TANRIVERDİ; "TOKİ 301 KONUT ÜRETECEK"

AK Parti MKYK üyesi Hüseyin Tanrıverdi Şehzadeler Belediye Başkanı Ömer Faruk Çelik ve Sakarya Mahalle Muhtar ve Esnaflarının düzenlediği kahvaltı vesilesiyle vatandaşlarla bir araya geldi.Tanrıverdi, Soma Belediyesi’nin TOKİ’ye hibe arsa verdiğini ve bu arsa üzerine TOKİ tarafından 301 adet konut üretileceğini söyledi.

TANRIVERDİ;

 Sakarya Mahalle esnafının ev sahipliği yaptığı toplantıya AK Parti MKYK Üyesi ve Manisa Milletvekili Hüseyin Tanrıverdi, Şehzadeler Belediye Başkanı Ömer Faruk Çelik, AK Parti Şehzadeler ilçe Başkanı Ahmet Tonguç, AK Partili belediye meclis üyeleri, Sakarya Mahallesi Muhtarı Orhan Oktay ve vatandaşlar katıldı. Kahvaltı öncesinde bir açılış konuşması gerçekleştiren AK Parti Şehzadeler İlçe Başkanı Ahmet Tonguç, sadece seçimlerde değil her zaman vatandaşla bir arada olduklarını ve bunun bu şekilde devam edeceğini belirterek, katılımcılara teşekkür etti. Tonguç’un ardından söz alan Şehzadeler Belediye Başkanı Ömer Faruk Çelik ise, “Seçim döneminde Şehzadeler’i büyük bir aileye dönüştüreceğiz demiştik. İşte bu tür organizasyonlarla, toplantılarla, düğünlerde, cenazelerde hep bir araya gelip bunu oluşturacağız. Bu tür toplantılarda bir araya gelerek Şehzadeler ilçemize en güzel hizmetleri birlikte kararlaştırıp çalışmalarımızı yapacağız. Bu noktada en büyük destekçimiz ve ilham kaynağımız sizler olacaksınız” dedi.

“TOKİ ŞEHİT AİLELERİMİZ İÇİN 301 KONUT ÜRETECEK”

Tanrıverdi son olarak, Soma Belediyesi’nin TOKİ’ye hibe arsa verdiğini ve bu arsa üzerine TOKİ tarafından 301 adet konut üretileceğini belirterek, “Soma Belediyesi 40 dönümlük bir araziyi TOKİ’ye hibe etti. TOKİ orada 301 adet konut üretecek. 301 şehidimizin ailelerine birer daire verilecek. Çoğunun evleri kira. Kirada oturdukları halde çatısı yok. Bütün taziyelere gittik. Gerçekten yaşadığı hayatı ıstırap içerisinde. Dolayısıyla geride kalanlara böylesine teselli ve milletimizin dayanışmasını ortaya koymak adına konutlar ikram edilecek. İçi dayanıp döşenecek. Eşlerine ve çocuklarına sahip çıkılacak. İnşallah onların daha mağdur olmaması için güçlü ve büyük devletimiz e büyük milletimiz bu konuda duyarlılığını ortaya koyup, acılarını dindirecek. İnşallah Cenab-ı Hak böyle bir acıyı bir daha yaşatmaz. İnşallah güzel günlerde bir arada oluruz” açıklamasını sonlandırdı.

“BU TÜR PROGRAMLAR BİRLİK VE BERABERLİK BAĞIMIZI GÜÇLENDİRİYOR”

Bu tür kahvaltı organizasyonlarının Anadolu’ya özgü bir organizasyon olduğunu ifade eden Şehzadeler Belediye Başkanı Ömer Faruk Çelik“Yine Anadolu’ya has bir ortamda sizlerle bir araya gelmenin mutluluğu içerisindeyim. Medeniyet abidesi olan batı toplumlarında bu tür şeyler göremezsiniz. Komşuluk ilişkileri göremezsiniz bu gün burada tamda bu komşuluk ilişkisi içinde aynı sofrada bir lokma paylaşılarak bir arada hep birlikte kurulan bir sofranın etrafında kahvaltı ediyoruz. Ben tertipleyen Sakarya mahalle muhtarım ve değerli ağabeyimiz Mesut Atlıya çok teşekkür ediyorum. Bizim diğerlerinden farkımız budur, bizi asırlar boyunca kıtalara adalet ve medeniyet götürecek güce, imparatorluklara ulaştıran değerde budur. Soma’da elim bir felaket yaşandı, ben şehitlerimize Allahtan rahmetle anıyorum, yaralılarımıza acil şifalar diliyorum. Şehitlerimizin yakınlarına da baş sağlığı diliyorum. Soma’ da felaket bölgesine gittiğimize felaketin akabinde Türkiye’nin her yerinden insanlar komşu ve yardıma gelmiş. Tüm Türkiye deyim yerindeyse seferber olmuş Soma’ya koşmuş. Soma ile hiçbir bağı olmayan bir vatandaşımızın aracının bagajını su doldurup Soma’ya gelerek orda su dağıttığını gördüm. İşte tüm bunlar bizim Millet olarak güzelliğimiz. Farklı görüşlerimiz olabilir, ama biz hepimiz Türkiye’yiz. Hepimiz bu köklü medeniyetin sahibiyiz. Bu birlik ve beraberliğimizi daha da güçlendirmeliyiz. Bu nedenle Sakarya mahallemizde bu organizasyonla bizi getirenlere çok teşekkür ediyorum” dedi.

Bu gün bu sokak arasında vatandaşlarımızla yapmış olduğumuz kahvaltı, gelişmiş ülkelerde görülmesi mümkün olmayan bir organizasyondur. Bu tür organizasyonlar kaynaşmayı, birlik ve beraberlik bağlarını daha da güçlendirir. Seçim döneminde Şehzadeler’i büyük bir aileye dönüştüreceğiz demiştik. İşte bu tür organizasyonlarla, toplantılarla, düğünlerde, cenazelerde hep bir araya gelip bunu oluşturacağız. Bu tür toplantılarda bir araya gelerek Şehzadeler ilçemize en güzel hizmetleri birlikte kararlaştırıp çalışmalarımızı yapacağız. Bu noktada en büyük destekçimiz ve ilham kaynağımız sizler olacaksınız” dedi.

“İLK İŞİMİZ TÜM BİRİMLERİYLE HAZIR BİR BELEDİYE KURMAK”

Şuan ilk iş olarak Belediye birimlerimizi kurmaya çalışıyoruz. Malum yeni bir belediye olduğumuz için çok eksikliklerimiz ver. Bunlar ile ilgili hızlı adımlar atmaya çalışıyoruz. Müdürlerimizin atamalarını gerçekleştirdik. Ancak şuan bir binamız olmadığı için tam manası ile hizmet veremiyoruz. Şuan Ticaret ve Sanayi odasından kiralamış olduğumuz eski hizmet binasındaki tadilat son aşamaya gelmiş durumda. En kısa sürede orada faaliyete geçip çalışmalarımıza bir an önce başlamayı planlıyoruz. Bina sorunumuzu çözdükten sonra. Sizlerle yüz yüze görüşerek, yapılacak anketlerde, bu tür toplantılarda tespit edeceğimiz sorunların çözülmesi ve hizmetlerin yapılması için çalışmalara başlayacağız. Aciliyet sıralamasına göre de bir bir çözerek bir eylem planı hazırlayacağız” dedi.

“ŞEHZADELER BELEDİYEMİZİN HER KONUDA YANINDAYIZ”

Gerçekleştirilen kahvaltının vatandaşlarla istişare amacı taşıdığına dikkat çekerek sözlerine başlayan AK Parti Manisa Milletvekili Hüseyin Tanrıverdi ise, bunun artarak devam edeceğini ifade ederek, “Şehzadeler Belediye Başkanı seçimden önce bu tarz vaatlerde bulunmuştu. Şu anda da bunu gerçekleştirmekte. Başkanımız sürekli hemşerilerinin içerisinde. Bu işin asıl amacı kahvaltı bahanesiyle mahallemizin varsa taleplerini dinlemek ve varsa sorunları onları çözmek ve sokağımızın, mahallemizin daha güzelleşmesi, daha yaşanabilir hale gelmesi için bir istişare toplantısıdır. Dolayısıyla değerli belediye başkanımız bu kahvaltıları ve bu benzer toplantıları süreç içerisinde sürdürecek. Biz de fırsat buldukça bir milletvekili olarak bu toplantılara katılarak, burada hemşerilerimizin beklentilerini alıp, Ankara’ya taşımak ve Belediyemizin ihtiyaç duyduğu destekleri kendisine sağlamaktır. Çünkü Şehzadeler Belediyemiz yalnız değildir” şeklinde konuştu.

Büyükşehir belediyesinin başka bir partiden olmasının mahalle halkı açısından bir ihmal oluşturmaması gerektiğini, AK Parti ailesinin Şehzadeler ilçesinin yanında olduğunu belirten Tanrıverdi, “Sizler büyük bir güvenle kendisini başkan seçtiniz. Büyükşehir belediyesi için de gayretleriniz ve destekleriniz oldu. Ancak farklı bir partiden seçilmiş oldu. Dolayısıyla Şehzadeler Belediyemiz, Şehzadeler ilçemiz büyükşehir belediyesinden bir hizmet alamayacak olursa, büyükşehir belediyesi mahallemizi ya da ilçemizi ihmal edecek olursa, belediye başkanımızın ve sizlerin arkasında ve yanındayız. Şehzadeler ilçemizi sahipsiz ve hizmetsiz bırakmayız. Buradaki insanları mutsuz edecek işleri engelleriz. O yüzden birlik ve beraberlik içerisinde yolumuza devam edeceğiz. Sorumluluklarımızı yerine getireceğiz” dedi.

“DEVLETİMİZ TÜM İMKANLARI İLE SOMADAYDI”

Ülkeyi yönetenlerin her olaya karşı duyarlı olduğunu ve bu yüzden bu ülkede yaşamaktan dolayı gurur duyduğunu sözlerine ekleyen Tanrıverdi, “Olayın gerçekleştiği gün bakanlarımız, yöre milletvekilleri olarak Soma’daydık. İki gece sabahladık. Orada çok önemli çalışmalar yaptık. Adli Tıp Merkezi’ni kurdurduk. Yoksa İzmir’e gidip gelinmesi gerekiyordu. Sabah saatlerinde cenazeler sahiplerine teslim edilmeye başlandı. İnsanlar elbette orada büyük bir acı yaşarken, şehidiyle kavuşunca mutlu olmaya başlamışlardı. Orada acı ama insanlık adına paylaşılması gereken anılarımız oldu. Akşama kadar epeyce şehidimizi ailelerine teslim ettik. İlgili kurumlarımız ve kuruluşlarımız geldi. Artık Türkiye’de kimse sahipsiz değil. Hiçbir olay ilgisiz değil. Oysa 1992’ye gittiğiniz zaman Kozlu faciasında zamanın başbakanını orada göremezsiniz. Zamanın başbakan yardımcılarını orada göremezsiniz. O zamanki bakanları orada göremezsiniz. O gün büyük bir ilgisizlik varken, çok şükür şu gün Türkiye’de yöneticiler her olaya ve her insana duyarlılar. Bu tabloyu görünce bu ülkede yaşamanın haklı gururunu bir kere daha yaşadım. Ülkeyi yöneten başbakanın insanına duyarsız kalmadığını görünce mutlu oldum” dedi.

Soma maden işçilerinin Ankara’ya gerçekleştirdikleri ziyaretin ardından Başbakan Recep Tayyip Erdoğan tarafından talimat aldıklarını ve taleplerin en yakın zamanda yerine getirileceğini vurgulayan Tanrıverdi, “9 işçi arkadaşımız diğer arkadaşları adına Ankara’ya gelmişlerdi. Kendileriyle bakanlarımızı buluşturduk. Sayın başbakanımızı da buluşturduk. Kendileri ocaklarla ilgili, olayla ilgili ve bir daha bu olayların yaşanmamasına yönelik görüşlerini bildirdiler. Notlar alındı. Hemen Başbakanımız talimat verdi. Bu talepleri mevcut yasalar içerisinde nasıl karşılayabiliyoruz bakın, yeni yasa çıkarmamız gerekiyorsa haftaya getirin dedi. Meclis Salı günü açılıyor. 3 günlük çalışma ya da gerekirse uzatarak, bu arkadaşlarımızın yaralarının sarılması adına, geleceğin sağlıklaştırılması adına gerekli düzenlemeleri yapmış olacağız. İnsanımıza, çalışanımıza ve emeğe saygı göstermiş olacağız. Elbette eksik olanlar, tespit edilip yapılacağı gibi, bir de bu olayda suçlu bulunanlar, ihmali olanlar elbette adli yargı tarafından hesaba çekilecek. Ucu nereye dokunursa dokunsun bedelini ödeyecek. 301 şehidimizin hesabı elbette sorulacak” dedi.

 


İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.