ÖZDAĞ;“AFİŞLERİMİZE ÇİRKİN SALDIRILAR YAPILIYOR”

AK Parti Manisa Milletvekili Selçuk Özdağ, Şehzadeler İlçe Teşkilatı binasında basın açıklaması düzenledi. Özdağ yaptığı basın açıklamasında Büyükşehir Belediye Başkanı Cengiz Ergün’e yüklendi.

ÖZDAĞ;“AFİŞLERİMİZE ÇİRKİN SALDIRILAR YAPILIYOR”

Özdağ; “Cengiz Ergün reklamlara ayırdığı para ile gidip mahalle yollarını dolaşsın, Büyükşehire ait olan yollar köstebek yuvası gibi. Vatandaş Cengiz Ergün’ün reklamını istemiyor, hizmet istiyor. Su istiyor. Büyükşehir 15 ay oldu daha hala bir çok mahalleye gitmedi. Hizmet götürmediği gibi, GEDİZ A.Ş.’nin elektrik direklerini işgal ediyor” dedi.

AK Parti Şehzadeler İlçe Teşkilat binasında Manisa Milletvekili Selçuk Özdağ ilçe Başkanı Ahmet Tonguç ile birlikte basın açıklaması gerçekleştirdi. Düzenlenen açıklamaya AK Parti Şehzadeler İlçe Başkanı Ahmet Tonguç, AK Parti Şehzadeler İlçe Kadın Kolları Başkanı Rukiye Yaver, AK Parti Şehzadeler İlçe Gençlik Kolları Başkanı Volkan Karabulut, AK Parti Şehzadeler İlçe teşkilatı ve partililer katıldı. Özdağ ve Tonguç, 7 Haziran seçimlerine sayılı gün kala AK Parti adaylarının afişlerine saldırılarda bulunulduğunu iddia etti. 

“DEMİRCİ’YE YASAK VAR DA BÜYÜKŞEHİRE YOK MU?”

AK Parti Şehzadeler İlçe Başkanı Ahmet Tonguç, 7 Haziran seçimlerine sayılı günler kala AK Partili adayların afişlerine çirkin saldırılar yapıldığını belirterek şu ifadeleri kaydetti;“Biz Şehzadeler İlçe teşkilatı olarak, Demirci Belediyemizin hizmetlerini anlatır afişlerin kaldırılması konusunu bir seçim propagandası olarak görmüyoruz. Kaldırılmasını da doğru bulmuyoruz. Biz de Şehzadeler İlçe Seçim Kuruluna, ilçemizin sınırları içerisinde yer alan ve seçim propagandası olarak görülen tüm ilanların kaldırılması yönünde şikayette bulunduk. Fakat Şehzadeler İlçe Seçim Kurulu bizim itirazımızı yeterli görmedi. ‘Bunun gereği yok, bu afişler asılabilir’ dedi. Bizde Demirci ilçemizi örnek göstererek İl Seçim Kuruluna başvuru yaptık. İl Seçim Kurulu da yaptığımız bu itirazın doğru olduğuna ve büyükşehire ait olan bu reklamların bir an evvel kaldırılması konusunda karar aldı. Demirci Belediye Başkanımızın tabelaları kaldırarak yapmış olduğu örnek davranışla beraber bu afişleri kaldırmıştır. Karar alınmasına rağmen mevcut Büyükşehir Belediye Başkanının bu konu ile ilgili hiç bir şekilde adım atmayışı ve reklam panolarının aynı yerinde duruyor olmasına bir anlam verememekteyiz. Büyükşehir Belediye Belediye başkanı Cengiz Ergün bu konuyla ilgili olarak gelecek her türlü cezayı Belediyenin kasasından, tüyü bitmemiş yetimin hakkından değil de, kendi cebinden ödemesi gerekmektedir. Bu konunun takipçisi olacağız. Kanun her yerde kanundur. Demirci’deki kanun neyse Manisa’nın Şehzadeler İlçesi’ndeki kanunda aynıdır. Aynı duyarlılığı Büyükşehir Belediye Başkanından da bekliyoruz. Bu reklamların kaldırılması yönündeki çalışan tüm kamu görevlilerini de göreve davet ediyoruz. Aynı zamanda bu seçim süresinde propaganda amaçlı yapılan, Milletvekili adaylarımızın afişlerine her gün bir saldırı düzenlendiğini görmekteyiz. Ben buradan açık açık belirtmek istiyorum BESOT A.Ş.’ye bağlı 45 RP 540 plakalı bir araçla AK Parti Milletvekili adaylarımızın afişlerinin toplandığını ve bunun art niyetli bir şekilde yapıldığını gördük. Bizim adaylarımızın afişleri toplanırken MHP’li adayların afişlerinin aynı yol güzergahında durduğuna şahit olduk. Bu konuda BESOT A.Ş.’ye ve Büyükşehir Belediye Zabıta Müdürlüğüne sesleniyorum; ‘Yaptığını yanlıştır. Elimizde her türlü bilgi ve döküman mevcuttur. Bununla ilgili gerekli işlemi yapacağımızı kendilerine iletmek istiyorum’. Bugüne kadar seçim sürecini çok güzel bir şekilde atlattığımızı düşünüyorduk ama görüyoruz ki son günlerde böyle çirkin saldırılar oluyor. Bundan sonra bizlere karşı yapılan bu saldırıların bir son bulmasını istiyoruz. Bizim de zabıtalarımız var, belediyelerimize ait bizimde şirketlerimiz var. Bizlerde böyle çirkin saldırılar yapabiliriz ama böyle birşeye kesinlikle karşıyız. Biz bu tür saldırıları kendimize siyasi adap olarak yakıştıramadığımız için yapmadığımızı belirtmek istiyoruz.”

“MESİRİ BULAN ADAM CENGİZ ERGÜN MÜ?”

AK Parti Manisa Milletvekili Selçuk Özdağ, Manisa Büyükşehir Belediye Başkanı Cengiz Ergün’ün direklere astığı afişlerin yer işgalinden başka bir şey olmadığını kaydederek şunları söyledi; “7 Haziran seçimlerine sayılı günler kaldı. Şuana kadar seçim hattında oldukça centilmen, kişiliklere kimliklere müdahale edilmeden bir seçim çalışması yürütüyorduk. Fakat burada Demirci Belediye Başkanımızın yaptığı hizmetleri anlatır afişleri farklı yerlere asınca şikayet edildi ve bu şikayet doğrultusunda Yüksek Seçim Kurulu, en ufak bir parti amblemi olmadığı halde; Belediye olarak yaptıklarını anlatır afişleri İlçe Seçim Kurulu kaldırılmasını istedi. Seçim döneminde bunu propaganda unsuru olarak değerlendirdi. Belediye Başkanımız Sayın Selami Selçuk’a yazı geldi, ‘Kaldırın bunları, aksi takdirde cezai işlemler başlayacak’ diyerek kendisi de gereğini yapıyor. Burada ise yaklaşık Mesir Haftası döneminden bu yana, 23 Nisan ve bu gibi bayramlar, kutlamalar bahane edilerek, Büyükşehir Belediye Başkanı Cengiz Ergün, Manisa’nın her tarafına, her yerine GEDİZ A.Ş.’ye ait direkler olmak üzere kendi resimlerini koyarak, sanki Irak’ta yaşıyormuşuz gibi, sanki Yugoslavya’da yaşıyormuşuz gibi, sanki Arnavutluk’ta yaşıyormuşuz gibi bir hava oluşturmaya çalışıyor. Ben bu konuyu bir kaç defa gündeme getirmiştim. Belediye başkanları yaptıklarıyla övünür ve her tarafı kendi resimleriyle donatmaz. Biz direklerdeki bu reklamlarla ilgili GEDİZ A.Ş.’ye müracaat etmiştik. GEDİZ A.Ş. ise kendileri herhangi bir izin verdiklerini söz konusu olmadıklarını ve Büyükşehir Belediyesine gerekli uyarı yaptıklarını kaydetmişti. Cengiz Ergün ise, direklerin daha hala bir kısmında reklamlarını bulunduruyor. Bir algı oluşturmaya çalıştırıyor. Fakat Cengiz Ergün reklamlara ayırdığı para ile gidip mahalle yollarını dolaşsın, Büyükşehire ait olan yollar köstebek yuvası gibi. Vatandaş Cengiz Ergün’ün reklamını istemiyor, hizmet istiyor. Su istiyor. Büyükşehir 15 ay oldu daha hala bir çok mahalleye gitmedi. Hizmet götürmediği gibi, GEDİZ A.Ş.’nin elektrik direklerini işgal ediyor. Türkiye hukuk devletidir. Hukuk devletinde izinsiz bir şey yapılmaz. Mesir biteli neredeyse 1 buçuk ay oldu ve daha hala Cengiz Ergün’ün mesirle ilgili resimleri duruyor. Geçenlerde iki tane teyze konuşuyor; ‘Kim bu resimlerde ki adam?’ diyor, diğeri de cevap veriyor ‘Herhalde bu mesiri bulan adam, her yerde resmi olduğuna göre Merkez Efendi o olsa gerek’ diyor. Meisir bulan adam Cengiz Ergün mü?. Biz bu konunun takipçisi olacağız. Demirci Belediye Başkanımızın yapmış olduğu hizmetleri anlatır afişler kaldırılıyorsa, Burada bulunan Cengiz Ergün’ün resimlerinin de kaldırılması konusunda gerekeni yapacağız. Türkiye hukuk devletidir.”

“120 KİLOMETRE HIZLA KAÇTILAR”

AK Parti’nin 7 Haziran’da yeniden iktidara geleceğinin altını çizen Milletvekili Özdağ, “27 Mayıs Saat 23:00 45 M 5432 Ford Marka bir araç. Tespit ettik ve Büyükşehir Belediyesine bağlı bir zabıta aracı. 3 kişi sivil giyimli kişi. Bunlar cezaevi çevresinde, Mermerciler Sitesi ve mezarlık çevresinde benim afişlerimi topluyorlar. Arkadaşlarımız topladıklarını gördüklerinde yanlarına gitmek istiyorlar ve Büyükşehir Belediyesi’ne ait olan o araçlar farlarını kapatarak 120 kilometre hızla kaçıyorlar. Büyükşehir Belediye Başkanı, eğer bu konuyu bilmiyorsan buradan sana sesleniyorum. Bu şahıslar hakkında gerekli işlemi yap. Eğerki biliyorsan suç işliyorsun bunlar ahlaki değil. Ne yaparsanız yapın, AK Parti’nin üstünlüğünü tartışamazsınız. 7 Haziran akşamı AK Parti’den birinci parti çıkarak Manisa’dan 5 milletvekili Ankara’ya yollayacaktır. Biz centilmence bir seçim kampanyası yürütüyoruz. Ama ben Selçuk Özdağ’a karşı hazımsızlığı anlayabilmiş değilim. Ne yaparsanız yapın Selçuk Özdağ’a karşı büyük bir teveccüh var. AK Parti’ye karşı büyük bir teveccüh var. Manisa’dan 400 Bin’in üzerinde oy alacağız. Alpaslan Türkeş Köprülü Kavşağı’nın üzerinde MHP’li adayların afişler var. Bizim afişlerimizi kaldırdılar kendilerinin afişlerini orada bıraktılar. Biz koyuyoruz onlar kaldırıyor. Dün gece saat 01:00 sıralarında oradan geçerken, Büyükşehir Belediyesi bağlı araçların afişlerimizin üzerine su tutarak yıpratmaya çalıştıklarını gördüm. Bu seçimde yaparak seçim mi kazanacaksınız? AK Parti böyle küçük işlerle uğraşmaz. Biz yaptıklarımızla övünürüz. Yollarımızla, göletlerimizle, barajlarımızla, hastanelerimizle övünürüz. AK Parti 7 Haziran’da yeniden iktidara gelerek yoluna devam edecektir” ifadelerini kullandı.

“BURADAN İL SEÇİM KURULUNU UYARIYORUM”

Özdağ son olarak İl Seçim Kurulu yetkililerine seslenerek; “ Buradan İl Seçim Kurulu Başkanlığını uyarıyorum. Manisa Manolya Meydanı’nın önüne bir seçim standı açıyoruz. Burada bulunan bayrakların kaldırılması konusunda hemen şikayette bulunulmuş. İl seçim kurulu karar almış ve emniyet mensupları tarafından bize o bayrakların oradan hemen kaldırılması konusunda uyarıda bulunuluyor. Biz kurallar kanunlar neyse ona uyarız. Fakat bizim AK Parti Şehzadeler İlçe başkanlığımızın Büyükşehir Belediyesine ait afişlerin kaldırılması konusunda bulunduğumuz şikayete İl Seçim Kurulu olumlu karar veriyor. Emniyet mensupları tarafından Büyükşehir Belediyesine herhangi bir tebligat gitmiyor. İl Seçim Kurulu A Partisine farklı, B partisine farklı muamele yapma. Adaletsizlik yapmaya devam ederseniz sizin hakkınızda suç duyurusunda bulunurum. Biz onlardan önce şikayet ettik. Bizim kararımız onlardan önce çıktı. Eğer ki emniyet ya da herhangi birisi AK Parti’nin afişlerini bayraklarını indirirse, bütün şehirdeki Büyükşehire bağlı tüm reklamları indirmek zorundadır. İndirmezlerse biz indiririz. İşte burada karar var deriz. Kim olursa olsun görevini herkese karşı adaletli bir şekilde yapmak zorundadır. Burası bir hukuk devletidir. Kimse hukukun üstünde değildir” şeklinde konuştu.

Tonguç son olarak, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın 4 Haziran Perşembe günü Cumhuriyet Meydanı’nda yapacağı toplu açılış törenine Manisalıları davet etti. 


İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.
Avatar
FG - 3 yıl önce

hangi yol özdağ? 13 yıldır sadece çevre yolunu yaptınız manisa merkeze oradan da bir geçmenizi tavsiye ederim bir halini görün yolun!. hangi hastahane özdağ? yıllardır deprem ayracı beklenen bölge hastahanesinden bahsediyorsanız gidip görün ne durumda olduğunu. manisa sizi istemiyor siz zorla sevdireceğiz kendimizi diyorsunuz. manisa size 1 şans vermişti bülent kar zamanında ama ne kötü bir karar verdiğini görmüş olmalı ki bu halk bir sonraki seçimde doğruyu buldu.


Avatar
CG manisalı - 3 yıl önce

Bülent Kar 5 yılda bütçeyi 13,000,000 dan 140,000,000 na çıkardı..Manisa ilk defa alt geçitler ,üst geçitlerle ,Eğitim merkezleri ,Fuar alanları,oto parklar, mezbaha ve alt yapısını yeniledi. manisa ilk defa böyle hizmetler gördü. Ama cengiz Ergün 1 oto park 1 oto gar 1 de park yaptı..Fark ortada...


Avatar
esra deger - 3 yıl önce

FG manisada yaşamıyorsun heralde?