PTT BAŞMÜDÜRÜ'NE SERT ELEŞTİRİLER

PTT Manisa Başmüdürü Şerif Kaçmaz’ın, sendika üyelerine tehdit ve baskı uyguladığını iddia eden, Birlik Haber-Sen Manisa Şube Başkanı Temel Çildaş, Başmüdür’e çağrıda bulundu. Çildaş, Başmüdür kişilerin görüşleriyle, sendikasıyla uğraşacağına sorularımızın cevaplarını versin dedi.

PTT BAŞMÜDÜRÜ'NE SERT ELEŞTİRİLER

Birlik Haber-Sen Manisa Şube Başkanı Temel Çildaş, PTT Manisa Başmüdürü Şerif Kaçmaz’ın, çalışanlarına yönelik tehdit ve baskı uyguladığını söyledi. Kaçmaz’ı sert bir dille eleştiren Çildaş, ayrıca PTT Manisa Başmüdürünün “Çalışanlarına nede olsa ben emekliyim. Bana bir şey olmaz. Fakat sizi buradan sürerim” diyerek tehdit ettiğini iddia etti.  

“ÜYELER AZAR İŞİTİYOR”

Özellikle son zamanlarda başmüdürünün çalışanlarına yönelik tutum ve davranışlarının iyice değiştiğini belirten Çildaş, “Birlik Haber-Sen olarak kurumuzun vizyon ve misyonu gereği kaliteli hizmet ve müşteri memnuniyeti önceliğimizdir. Bu görüşe sendikamıza üye olan tüm arkadaşlarımız da katılmakta ve ellerinden gelenin fazlasını yapmaktadırlar. Ben başta olmak üzere tüm arkadaşlarımın tek düşüncesi empati yaparak kendimizi müşterilerimizin yerine koyarak hizmet vermek. O şekilde de hizmet veriyoruz. Son zamanlarda arkadaşlarımız mesai mefhumu gözetmeksizin çalışmakta. Fakat son zamanlarda nedenini bilmediğimiz sebeplerden dolayı kurum müdürünün özellikle şahsıma ve temsilcilerime ve üye arkadaşlarıma psikolojik bir baskı içerisine girmiş ve adeta çalışanların motivasyonunu düşürerek verimli çalışmasını engellemekte. Yine aynı kurum müdürü sıkıntı talebini kendisine ileten çalışanlarını tehdit ediyor. Çalışanlar kurum müdürü ile görüşemiyor, görüşse dahi azar işitiyor. Yani kurum müdürü ile görüşmemizin için randevu almamız gerekiyor. Bu tüm çalışanlar için geçerli” dedi.

“SAYGISIZLIK DA YAPMAYIZ YALAKALIK DA”

Kaçmaz’ın müdürlük görevinden ziyade adeta sendikayı kendine rakip olarak gördüğünü ifade eden Çildaş, “Müdürün gözünde sendikalı olmak suç. İşten ziyade çalışanlarının ideolojik düşüncesi ile ilgileniyor. Kurum içinde baskıcı, despot, “Ben yaparım, benim söylediğim olur” diyen bir müdür. Fakat dışarıya ise tam aksine iyi bir rol oynuyor. Ya olduğun gibi görün. Ya da göründüğün gibi ol. Fakat şunu da bilsin. Yaptığı hiçbir tehdit ve baskı bizi yıldırmayacak. Elinden geleni ardına koymasın. Bizden şu iki şeyi beklemesin. Bizler ne kendisine yalakalık yaparız. Ne de kendisine saygısızlık” dedi.  

“SORULARIMIZIN CEVABINI İSTİYORUZ”

Çildaş, Genel müdürlükten yeni bir bina için Manisa’ya ödenek tahsis edildiğini söyleyerek, “Manisa’ya yeni bir PTT binası tahsis edilmesi adına, genel müdürlüğümüzden ödenek tahsis edildi. Özellikle yetkili sendika olarak “Bir buçuk yıldır binamız ne oldu” diye sorduğumuzda her seferinde bizlere “Belediye izin vermiyor “ dedi. Belediyenin basın sözcülüğünü yapacağına kurum müdürlüğüne baksın. Siyasilere bulaşmamak adına hiçbir işlem yapmıyor. Kim engel oluyorsa hesabını versin. Belkide genel müdürlük ödeneği geri çekti. Ne oldu böylece kaybeden Manisa oldu. Şimdi bina yapılamadığı gibi Yeni Mahallede yer alan Posta Dağıtım yerimiz taşınıyor. Her taşındığı yere ise masraf yapıyor. Soruyorum PTT Baş Müdürü Şerif Kaçmaz’a bu paraları sokakta mı buldu? Elbet bunun bir açıklaması olmalı” şeklinde konuştu.  

 

 


İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.
Avatar
Cengiz BEKAR - 4 yıl önce
Biz. İst. Anadolu Yakası Şube yönetimi olarak 1000 e yakın üyemizle Temel Başkanımızın yanındayız. Ülkemiz zor bir dönemden geçiyor bu dönemde bize düşen görev dilimiz dinimiz ırkımız ideolijimiz ne olursa olsun Vatanımıza milletimize sahp çıkmaktır. Artık Dünyada Sayın Başmüdürümüzün Ergenekon vari yönetim tarzı yok artık hele ben yaptım oldu mantığı ile bir yönetim tarzı hiç yok. Konfederasyonumuz Memur Sen 750.000 üyesiyle Türkiyenin en büyük Sivil toplum Örgütüdür hiç kimse bunu görmezden gelemez. Unutulmasınki bugün bizim yanımızda olmayanlar için yarın çok geç olmuş olabilir. bununda telefisi olmaz.