TANRIVERDİ; “O DURAKLARA OTOBÜSLERİNİ GÖNDER BEN DE ADAY OLMAYAYIM

AK Parti Manisa Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Hüseyin Tanrıverdi ve Şehzadeler Belediye başkan adayı Ömer Faruk Çelik, Çobanisa’da vatandaşlara seslendi.

TANRIVERDİ; “O DURAKLARA OTOBÜSLERİNİ GÖNDER BEN DE ADAY OLMAYAYIM

 

 “Yüzde 45 değil, yüzde 80 istiyoruz”

Tanrıverdi ve Çelik,  Çobanisalılar’dan %80 oy sözü aldılar. Tanrıverdi, MHP’li Manisa Belediye Başkanı Cengiz Ergün’e yüklenerek,”5 yılda Çobanisa’ya 5 kez gelmeyenler şimdi gelip sizlerden oy istiyor, ama siz bunlara kanmayacaksınız. ”dedi.

 

ÇOBANİSA’YA ALTERNATİF ÜRÜN

AK Parti Manisa Büyükşehir Belediye başkan adayı Hüseyin Tanrıverdi ve Şehzadeler Belediye başkan adayı Ömer Faruk Çelik, AK Parti Manisa İl Başkanı Murat Baybatur, Şehzadeler İlçe Başkanı Ahmet Tonguç, Çobanisa beldesine çıkarma yaptı. Çobanisa’lılara seslenen Şehzadeler Belediye Başkan Adayı Ömer Faruk Çelik, Çobanisa sakinlerinin tarımla ilgili her türlü sıkıntısını çözeceklerini ve alternatif ürün konusunda birçok çalışmaları olduğunu söyledi. Çelik, alternatif ürün olarak Çobanisa’nın süs bitkileri yetiştirmeye müsait olduğunu ifade ederek, İstanbul Büyükşehir Belediye’sinden gelen uzmanların araştırma yaptıklarını ve bu inceleme sonucunda yılda iki defa olmak üzere süs bitkisi yetiştirilebileceği bilgisini aktardı. Tarımsal depolama alanlarının da yapılacağını söyleyen Çelik, çiftçinin ürününün zarar görmemesi, emeğinin boşa gitmemesi için her türlü desteği verme sözü verdi. Çobanisa’lıların en büyük sıkıntısının belde de bir PTT şubesinin olmaması olarak gören Çelik, Şehzadeler Belediye Başkanı olduğu takdirde ilk işinin buraya bir şube açılmasını sağlamak olarak da söz verdi. Pamuk üretimini destekleyeceklerini söyleyen Çelik, pamuktaki en büyük sıkıntının toplama maliyetlerinin yüksek olması olarak değerlendirdi. Çelik, belediye bünyesinde alınacak pamuk toplama makineleri ile kilosu 40 kuruş’tan pamuğun toplatılacağını ve geriye kalan paranın çiftçinin cebine gireceğini söyledi. Kendisinin en büyük destekçisi olarak da Büyükşehir Belediye Başkan adayı olan Tanrıverdi’yi işaret eden Çelik, kanalizasyon ve yer altı hizmetlerinin çözülmesinde Tanrıverdi’nin büyük katkısı olacağını söyledi.

“PROJE NASIL AÇIKLANIR, GÖRECEKSİNİZ”

Çelik’in ardından Çobanisa’lılara seslenen Tanrıverdi ise Şehzadeler Belediye’sinin bir ihtiyacı olduğunda biz elimizi uzatacağız, Büyükşehrin bir ihtiyacı olduğunda ise arkalarında kararlı ve istikrarlı bir hükümetin durduğunu söyleyerek konuşmasına başladı. 12 Mart akşamı projelerini tanıtacağını söyleyen Tanrıverdi,”Diğer adaylar gazetelerde fotoğraf yayınlıyorlar. Göreceksiniz proje açıklamak nasıl oluyor. Milimetrik hesaplarıyla, yerleriyle her türlü çalışmasıyla, üç boyutlu ve animasyonlarıyla açıklayacağız. Varsın onlar gazetelere fotoğraf olarak projelerini açıklasınlar. Belediyecilik bizim işimiz. 5 yıl yerel yönetimler başkanlığı yapmış, dünya yerel yönetimler anlayışının nereye gittiğini inceleyen bilen kişileriz. Biz büyük usta Recep Tayyip Erdoğan’ın ekibiyiz.  Bizler size karşı mahcup olmayacağız. Başkan olarak seçtiğiniz zaman da parti ayrımı yapmaksızın işini yapacağız. Adaleti, insan sevgisini, çevre sağlığını düşünerek işimizi yapacağız.”dedi.

“O duraklara otobüslerini gönder senin alnından öpeyim, ben de aday olmayayım”

Büyükşehir yasası ile AK Parti’nin Manisa’da güçlü hale geleceğini söyleyen Tanrıverdi,”Dağa taşa, köye beldeye her bir yere hizmetler akacak. Diğer partiler de düşündüler ki öncelikle biz seçimlerde avucumuzu yalayacağız. İkinci olarak da artık Manisa’dan silineceğiz. Bütün düşünceleri bu oldu, o yüzden yasaya karşı çıktılar. Cengiz arkadaşımız özellikle köylere gidiyor, tenekeden bir durak iki oturak koyuyor. O duraklara kendi resmini koydu, kendi reklamını yapmak için. O durakları koyarsın, ama o durakların otobüslerini gönder sonra senin alnından öpeyim ve bende aday olmayayım. Aynı Cengiz Ergün gazetelerde arkalı önlü projeler yayınlıyor. İki blok bir bina ve o binalar STK ve odalara verilecekmiş. 2009 seçimlerinde vaat etmişti. Şimdi seçim üstü bu projeye adım attı. STK ve odaların üyelerini kandırmaya çalışıyor ama onlar da kanmaz. Bir de büyükşehir belediyesi hizmet binası diye bir şey çıkardı. 2009 yılında iş başına gelince 18 Mayıs 2009 da basın açıklaması yaptı. O sözlerinde ise şato makamında oturmam mevcut binada devam edeceğim, demişti. Şimdi niye bunu düşünüyorsun. Bu noktada da kendisine bir rant düşünüyor. Giderayak böyle projeleri ortaya koymaya çalışıyor. Çöp, atık su, otopark sorunu ve konut sorunları ne olacak. onlara 5 yılda ne yaptın, 5 konut ürettin mi ? Biz 2000’in üzerinde konut ürettik. Dar ve sabit gelirli arkadaşlarımız yararlansın diye. Bu işleri yapmayan adam Manisa’da belediyeciliği kaldırım sök takla geçti. Leyleğin ömrü lak lakla onun ki de sök takla geçti 5 yıl. Manisa 5 yılını kaybetti. Bu açığı kapatacağız. 10 yıllık çalışma yapacağız. Cengiz Ergün bu belde ye kaç kez geldi. Sadece seçim çalışmasına geldi. Koşup gelmiştir. Ne dedi bilmem. Burada sizlere sözler vermiştir. Sen buraya çay içmeye bile gelmedin, hangi hizmeti vereceksin. Akpınar’ı geçemedin. Ama bir an önce İzmir’e gitsem diye düşündü. Keyif yapmayı düşündü. Bu zihniyette olanların Manisa’ya hizmet yapması mümkün değil. Cengiz Ergün’ün bileti kesilmiştir. 30 Mart saat 21.30 Cengiz Ergün’ü İzmir marşıyla İzmir’e yolcu edecektir benim hemşerilerim.”dedi.

Çobanisa Meydanı’na Tanrıverdi Sözü

31 Mart günü emaneti aldıklarında üzerlerine düşen görevi yapacaklarını söyleyen Tanrıverdi,”Buraya birçok kez geldim. Çayınızı içtim. Benim gelişim sayılı değil. Çobanisa’nın meydanını güzelleştirerek, rekreasyon ve sosyal alan yapılması ilk işimiz olacaktır. Ömer kardeşim zaten yapacak ama İsmet başkanıma ben daha önceden söz vermiştim. Bu sözümü ben yerine getireceğim. Beraber karar vereceğiz, sizlerin istediği şekilde bir meydan olacak. Buranın evladı olan ilçe başkanım Ahmet Tonguç var. o da diyor ki aman başkanım Çobanisa’ya özel itina gösterin dedi. Siz Ahmet kardeşimi mahcup etmeyeceksiniz, bizde size hizmet getireceğiz. Marka şehir olacak Manisa. bu seçimlerde sadece belediyeler değil, aynı zamanda Türkiye’nin geleceği olacak bu seçim. Başbakanımız üzerinde dönen oyunları görmektesiniz. Bu ülkeyi gözyaşına çevirmeye çalışıyorlar. Ama liderimiz ile büyüyen Türkiye buna devam edecek. Türkiye’yi eskiye döndürmek istiyorlar. Buna fırsat vermeyeceğiz. Biz huzurun tadını aldık. Daha güçlü Türkiye’de yaşamak için kirli oyun oynayanların heveslerini 30 Martta kursaklarında bırakalım. Uzun adam Başbakan bizim boynumuzu eğdirmedi, bizde onun boynunu dik tutalım. ”dedi.

“BU MEYDANDA ZAFERİ KUTLAYACAĞIZ”

Geçen yerel seçimlerde Çobanisa’da %45 olan AK Parti’nin oyu için Tanrıverdi ve ekibi %80 sözü aldı. Tanrıverdi,”%45 bize yakışmıyor. Gönlünüzden kopanı biliyorum. %80 diyenleri duyuyorum. Biz aza kanaat ederiz. Siz bize söz verdiniz, bizde size söz verdik. Bizim sizden tereddüdümüz yok seçtikten sonra sizin de bizden olmayacak. 30 Mart gecesi bu meydanda hep beraber zaferimizi kutlayacağız. “dedi.

 


İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.