"SANDIKLAR NAMUSUNUZDUR SAHİP ÇIKIN"

MHP Hukuk ve Seçim İşlerinden Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Oktay Öztürk, Manisa’da sandık müşahitleri ve görevlileri ile seçim toplantısı düzenledi. 30 Mart tarihinde gerçekleşecek olan yerel seçimlerin büyük önem taşıdığını vurgulayan Öztürk, sandıkların milletin namusu olduğuna dikkat çekerek, sandıkta görev alacak olan partililere seslendi, namusa sahip çıkmalarını istedi.


MHP Manisa İl Başkanlığı tarafından düzenlenen seçim toplantısı, Kültür Merkezi Belediye Meclis Salonu’nda gerçekleştirildi. MHP Genel Başkan Yardımcısı Oktay Öztürk’ün konuşmacı olduğu toplantıya MHP Manisa Milletvekilleri Sümer Oral, Erkan Akçay, Manisa Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Cengiz Ergün, İl Başkanı Tanju Balatlı, Şehzadeler İlçe Başkanı Çağrı Tuatay, Yunusemre İlçe Başkanı Nazmi Biçen, partililer ve 30 Mart seçimlerinde sandıkta görev alacak sandık görevlileri ve müşahitleri katıldı. Toplantının açılış konuşmasını yapan MHP İl Başkanı Tanju Balatlı, 30 Mart Mahalli İdareler Seçimleri’nin önemine vurgu yaptı, sandıklara sahip çıkılması gerektiğinin altını çizdi.


SAHİPSİZ OYLAR DEĞİŞTİRİLEBİLİR

Balatlı’nın ardından MHP Hukuk ve Seçim İşlerinden Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Oktay Öztürk söz aldı. Seçimlerin ardından sandıkların açılmasıyla birlikte oyların sayılması noktasında örnekler vererek açıklamalarda bulunan Öztürk, “Adalet ve Kalkınma Partisi’nin 2011 yılı seçimlerinde oy oranı yüzde 39,81. İlan edilen netice yüzde 49,83. 295 milletvekili çıkarması gerekirken, 327 milletvekili çıkardı. Burada dikkatimizi çeken bir husus var. Bütün partilerin aldığı oylar sıralanıyor, sonra diğerleri deniyor. Diğer denilen küçük partiler. Bu partilerin sandık görevlileri, müşahitleri yoktur. Burada bizim yürek yaramız, bizim arkadaşlarımız beklediği neticeyi alamayınca sandığı terk etmesi nedeniyle biz de diğer partiler konumuna düşüyoruz. Sahipsiz oylar rahatlıkla değiştirilebiliyor. Nitekim bu oylar 10,36. Birleştirme tutanaklarına geçilirken 5,27 oluyor. Bu bile bizim bu seçimlere ne kadar önem vermemiz gerektiğini ortaya koyuyor” dedi.


BU SEÇİM MİLLETİN MUKADDERATININ OYLANACAĞI BİR SEÇİM

Mahalli İdareler Seçimleri’nde yüzde 80’lere varan oranlarda sandıklara hakim olacaklarını ifade eden Öztürk, “Bir ömür hizmet ettik bu davaya ama o bir ömre bedel bir gün. Sadece Milliyetçi Hareket Partisi’nin seçim kazanması veya hakkını alması önem ifade etmiyor. Çok basit olarak bir tek noktayı hatırlatayım. Birileri diyor ki, ‘30 Mart bizim için çok önemli, 30 Mart’tan sonra özerklik ilan edeceğiz.’ Bundan 10-15 yıl önce bu tabirleri birisi kullansaydı, kanunlar başına üşüşürdü. Şimdi kural haline geldi. Yani bu seçim aynı zamanda bu şom ağızlardan çıkan sözlere baktığımız vakit, milletin mukadderatının oylanacağı bir seçimdir. Ya mukadderatımızı başkası tayin edecek, ya da kendimiz tayin edeceğiz” dedi.


SANDIKLAR MİLLETİN NAMUSUDUR

Öztürk, belediye başkanlığı seçimlerine anlamı ve önemi açısından farklı baktıklarını söyledi ve 30 Mart’ın iktidarın son kullanma tarihi olarak tarihe geçmesini istediklerini belirterek, partililerden üzerlerine düşen görevleri yapmasını istedi. Öztürk konuşmasında iktidarı eleştirerek anlattığı kul hakkı ve şehitlik konulu kıssadan hisseler ile eleştirilerini destekledi. Anadolu topraklarının kolayca vatan olmadığını hatırlatan Öztürk, “Dünyada hiçbir coğrafya yok ki, vatan oluncaya kadar bu kadar şehit kanı akıtsın. Onun için kıymetini bilin. Kıymetini bilemeyenler tarafından yönetildiği vakit, bu topraklar üzerindeki vatan evlatlarına, bakan evlatlarını tercih ediyorlar” dedi. Sandıkların milletin namusu olduğuna da dikkat çeken Öztürk, sandıkta görev alacak olan partililere seslenerek namusa sahip çıkmalarını istedi.


MÜCADELENİZİ ALLAH RIZA İÇİN VERİN

Manisa’da seçimleri Cengiz Ergün’ün kazanmasının çok anlam ifade ettiğine vurgu yapan Öztürk, “Manisa’da derdimiz Cengiz Bey’in Belediye Başkanı olması değil. Bir açıdan baktığımız zaman, Cengiz Bey belediye başkanlığını tattı. Bundan sonrası vatana, millete hizmettir. O’nun tatmin edilmemiş duygusu yok. Ama Cengiz Bey eğer yeniden kazanırsa, bu o kadar çok mesaj ifade ediyor ki, ağzının suyu akarak 30 Mart sonrasını bekleyenlere bir cevap olacak. Bu kul hakkı yiyenlere bir cevap olacak. Bu yetim hakkı üzerine saraylar kuranlara bir cevap olacak. Bu hırsızlık yaftasını yakasına asmış olanları görmeyenlere işaret olacak. Aynı zamanda bu milletin mukadderatını yine bu milletin tayin edeceği bir seçim olacak. Onun için mücadelenizi Ahmet, Mehmet için vermiyorsunuz, Allah rızası için veriyorsunuz. Yarınlar için, çocuklarınızın hak ve hukuku için mücadele edeceksiniz” diye konuştu. Konuşmaların ardından sinevizyon eşliğinde sandık görevlilerine sandık başında yapacakları ve dikkat edecekleri hususlar anlatıldı.


İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.