ÖZEL; " BÜYÜKŞEHİR BEYAZFİL İÇİN ÜZERİNE DÜŞENİ YAPMADI"

Manisa'nın simgesi olarak bilinen Sosyal Güvenlik Kurumuna ait Beyazfil binasının satışı yapıldı. günlerdir tartışmaları yapılan ve halk arasında merakla takip edilen bu süreç Ankara'da yapılan ihale sonrasında satışı yapılarak sona erdi. Manisatv bu satışın ardından kameralerını Beyazfil'e çevirdi.

ÖZEL;

Cumhuriyet Halk Partisi Manisa Milletvekili Özgür Özel, Beyazfil önüne gelerek binanın tarihi dokusunun bozulamaması ve Manisalıların simgesi olarak devam etmesini sağlamak için elimizden geleni yapacağız dedi. Özel, Bu bina için Büyükşehir'in üzerine düşeni yapmadığını söyledi. 

"GÖZÜMÜZÜN İÇİNE BAKA BAKA SATILDI"
Özel konuşmasında satışa Manisalılarla birlikte karşı çıktıklarının altını çizerek; “7 Ağustos’ta Manisa Akademik Odalar Birliği üyeleri ve vatandaşlarımız ile birlikte satışına karşı çıktığımız, satılmasın diye imza topladığımız, etrafında insan zinciri oluşturduğumuz, göz bebeğimiz Beyaz Fil dün gözümüzün içine baka baka satıldı.

AKP Manisa Milletvekilleri ise Manisalının isteğini, tercihini hiçe saydı ve Beyaz Fili gözden çıkarttı. Nitekim Beyaz Filin satışına yönelik ilk tepkiler oluştuğunda yaptıkları açıklamaların da içinin boş olduğunu bugün bir kez daha gördük. Manisalılara rağmen Beyaz Filin satılmasına göz yuman AKP milletvekilleri şimdilerde bu satışı savunma telaşına girdiler"  dedi.

"İHALE BİLİNÇLİ OLARAK CUMHURBAŞKANLIĞI SEÇİMİNDEN SONRA YAPILDI"

konuyla ilgili olarak iktidar partisine yüklenen Özel; "Konu ilk gündeme geldiğinde ne demişlerdi: “Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı’nı ziyaret ettik, devletin beş kuruşunu kimseye peşkeş çektirmeyiz, Türkiye bir hukuk devleti ve her şey şeffaf bir şekilde yapılmaktadır.” Şimdi o gün bunu diyen AKP’li vekillere soruyorum: Beyaz Filin satışında ihale şartları eksiksiz yerine getirilmiş midir? Beyaz Fili alan şirket burayı otel mi yapacaktır, AVM mi? Şeffaf olacak dedikleri ve bir oldubittiye getirilen bu ihalenin üzerindeki şaibe henüz kalkmamıştır. İtiraz süresi devam etmektedir ve eğer ilk gün bir kamuoyu tepkisi oluşmasaydı bu ihalenin gözden kaçırılacağı da gün gibi aşikardır. Ayrıca bu satışa ilişkin Manisalıların verdiği tepkiler nedeniyle Cumhurbaşkanlığı seçiminden önce yapılacak olan ihale, olası tepkilerin önüne geçilmek için AKP’liler tarafından seçim sonrasına aldırılmıştır.

Şimdi o günlerde bu satışa vatandaşlarımız ile birlikte itiraz eden muhalefet milletvekillerini, yani bizleri sırf Manisalının yanında durduk diye suçlayanlar, bugün ihaleyi alan şirket adına konuşacak kadar kendilerini yetkili görmektedir. Bizim tepkimiz halkın tepkisinden ayrı düşünülemez. Ama onların tepkisi sermayenin dili ile konuşmak olmuştur. Nitekim, burayı birilerine peşkeş çektikleri ortadadır. Bu ihaledeki derin AKP bağlantılarını ise incelemeye ve kamuoyunu bilgilendirmeye devam edeceğiz" dedi.

"BÜYÜKŞEHİR ÜZERİNE DÜŞENİ YAPMADI!"

Beyaz Fil ile ilgili olarak Manisa Büyükşehir Belediyesi de üzerine düşeni yapmamıştır diyen Özel; "O günlerde Büyükşehir Belediyesine çağrıda bulunmuştum ve demiştim ki; “Büyükşehir Belediyesi hiç zaman kaybetmeden bu ihaleye girmeli ve Beyaz Fil ile ilgili anlamlı bir proje ile Manisalıların karşısına çıkmalı.” Ancak Manisa Büyükşehir Belediyesi de bu süreçte her zamanki tavrı ile belirli bir bedeli olan bu ihaleye ilişkin “yarı parasını verelim” yaklaşımı sergiledi ve aslında evet derken hayır demiş oldu!

Beyaz Fil Manisa’nın tarihidir ve sadece Manisa için kullanılmalıdır. Başka bir amaçla yapılacak yatırım Beyaz Fil’in gözden çıkartılması demek olacaktır. O gün nerede duruyorsak, bugün yine aynı yerde duruyor ve buranın gözden çıkartılmasına, Beyaz Fil’in Manisa’nın trafiğini artıracak bir ticaret merkezi haline dönüştürülmesine müsaade etmeyeceğimizi yineliyorum.”


İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.