ÖZDAĞ’IN HEDEFİNDE ERGÜN VARDI

AK Parti Manisa Milletvekili Doç. Dr. Selçuk Özdağ Demircililer Yardımlaşma, Dayanışma ve Kültür Derneğin Yönetimi ve Demircililerle Manisa Öğretmenevinde kahvaltılı bir toplantıda bir araya geldi. 2011 yılından bu yana sürdürdüğü çalışmalar ve Demirci’ye kazandırılan yatırımlarla ilgili bilgi veren Özdağ’ın hedefinde Manisa Büyükşehir Belediyesi ve Belediye Başkanı Cengiz Ergün vardı.

ÖZDAĞ’IN HEDEFİNDE ERGÜN VARDI

Büyükşehir Belediye Başkanı Ergün’ün Manisa’ya ve Manisalılara hizmet edecek personeli seçmekte başarılı olamadığını kaydeden AK Parti Manisa Milletvekili Doç. Dr. Selçuk Özdağ, “Demirci ilçesine Hastane sözümüz vardı ve bu sözü yerine getirerek Mayıs ayında 85 yataklı Hastanenin açılışını gerçekleştiriyoruz.  Bu yapımını tamamladığımız hastane ile ilgili bir elektrik bağlantısının yapılması gerekiyordu ve bu bağlantıyı Manisa Büyükşehir Belediyesinin yapması gerekiyordu. Neyse Büyükşehir personeli geldi bu bölgenin bataklık olduğunu kaydederek bağlantıyı yapmadan geri döndüler. Bu bağlantı yapılmazsa hastane faaliyete geçmiyordu. Biz hemen bu hadisenin ardından Simav Belediyesini aradık. Bu vesileyle Manisa Büyükşehir Belediye Başkanı Cengiz Ergün’e sesleniyorum; ‘Ey Cengiz Ergün! senin elemanların şayet memlekete, millete hizmet etmek istiyorsa bataklıkta olsa ayaklarıyla girecekler ve orada o hastanenin elektrik bağlantısını sağlayacaklar. Orası faaliyete geçecek. Sen Belediye Başkanı olarak personel seçmesini bilmiyorsan ben ne yapayım? Belirttiğim gibi Büyükşehir Belediyesi personeli işi bataklık bahanesi belirterek yapmadan geri dönünce Simav Belediyesi Personelini aradık ve onlarda geldiler. Hastanenin yangınla ilgili bağlantılarını güvence altına aldılar. Bu işin sağlıklı bir şekilde yürümesini sağladılar” dedi.

DEMİRCİLİLERDEN MİLLETVEKİLİ ÖZDAĞ’A TEŞEKKÜR

AK Parti Manisa Milletvekili Doç. Dr. Selçuk Özdağ’a STK’lara verdiği önem, Demirciye kazandırılan hizmetler ve düzenlediği kahvaltılı toplantı organizasyonundan dolayı teşekkürlerini ileten Demircililer Yardımlaşma, Dayanışma ve Kültür Derneği Başkanı Yüksel Ülker, “Derneğimiz 1996 yılında kuruldu. 10. Genel Kurulumuzu yine Ankara’da ki yoğun programına rağmen AK Parti Manisa Milletvekilimiz Doç. Dr. Selçuk Özdağ’ın katılımıyla gerçekleştirmiştik. Bugünde düzenlenen kahvaltıyla Sayın Milletvekilimizin konuğu olarak kahvaltıda bir araya geldik. Tüm Demircili hemşerilerimize ve böylesine bir organizasyonda ev sahipliği yaparak bizleri ağırlayan Sayın Milletvekilimize teşekkür ediyoruz” dedi.

DEMİRCİLİLER HIDRELLEZ ETKİNLİĞİ MAYIS’TA

Demircililer Yardımlaşma, Dayanışma ve Kültür Derneğinin Şehzadeler Belediyesi ile ortaklaşa Hıdrellez etkinliği yapacağını kaydeden Ülker, “Pikniğimiz Karaağaçlı piknik alanında yapılacak saygıdeğer Demircililere şimdiden bunun müjdesini veriyorum” şeklinde konuştu.

BAKAN ZEYBEKÇİ 14 NİSAN’DA MANİSA’DA

2011 Genel seçimlerinde AK Parti olarak Manisa’da 407 Bin oy alarak 5 Milletvekili çıkardıklarını ve o tarihten bu yana 4 yıldır Milletvekilliği görevini yerine getirdiğini belirten AK Parti Manisa Milletvekili Doç. Dr. Selçuk Özdağ, “Aldığımız oy yüzde 47’ye tekabül ediyordu ve çok büyük bir başarıydı. AK Partinin kurulduğu günden bu güne kadar Manisa’da aldığımız en yüksek oydu. Hem TBMM Genel Kurulunda, hem görev aldığımız komisyonlarda, Özbekistan, Macaristan’la ve Kostarika ile ilişkilerimizi güçlendirmek üzere kurduğumuz dostluk grubu başkan ve başkan vekili olarak önemli görevler üstlendim. Bunun yanı sıra Denizli İl Koordinatörü görevini yürütmekle birlikte her fırsat buluşumda seçim bölgem Manisa’ya gelerek ara vermeden yoğun bir şekilde çalışmalarımıza devam ettim. Manisa’nın sadece merkezinde değil tamamında çalıştım. Demirci’ye 33 defa gittim. 10 Nisan’da Demirci’ye bir kez daha giderek TOKİ’nin anahtar teslim kura törenini gerçekleştireceğiz. 14 Nisan’da da Ekonomi Bakanımız Sayın Nihat Zeybekçi ile birlikte Demirci’ye geleceğiz. Demirci Belediyesine 2 Milyon (2 Trilyon) liralık bir araç tahsisi yapmıştık. Bakanımızla birlikte bir kez daha hayırlı olsun temennilerimizi ileteceğiz. Aynı zamanda Gençlik Hizmetleri ve Spor Bakanlığımızdan gençlerimizin daha uygun koşullarda spor yapmaları için 400 Bin (400 Milyar) lira bütçe aktarmıştık ve bu parayla iki futbol sahası yapılmıştı. Bu sahaların açılışını yapacağız” ifadesinde bulundu.

SÖZÜMÜZÜN ARKASINDA KAPI GİBİ DURDUK

 Demirci’nin sürekli büyüyen ve vizyonu geniş bir ilçe olduğunu kaydeden Özdağ, “Demirci’de Eğitim Fakültemiz var.  Üniversiteye bağlı yeni fakültelerin açılması konusunda önemli gayretlerimiz devam ediyor. Biz bugüne kadar Demircili ve Manisalı vatandaşlarımıza ne söz vermişsek bunu yerine getirdik. 2015 Yatırım Programı kapsamında yaklaşık 4 Milyona malolan  (4 Trilyon) 200 kişilik Pansiyonu da Demirci’ye kazandırmış olacağız. Bilindiği üzere Demirci Selendi yolu büyük bir problemdi. Bu yolla ilgili ihale yapıldı. Ayrıca Akhisar - Gördes, Gördes – Kılavuzlar yol çalışmasının ihalesini yapmak için çok büyük gayret sarfettik. Akhisar – Gördes yol projesi ihalesi yapıldı.  Gördes ilçemizde Zorlu grubu çok büyük bir nikel madeni işletecek. Bu büyük işletmenin açılışını Temmuz ayında yapacağız ve burada 1200 kişi çalışacak. Demirci’de Kapalı Spor Salonu bitti adını Bahaeddin Özkişi Spor Salonu adını koyduk. Bahaeddin Özkişi Demirci’nin ilk müftüsünün oğlu. Aynı zamanda Osmanlı’da büyük bir nahşi şeyhinin torunu olan Türk edebiyatının önemli yazarlarından biri olan Bahaeddin Özkişi adı inşallah bu sayede yaşamaya devam edecek. Bunun yanı sıra yine Demirci’de soğuk hava depomuz hizmete sunuldu. Demirci inşallah alternatif tarımın, meyveciliğin merkezi olacak. Kirazın merkezi olacak. 2011 yılında Milletvekili olduğumuzda Demirci’ye hastane sözü vardı. Bu sözü vermemize rağmen muhalefet ‘Bunlar yapamaz’ gibi söylemlerde bulunuyordu. Söz verdiğimiz gibi Demirci ilçemize hastaneyi kazandırdık” dedi.

MANİSA BÜYÜKŞEHİR’İN YAPAMADIĞINI SİMAV BELEDİYESİ YAPTI

“Demirci bir yiğit ovası olduğu gibi Demircililer siyaseti çok yakından takip ediyorlar” diyerek konuşmasına devam eden Özdağ, “ Demirci Devlet Hastanesinin açılışını Allah izin verirse Mayıs ayında yapıyoruz. Bu yapımını tamamladığımız hastane ile ilgili bir elektrik bağlantısının yapılması gerekiyordu ve bu bağlantıyı Manisa Büyükşehir Belediyesinin yapması gerekiyordu. Neyse Büyükşehir personeli geldi bu bölgenin bataklık olduğunu kaydederek bağlantıyı yapmadan geri döndüler. Bu bağlantı yapılmazsa hastane faaliyete geçmiyordu. Biz hemen bu hadisenin ardından Simav Belediyesini aradık. Bu vesileyle Manisa Büyükşehir Belediye Başkanı Cengiz Ergün’e sesleniyorum; ‘Ey Cengiz Ergün! senin elemanların şayet memlekete, millete hizmet etmek istiyorsa bataklıkta olsa ayaklarıyla girecekler ve orada o hastanenin elektrik bağlantısını sağlayacaklar. Orası faaliyete geçecek. Sen Belediye Başkanı olarak personel seçmesini bilmiyorsan ben ne yapayım? İşi beceremiyorlarsa o zaman onların işlerine son ver. Geçenlerde yine Manisa Büyükşehir Belediyesi’nin bir daire başkanı suya basmamak için iki tane köylünün omzuna basıyordu. İşçi basıyor, köylü basıyor, sen bassan ne olur? Demek ki bu personeller, Cengiz Ergün’ün elemanları suya basmamak, bataklığa basmamak, hizmet etmemek, insanları tepeden görmek için görevlendirilmişler. Öyle işe alınmışlar. Veyahut Cengiz Ergün’ün elemanları Demirci Belediyesi AK Partili bir Başkanda diye hizmet etmek istemiyorlar. Simav Belediyesini aradıktan sonra Simav Belediyesi personeli Hastanenin yangınla ilgili bağlantılarını güvence altına aldılar. Bu işin sağlıklı bir şekilde yürümesini sağladılar. 85 Yataklı Hastane Demircili vatandaşlarımızın hizmetinde olacak. Yine Demirci’ye çok yakın bir zamanda muhteşem bir hükümet konağı kazandırıyoruz. Yine sözümün arkasında durarak Gördes – Kılavuzlar yol proje ihalesini bu yıl içerisinde gerçekleştireceğiz. Sadece Demirci’de değil Manisa merkezde ve tüm ilçelerinde çok büyük hizmetler yapıyoruz. İstihdam yaratan, işsizliği azaltan hükümetler olursa orada huzur olur. 91 yıllık Türkiye Cumhuriyeti tarihinde 62 hükümet değişti. Bizim hükümetimiz 62. Hükümet. Türkiye’de maalesef AK Parti iktidarları döneminden önce daha vatandaş Bakanlarını tanımadan hükümetler yıkıldı. Bazı hükümetlerin ömrü sadece 3-5 ayla sınırlı kaldı. Siyasi istikrar çok önemlidir. AK Parti hükümeti olarak 13 yıldır iktidardayız. Türkiye’yi nerelerden nerelere getirdiğimizi milletimiz çok iyi biliyor” şeklinde konuştu.      


İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.