Şehit ve Gazi Yakınları TBMM'de

Türkiye Harp Malulü, Gaziler, Şehit Dul ve Yetimleri Derneği Manisa Şube Başkanı Ümit Taydaş ve Yönetim Kurulu Üyeleri Ankara programı dahilinde Türkiye Büyük Millet Meclisinde AK Parti Manisa Milletvekilleri Murat Baybatur ve İsmail Bilen’i ziyaret ederek Genel Merkez ile birlikte hazırladıkları talep dosyasını ilettiler.

Şehit ve Gazi Yakınları TBMM'de

Gerçekleşen ziyaretten duyduğu memnuniyeti ifade eden Murat Baybatur, kendisine iletilen talepleri Üyesi olduğu Milli Savunma, Güvenlik İstihbarat Komisyonlarına taşıyacağını ve takipçisi olacağını belirtti.

Ankara’da Anıtkabir başta olmak üzere bir dizi program ve ziyaretlerde bulunan Türkiye Harp Malulü, Gaziler, Şehit Dul ve Yetimleri Derneği Manisa Şube Başkanı Ümit Taydaş ve Yönetim Kurulu Üyeleri Türkiye Büyük Millet Meclisinde AK Parti Manisa Milletvekilleri Murat Baybatur ve İsmail Bilen’i ziyaret ederek Genel Merkez ile birlikte hazırladıkları talep dosyasını ilettiler. Talep dosyasının toplam 13 Maddeden oluştuğunu belirten Ümit Taydaş Manisa Milletvekilleri Baybatur ve Bilen’e kendilerine gösterdikleri misafirperverlikten dolayı ayrıca teşekkür etti. Ziyaretten duyduğu memnuniyeti ifade ederek iletilerin taleplerin takipçisi olacağını belirten TBMM Milli Savunma Komisyonu Sözcüsü ve Güvenlik İstihbarat Komisyonu Üyesi AK Parti Manisa Milletvekili Murat Baybatur, Türkiye’de bazı kesimlerin kardeşkanı akıtmak ve Türkiye’nin ilerleme sürecini sekteye uğratmak istediğini belirterek, ““Siyasi görüşümüz ne olursa olsun, bizim ortak paydamız vatanımız ve bayrağımızdır. Şu anki mesele bir siyasi partinin meselesi değil, memleket meselesidir. Biz devletimizin bekası, milletimizin huzur ve refahı için mücadelemizi kararlılıkla sürdürürken, maalesef bazı Milletvekilleri ya da siyasi partilerin genel başkanları bunu sekteye uğratmak için bazı üzücü açıklamalarda bulunabiliyorlar. Bunu en iyi milletimiz görüyor ve tercihini AK Parti iktidarından yana yani devletin bekasından yana kullanıyor. Bu süreçte artık siyasi parti ayrımından ziyade vatanseverler ya da vatan hainleri şeklinde ki ayrım daha net görülmüştür” diye konuştu.

AK Parti Manisa Milletvekili İsmail Bilen ise terörü sonlandırıncaya kadar kararlılıkla mücadele edeceklerini ve bu mücadelede asla pazarlığın söz konusu olmadığını ifade etti. Şehit Yakınlarına ve Gazilere önemli haklar kazandırdıklarını ve kazandırmaya da devam ettiklerini belirten Bilen kendilerine iletilen taleplerin sonuçlanması için çalışma yapacaklarını ifade etti.

Talep dosyasını ilettikleri AK Parti Manisa Milletvekilleri Murat Baybatur ve İsmail Bilen’e gösterdikleri ev sahipliği ve ilgiden dolayı teşekkür eden Türkiye Harp Malulü, Gaziler, Şehit Dul ve Yetimleri Derneği Manisa Şube Başkanı Ümit Taydaş taleplerin toplam 13 maddeden oluştuğunu belirterek talepleri şu şekilde dile getirdi; “Öncelikle kendisini Parti Genel Merkezinde ziyaret ettiğimiz AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Selçuk Özdağ ve bizlere Türkiye Büyük Millet Meclisinde en güzel şekilde konukseverliklerini gösteren AK Parti Manisa Milletvekilleri Murat Baybatur ve İsmail Bilen’e Şehit Yakınları ve Gazilerimiz adına teşekkür ediyoruz. Taleplerimizin içeriği ana başlıklarıyla şu şekildedir; Şehit anne ve babalarının maaşlarının arttırılması, Devlet övünç madalyası verilenlere madalya maaşı, iş hakkının tüm şehit çocuklarının tamamına ve terörle mücadele kapsamında gazi olanlara 2. İş hakkının verilmesi, Harp ve Vazife malûllerine 3600 pirim gününde yaşlılık aylığı bağlanması, Harp ve Vazife malûllerinin ortez protez sıkıntısının giderilmesi, Eğitim öğretim ve tütün yardımının, ek ödemenin arttırılması, KDV ve ÖTV Muafiyetinin yeni bir düzenlemeyle malul Gazilerimize ve Şehit Ailelerimize pozitif ayrımcılık yapılarak vergi avantajı sağlanmalı ayrım yapılmadan tüm Harp ve Vazife malûlleri ile şehit ailelerine araç alımlarında ÖTV muafiyeti uygulanmalıdır, Şehit ve Malul Gazi çocuklarının vakıf üniversitelerinde burslu okutulmaları, Sosyal yardımlaşma tarafından yapılan yardımlarının düzenlenmesi, Mevzuat dağınıklığının giderilmesi, Dernek örgütlenmesinin desteklenmesi ve mali yardım yapılması, Rütbeli ordu vazife malûllerinin maaş artışı, 3713 sayılı terörle mücadele kanununa göre kira yardımı yapılanların kiralama süreleri 15ııla çıkarılması.”


İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.