ÖZGÜR ÖZEL'DEN BOMBA GİBİ SÖZLER!

Özel;“ Hitler’in Propaganda Bakanı Goebbels Akp’de

ÖZGÜR ÖZEL'DEN BOMBA GİBİ SÖZLER!

Dün Meclis’te görüşmeleri devam eden Tüketici Hakları Kanun Tasarısı üzerinde söz alan ve gündemdeki gelişmeleri değerlendiren CHP Manisa Milletvekili Özgür Özel Başbakan’ın “Kız-erkek öğrenci aynı evde kalamaz” sözlerine sitem dolu bir gönderme yaptı.

BAŞBAKAN’IN SÖZLERİ ANNE-BABALARI FEVKALADE ÜZDÜ, AİLELER RAHATSIZ

Özel yaptığı konuşmada kendisine çok sayıda telefon geldiğini ve Başbakan’ın sözlerinden dolayı anne ve babaların, hatta dedelerin bile çok çok üzüldüğünü, Başbakan’ın ifadelerinden dolayı duydukları rahatsızlığı dile getirdiklerini ifade etti.“Oy Verdiğim Başbakan Sözleri İle İstanbul’da Öğrenci Evinde Kalan Torunumu Töhmet Altında Bıraktı, Bizleri Burada Mahcup Etti”CHP’li Özel, konuşması sırasında kendisinin Kırkağaç’tan bir dede ile yaptığı telefon görüşmesini anlatarak, Başbakan sözleri ile şehir dışında okuyan çocukların hepsini töhmet altında bıraktığını söyledi. Özel konuşmasında;“Bir dede şöyle ifade ediyor, Kırkağaç'tan bir dede: "Benim torunum İstanbul'da okuyor. Yurt çıkmadı. Birkaç arkadaşıyla birleştiler, bir öğrenci evine çıktılar. Sorana bunu söylüyordum. Geçmişte oy vermiş olduğum bir Başbakanın ifadelerinden sonra sanki torunum ayıplanacak bir şey yapıyormuş gibi beni Kırkağaçta Başkabanın sözleri mahçup etti. Bu konuyu başbakanın düzeltmesini söyleyin dedi" ifadelerini kullandı.Özel, Başbakanın sözlerinin gerçek sorunu görmekten oldukça uzak olduğunu ve Başbakan’ın şehir dışına giden öğrencilerin yurt bulamama sorunu, kıt kanaat geçinmesi, evini nasıl ısıttığı, okula nasıl gittiği ile dertlenmek yerine, öğrenci evinin kapısı kapandığında arkasında olanla ilgili imalarda bulunmayı bilindiğini söyledi.

Özel konuşmasına şöyle devam etti: “Öğrenci Evlerinde Kızlı-Erkekli Ders Çalışılır, Memleketten Gelen Sarmalar, Börekler Yenir. Hepimiz öğrencilik yaptık, öğrenci evlerinde bulunduk. Arkadaşlarımız vardı. Evet, kızlı erkekli öğrenci evlerine misafirliğe gittiğimiz de oldu. Sayın Başbakanın belki yaşamadığı, bilmediği konu şu: O evlerde, birinin memleketinden sarma gelir, dolma gelir, börek gelir, köfte gelir; arkadaşlarını davet eder çünkü o tatlar burnunda tütmektedir. O evlere gidilir, onlar yenilir, içilir. O evlerde ders çalışılır, o evlerde sohbet edilir, o evlerde sıla, memleket hasreti paylaşılır. Ama  buna rağmen Başbakanın aklına bir öğrenci evinin kapısı kapandığında arkada olacak şeyle ilgili bir tek şey geliyorsa işte esas sorun budur.” dedi

BAŞBAKAN ANAYASAL SINIRI AŞTI

Özel bu sözleri ile Başbakan’ın mütedeyyin, muhafazakâr seçmeni de üzdüğünü, amacını aştığını, haddini aştığını ama aynı zamanda Başbakan’ın Anayasal sınırı da aştığını kaydetti.  Özel AKP’ye ve Başbakan’a şu sözler ile yüklendi:

“Siz güçlü bir Başbakan olabilirsiniz. Yüzde 49 oy almış olabilirsiniz, her istediğinizi bu Meclisten geçiriyor olabilirsiniz. Size seçimin sağladığı çoğunluk ve size seçimin sağladığı güç bazen normal, anayasal sınırları da zorlayarak, yürütmenin yargı üzerinde, yürütmenin yasama üzerinde tahakkümü noktasında, hak etmediğiniz bir gücü de vermiş olabilir. Tek maddelik kanunlar çıkarıyor olabilirsiniz ama siz Başbakan olarak, Türkiye Cumhuriyeti Anayasası'na sadakate de yemin etmiş bir milletvekili olarak Anayasa'ya aykırı yasal düzenlemeleri ima edemezsiniz.Anayasa’da Konut Dokunulmazlığı Var. Anayasa’da Özel Hayatın Gizliliği Var" dedi.

 

HİTLER’İN PROPAGANDA BAKANI GOEBBELS AKP’DE!

Özel konuşmalarına devam etti; Goebbels ölmedi, yaşıyor! Şu kadarını ifade etmek isterim; Hitler Almanya’sında Hitler'in şahsına hayran, onun Propaganda Bakanı Goebbels vardı. Goebbels "Bir beyaza 'siyah' diye ne kadar çok derseniz, onun siyah olduğuna inanlar artar ama 'beyaz' diyenler de 'gri' demeye başlar." demiştir.Şimdi, o Hitler'in bir sığınakta intihar edip on yedi yıl Arjantin'de yaşadığına inanmıyorum ama onunla aynı gün intihar eden Goebbels'in ölmediğine, yaşadığına, Başbakana metin yazdığına, danışmanlık yaptığına inanmaya başladım. Böyle ifadeler kullanıp da sonra "Biz kimsenin hayatına müdahale etmiyoruz, yaşam tarzına müdahale etmiyoruz." derseniz bunu ancak Goebbels savunabilir.” şeklinde konuştu


İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.