TANRIVERDİ; “İNSAN HAKLARINI İHLAL EDEN İNSANLIĞA İHANET EDER”

AK Parti MKYK Üyesi ve Manisa Milletvekili Hüseyin Tanrıverdi, 10 Aralık Dünya İnsan Hakları Günü dolayısıyla mesaj yayımladı.

TANRIVERDİ; “İNSAN HAKLARINI İHLAL EDEN İNSANLIĞA İHANET EDER”

Tanrıverdi mesajında; Birleşmiş Milletler tarafından kabul edilen İnsan Hakları Evrensel Beyannamesinin yine Birleşmiş Milletler tarafından ihlal edilmesinin koca bir çelişki olduğuna dikkat çekerek; BM asli görevlerini yapmak yerine baskıcı ve diktatör yönetimlere prim vermektedir” dedi.

“İNSAN HAKLARI, ÖZELLİKLE İSLAM COĞRAFYASINDA GASP EDİLİRKEN BM SEYRETMEYE DEVAM EDİYOR”

AK Parti MKYK Üyesi ve Manisa Milletvekili Hüseyin Tanrıverdi açıklamasında şunları belirtti:

“Bugün 65. yıldönümünü olan Birleşmiş Milletler İnsan Hakları Evrensel Beyannamesi, Birleşmiş Milletler İnsan Hakları Komisyonu'nun Haziran 1948'de hazırladığı ve birkaç değişiklik yapıldıktan sonra 10 Aralık 1948'de, BM Genel Kurulu'nun Paris'te yapılan oturumunda kabul edilen 30 maddelik bildiridir ve insan haklarını ortak çağdaş temel ilkeler çerçevesine kavuşturması açısından önemlidir.

Ancak BM özellikle son dönemde başta İslam coğrafyası olmak üzere dünyadaki İnsan Hakları İhlallerine kayıtsız kalmaktadır. Kimyasal silahların, misket bombalarının kullanıldığı, insanların hak ve özgürlüklerinin kısıtlandığı ortamlarda BM seyirci kalmaktadır.

BM asli görevlerinden vazgeçip baskıcı ve diktatör rejimlere adeta prim vermektedir. Suriye’de binlerce insan zulüm altında, kışın ağır şartları altında yaşam mücadelesi vermektedir. Mısır’da, İsrail’de binlerce insan hapishanelerde tutukludur. BM bu ihlalleri araştırmak yerine baskıcı yönetimlere zaman kazandırmakta ve ihlallerin devamına yeşil ışık yakmaktadır. BM artık asli görevlerini ifa etmelidir.

 

Gönül eri Yunus Emre’mizinde dediği gibi “Yaradılanı Yaradan’dan” ötürü seven bir ecdadın torunları olarak, insan hakları bizim için çok daha hassas olduğumuz ve üzerinde önemle durduğumuz bir konudur. AK Parti olarak da en önemli yatırımın insana yapılan yatırım olduğuna inanıyoruz ve bu nedenle 2002’den beri vatandaşlarımızın hayatlarını mümkün olabilecek en kaliteli şekilde sürdürmelerini sağlama konusuna öncelik veriyoruz. Vatandaşlarımızın temel hak ve özgürlüklerinden, kanun önünde eşit ve serbest şekilde yararlanmaları temel anlayışımızdır.

Bu amaçlada hem Anayasa düzleminde hem de yasalar çerçevesinde birçok olumlu adım atılmış ve bu alandaki kısıtlamalar ortadan kaldırılmıştır.

Tüm insanlığın ortak sorunu olan insan haklarının korunması ve geliştirilmesi, üzerinde hassasiyetle durulması gereken bir husustur. Tüm dünyada İnsan hakları ihlallerinin yaşanmaması, yaradılanların en değerlisi olan insanın dünyanın her yerinde hak ettiği değeri görmesi ve yaşaması ümidiyle İnsan Hakları Evrensel Beyannamesi’nin 65. Yıl dönümü olan 10 Aralık Dünya İnsan haklarını gününü kutluyorum”.


İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.