkan, “Herkes ki AB havuzu gibi böyle büyük bir olanak vardır. Avrupa Birliği ciddi ve gerçekçi projeler için her zaman finansman sağlama olanağına sahiptir. Türkiye Avrupa Birliği sürecinde olan bir ülkedir. Bu nedenle Avrupa Birliği’nden hibe almaya yönelik projeler hazırlandığı ve sunulduğu durumlarda gerekli finansmanı alma şansı olan bir ülkedir. Toplumumuz bu konuda bilinçlenmeli ve bu yolu kullanmalıdır. Üstelik bu bir kültürdür. Proje hazırlamak bir kültürdür. Bir anlayıştır. Bir yaşam tarzıdır. Avrupa vatandaşları dediğimiz birçok insan böyle yaşamaktadır. Yaşamak da bir projedir. Kaliteli yaşamak aynı zamanda güçlü bir projedir. Böylece, Avrupa Birliği projeleri hazırlamak, proje anlayışı ve disiplini geliştirir; yaşam kalitesini artırır” diye konuştu.

“PROJELERİMİZ TÜM KRİTERLERİ GEÇTİ”

Çalışkan çalışmasını şu şekilde tamamlandı; İşte bu noktada aile ve toplumsal ekonomimize katkıda bulunmak için neden bir Avrupa Birliği projesi hazırlamayalım? Neden bu konuda gereğini yapmayalım? diyerek iki farklı AB projesi hazırlamışlar ve başarılı olmuşlardır. Bunların biri ‘İnteraktif Pazarlama Teknikleri’ bir diğeri de ‘Yabancı Dil Eğitiminde Yenilikçi Yaklaşımlar’ adlı Avrupa Birliği (Erasmus+) projelerimiz, yapılan değerlendirme sonucu tüm değerlendirme kriterlerini geçerek uygulamaya değer görülmüştür. Bu anlamda emeği geçen tüm öğretmen ve idaricilerimizi tebrik ediyor, her zaman destek ve yardımcı olacağımızı belirtiyorum. Ayrıca proje çalışmaları süresince desteklerini esirgemeyen Kaymakamlığımız AB Proje Ofisi çalışanlarımıza ilgileri ve yardımlarından ötürü teşekkür ediyor, bu özverili çalışmalarında da kendilerine başarılar diliyorum.” 


İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.