TURGUTLU SERHAT ORHAN SAYESİNDE EGENİN YILDIZI OLDU

Turgutlu Esnaf ve Sanatkârlar Kredi Kefalet kooperatifi Olağan Genel Kurulunda konuşuna AK Parti MKYK Üyesi Manisa Milletvekili ve Manisa Büyükşehir Belediye Başkan adayı Hüseyin Tanrıverdi, Turgutlu Belediye Başkanı Serhat Orhan’ın yaptığı hizmetlerle Turgutlu’nun, Egenin yükselen yıldızı haline geldiğini söyledi.

TURGUTLU SERHAT ORHAN SAYESİNDE EGENİN YILDIZI OLDU

Turgutlu Esnaf  ve Sanatkarlar Kredi Kefalet Kooperatifi Genel Kurul Toplantısı, Turgutlu Endüstri Meslek Lisesi Konferans salonunda gerçekleştirildi. Genel Kurula,  AK Parti MKYK Üyesi Manisa Milletvekili ve Manisa Büyükşehir Belediye Başkan adayı Hüseyin Tanrıverdi, CHP Manisa Milletvekili ve Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Özgür Özel, CHP Manisa Milletvekili Hasan Ören, Turgutlu Belediye Başkanı Serhat Orhan, MHP Turgutlu Belediye Başkan Adayı Turgay Şirin, CHP Turgutlu Belediye Başkan Adayı Cengiz Ulman, siya partilerin temsilcileri, esnaflar ve misafirler katıldı.

S.S Turgutlu Esnaf ve  Sanatkârlar Kredi Kefalet Kooperatifi Olağan Genel Kurulu Toplantısı saygı duruşu ve istiklal marşının okunmasıyla başladı. Gündem maddelerinin okunması ve kabul edilmesinin ardından salonda bulunan Turgutlu Belediye Başkan adayları, Manisa Büyükşehir Belediye Başkan Adayları ve CHP Manisa Milletvekili Hasan Ören kürsüye çıkarak konuşma yaptı.

“İKTİDARLA AYNI DİLİ KONUŞAN BELEDİYEYİZ”

10 yıldır iktidarda olan Ak Partinin muhalefet tarafından hedef tahtası haline getirildiğini dile getiren  Turgutlu Belediye Başkanı Serhat Orhan, “Biz 10 yıldır iktidarda olmamızdan dolayı haliyle muhalefetin hedef tahtası haline geliyoruz. Yapılan hizmetleri veya yapılamayan hizmetleri 30 Martta halkımız değerlendirecek ve takdirini ortaya koyacaktır. Tercihini yapılanların mı yoksa vaat edilenlerin mi yönünde değerlendirmesini yapacak ve Turgutlu’da bir yol haritası belirlenecek. Gelişen büyüyen ülkemizin özellikle Turgutlu’sunda sağlık hizmetinden eğitim hizmetine kadar birçok alanda iktidarla aynı dili konuşan belediye sloganı ile birçok hizmeti Turgutlu’ya ve Turgutlu halkımıza kazandırdık.”dedi.  

CHP Manisa Milletvekili ve Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Özgür Özel’in konuşmasından sonra kürsüye çıkan AK Parti MKYK Üyesi Manisa Milletvekili ve Manisa Büyükşehir Belediye Başkanı Hüseyin Tanrıverdi, Ak Parti iktidarından önceki dönemde esnafların kullandığı kredi faiz oranlarının %60’lar seviyesinde olduğunu, AK Partinin iktidarıyla birlikte bu faizlerin şuan itibariyle %4’ler seviyesine düştüğünü kaydetti.

“BİZDEN ÖNCEKİ DÖNEMDE FAZİ ORANLARI ÇOK YÜKSEKTİ”

Tanrıverdi şöyle konuştu; Bizden önceki dönemde %60’larda aldığımız faiz oranları şimdi %4’lere düştü. Dolayısıyla bu faiz oranları sizin belinizi büküyordu, KOSGEB aracılığıyla da esnafımıza desteklerin verildiğini sizler biliyorsunuz.  Sadece Manisa’mızda 16 milyon lira KOSGEB’den hibe kredi verilmiştir. Bunun yanısıra 204 milyon lirada kredi verilmiştir. Dolayısıyla hükümetimiz esnafımızın elinden tutmuş ve esnafımızın yüzü gülüştür. Bu anlamda yerel yönetimlerde AK Partili Belediye Başkanlarının olduğu yerlerde de belediyelerimiz esnafımız için gerekli mekânların oluşması dükkânlarının sağlıklı işletmesi için de cadde sokak düzenlemelerinin yanısra belediyeye görev olarak verilmiş diğer hizmetleri sunmuş ve sunacaktır. Turgutlu Belediye Başkanı Serthat Orhan kardeşim yaptığı hizmetlerle Turgutlu’yu egenin yükselen yıldızı haline getirdi. Bundan dolayı kendisine teşekkür ediyorum.”

“MANİSA’YI BÜYÜKŞEHİR YAPMAK BİZE NASİP OLDU”

Kendisinden önce kürsüde konuşan CHP Manisa Milletvekili Özgür Özel’in Manisa’nın Büyükşehir Belediyesi olması yönündeki konuşmasına cevap veren Tanrıverdi, “Biz Manisa’yı Büyükşehir Belediyesi yaptık. Büyükşehir Belediyesi büyük imkan demektir. Hemşerilerimizin büyük hizmet alması demektir. 1993 yılında değerli milletvekili büyüklerimiz o günkü şartlarda büyükşehir belediyesi olacak iller gündeme geldiğinde Ümit, Faruk ve Akın abimiz gibi büyüklerimiz önergeler verdiler. Ama o zamanki iktidar partisi maalesef dikkate almadı. Manisa’nın nüfusu bir milyonun üzerindeydi. Ak Parti Genel Başkan Yardımcısı ve Yerel Yönetimler Başkanı olarak yine Büyükşehir yasası gündeme gelince düşündüğüm ilk şey Manisa’yı nasıl büyükşehir belediye yaparız olmuştur.    Bu anlamda gerekçelerimiz ortaya konulmuş ve Sayın Başbakanımız kabul etmiş 13 Mayıs 2011 tarihinde Manisa’ya geldiğinde ‘Manisalılar size müjde veriyorum. Manisa’yı Büyükşehir Belediyesi yaptık.’demiştir.”diye konuştu.

“İŞ BAŞINA GELİR GELMEZ ÇÖP SORUNUNU ÇÖZECEĞİZ”

Manisa’nın en öncelikli sorununun çöp sorunu olduğunu ancak bunun hala çözülemediğini ifade eden Tanrıverdi konuşmasını şöyle tamamladı; “Manisa havanın suyun toprağın enerjiye dönüştüğü önemli bir ilimizdir.  Ancak bu değerlerimiz yok olmaktadır. Manisa’da il bütünlüğünde hala çöp sorunu çözülememiştir. Belediyelerimiz topladığı çöpleri vahşi toplama usulü ile toplamakta ve bu çöpler toprağımızı kirletmekte suyumuzu kirletmektedir. Bunun için tedbir almamız lazım. Şimdi Büyükşehir Belediyesi imkânı ile Manisa ili içerisinde katı atık yönetimi projemizle çöpleri toplayacağız, geri dönüşümünü sağlayacağız ve tekrar ülke ekonomisine ve insanlarımızın yararına bunları gerçekleştireceğiz, kazandıracağız. Manisa’nın en önemli kangren olmuş sorunu hem insan sağlığı yönünden hem çevre sağlığı yönünden çöp sorunudur. Bu çöp sorunu hemen iş başına gelir gelmez işe başlayacağız ve çözeceğimiz önemli bir konudur. Manisa büyükşehir belediyesi sayesinde hizmetlerin arttığını ve çeşitlendiğini göreceksiniz. Bu yönde bizim bilgimiz, birikimiz, tecrübemiz var. Biz İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığından Başbakanlığa büyük ustanın kalfasıyız. İstanbul’un idaresi başbakanımızın belediye başkanı olmasından önceki halini sizler çok iyi biliyorsunuz. İşte yanı başımızda İzmir’i CHP yönetiyor. Memnun mu İzmirliler elbette hayır. İzmir’de vatandaşlarımıza bile bile arsenikli su içirdiler su. Toplu ulaşımı çözemediler kim çözdü ulaştırma bakanlığımız çözdü. Su sorunu çözemediler kim çözdü hükümetimiz Gördes barajını yaparak çözdü. 

 


İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.