SALDIRIYA UĞRAYAN HAYVANSEVERLE İLGİLİ BİR AÇIKLAMA DAHA 

Orman ve Su İşleri Bakanlığı 4. Bölge Müdürlüğü Manisa İl Şube Müdürlüğü, geçtiğimiz günlerde saldırıya uğrayan Cemile Öztürk isimli hayvanseverle ilgili açıklamada bulundu.  

SALDIRIYA UĞRAYAN HAYVANSEVERLE İLGİLİ BİR AÇIKLAMA DAHA 

Yapılan açıklama şöyle: “Manisa Yunusemre İlçesi Mesir Mahallesi’nde geçtiğimiz cumartesi günü üzücü bir olay yaşanmıştır. Orman ve Su İşleri Bakanlığı 4. Bölge Müdürlüğü Manisa İl Şube Müdürlüğü olarak asla onaylamayacağımız olayda, yerel hayvan koruma görevlilerimizden Cemile Öztürk hanımefendi, sokak hayvanlarını besleme odaklarından birinde saat 20:00 sıralarında hayvanları beslerken bir vatandaşla yaşadığı diyalog sonucu kabul edilemez bir tepkiyle karşılaşmıştır. Bu talihsiz olaydan dolayı Cemile Hanım’a geçmiş olsun dileklerimizi iletiyor ve konuyla ilgili incelemelerin Müdürlüğümüz tarafından başlatılmış olduğunu ve kanunen ne gerekiyorsa yapılacağını belirtiyoruz.
Orman ve Su İşleri Bakanlığı 4. Bölge Müdürlüğü Manisa İl Şube Müdürlüğü olarak yerel hayvan koruma görevlilerimiz, hayvan severler ve sivil toplum örgütleriyle, 5199 sayılı Hayvanları Koruma Kanunu’nun uygulanmasına yönelik iş ve işlemleri birlikte yürütmekteyiz. 
Mahallelerde bulunan sokak hayvanlarının bakımı, beslenmesi ve tüm ihtiyaçlarının karşılanması yerel hayvan koruma görevlilerimiz tarafından tamamen gönüllülük esasına dayalı bir özveriyle yürütülmektedir. 
Yerel hayvan koruma görevlilerimiz;
Bölge ve mahallerindeki sahipsiz hayvanların özellikle kedi ve köpeklerin bakım ve aşılarının yapılması, aşılı hayvanların işaretlenmesinin sağlanması, bölgedeki hayvanların kısırlaştırılması ve aşılandıktan sonra geri bırakılmak veya sahiplendirilmek üzere belediye tarafından kurulan geçici bakımevlerine gönderilmesi gibi yapılan tüm faaliyetler kapsamında yerel yönetimlerle eşgüdüm sağlamakla,
Bölgelerindeki lokanta, işyeri ve fabrika gibi kuruluşlardaki besin maddelerinden sahipsiz hayvanların faydalanmasını ilgili belediye ile işbirliği içinde gerçekleştirmekle,
Görevleri kapsamında tespit ettikleri olumsuzlukları il müdürlüğüne bildirmekle,
Bir yıl boyunca yaptıkları çalışmaları Aralık ayı içerisinde bir rapor halinde il müdürlüğüne vermekle,
Sahipsiz ve güçten düşmüş hayvanları koruma amacına yönelik olarak geçici bakımevi yararına sosyal etkinlikler düzenlenmesine yardım etmekle,
Sahipsiz ve güçten düşmüş hayvanların korunması ile ilgili konularda halkı aydınlatmak amacıyla dergi, broşür ve benzeri yayınların çıkarılmasında yerel yönetimlere yardımcı olmakla
görevli ve sorumludur. Sokak Hayvanları konusunda Müdürlüğümüz, Belediyeler, sivil toplum örgütleri ve tüm paydaşlarla birlikte çalışmalarımız devam edecektir.”


İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.