ÖZDAĞ TBMM BAŞKAN ADAYINI ELEŞTİRDİ!

Siyasi Partilerin belirlemiş oldukları Türkiye Büyük Millet Meclisi Başkan Adayları destek arayışlarını sürdürürlerken HDP’nin Adayı Dengi Mir Fırat’ın CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nu ziyaretinin ardından bir gazeteci tarafından kendisine yönetilen ‘Meclis Başkanı olursanız İstiklal Marşı okuyacak mısınız’ sorusu üzerine ‘12 Eylül zindanlarında sopayla okutuyorlardı.’ şeklindeki cevabını AK Partili Manisa Milletvekili Doç. Dr. Selçuk Özdağ sert bir şekilde eleştirdi

ÖZDAĞ TBMM BAŞKAN ADAYINI ELEŞTİRDİ!

AK Parti Manisa Milletvekili Selçuk Özdağ, meclis başkanı seçilirse İstiklal Marşı okumayacağını söyleyen HDP Adayı Dengi Mir Fırat\'ı sert bir dille eleştirdi.

HDP’li Milletvekillerinin PKK’ya övgüler düzmeye devam ettiklerini ve hala Türkiye, İstiklal Marşı, ay yıldızlı bayrak diyemediklerini belirten Özdağ, “Türkiye’ye Kürdistan diyorlar. Türkiye’yi bölme gayretleri açık ve net şekilde belli oluyor. Ben TBMM’de görev alan bir Parlamenter olarak soruyorum. Dengi Mir Fırat İstiklal Marşı’nı okuyacak mı, okumayacak mı? ‘Bu ne şiddet, bu celal’ demiş Akif. Mir Fırat’ın, ‘Bu ne şiddet, bu celal’ sözlerinin kime söylendiğini bilmesi lazım. HDP 7 Haziran Genel Seçimlerinde yüzde 13 oy almış bir parti. Bu Partinin Meclis Başkan Adayı Dengi Mir Fırat İstiklal Marşı’nı okumuyor. Dün, ‘Andımızı AK Parti iktidarı ortadan kaldırıyor’ diye ayağa kalkanlar, ulusalcılar, komünistler, emperyalizme karşı olduklarını söyleyen kitle örgütleri, STK’ların İstiklal Marşı’nın okunmamasından dolayı ne hikmetse sesleri çıkmıyor. Türkiye’nin her yerinde İstiklal Marşı okunmalıdır. Kaldı ki TBMM’de HDP’li Milletvekilleri İstiklal Marşı’nı okumamışlardır. Neden okumuyorlar, onlar okumayınca diğerlerinin sesi neden çıkmıyor? HDP’nin Meclis Başkan Adayı Dengi Mir Fırat İstiklal Marşı’nı okuyup okumayacağını söyleyemiyor. İstiklal Marşı içerisinde itiraz ettiği kelimelerin olduğunu ifade ediyor. Milli Şairimiz Arnavut Akif’in yazdığı İstiklal Marşı’nı kabul etmiyorlar. HDP’ye oy veren Müslüman tandanslı kişiler bunlara oy verirken bunlar kalkıyorlar LPGT’leri savunuyorlar. Onların eylemine destek veriyorlar” ifadesinde bulundu.

“Özgürlük sadece LGBT’liler için mi var Türkiye’de? Bu Milletvekilleri maalesef İstiklal Marşı’na karşı çıkarlarken, okumazlarken LGBT’liler için özgürlük diye bağırıyorlar” diyen AK Parti Manisa Milletvekili Doç. Dr. Selçuk Özdağ, “Kur’an-ı Kerim dersinden rahatsız oluyorlar. Hazreti Muhammed’in hayatının okutulduğu, anlatıldığı dersten rahatsız oluyorlar. O nedenle ben HDP’ye oy veren manevi değerlere sahip insanlara sesleniyorum. Demokrat kimlikli insanlara, üniter yapıya halel gelmesin, İstiklal Marşı vazgeçilmezim, Üniter yapı vazgeçilmezim, ay yıldızlı bayrak vazgeçilmezim diyenlere sesleniyorum. Kime oy verdiklerini bir daha düşünsünler. Bu insanlar gerçek yüzlerini bugün gösterdikleri gibi ilerde bir gün daha da ileri giderek gösterecekler. Meclis’te gösteriyorlar zaten, genel seçimlerden sonra dışarda göstermeye başladılar.”

KİMİN ÇÖZÜM SÜRECİNDEN YANA OLDUĞU BELLİ OLMUŞTUR

PKK Yöneticilerinden Murat Karayılan’ın ‘Şayet Türkiye Suriye’ye müdahale ederse; Biz Türkiye’nin tamamını savaş alanına çeviririz’ sözlerine değinen Özdağ, “Karayılan bu sözleriyle demek istiyor ki; ‘Biz o bölgede bir devlet kuracağız. Türkiye buna müdahale etmesin’ diyor. Ama herkes şunu iyi bilsin ki ne yaparlarsa yapsınlar, ne söylerlerse söylesinler orada kesinlikle bir devlet kurulmasına asla müsaade etmeyeceğiz. Kimin çözüm sürecinden yana olduğu, kimin barıştan yana olduğu iyice kendini belli etmiştir. Çözüm süreci HDP için Güneydoğu ve Doğu Anadolu’da sandıkların HDP’li çıkmasıdır. O bölgede sadece ve sadece kendi partilerinin, partililerinin bulunmasıdır. Başka partilerin, mezheplerin, etniklerin olmaması demektir. Bunlar farklılıklara tahammülü olmayan yapılardır. Bunlar gayeye giden yolda her şeyi mubah gören yapılardır. Bu yapılara karşı Türkiye gerekli tedbiri almalıdır, almak zorundadır. Bunların yaptığı her şeyi takip edeceğiz, ediyoruz. Milli, manevi, kültürel değerlerimize yapmış oldukları her sataşmayı kamuoyu ve medya ile paylaşacağız. Bunların Türkiye’yi, ay yıldızlı bayrağı kabul edip etmediklerini, devletin ve milletin değerlerini kabul edip etmediklerini tek tek anlatacağız” ifadesinde bulundu.

HER KİM HUKUK ÇİĞNERSE HUKUK GEREĞİNİ YAPAR

Türkiye’de ki aydınların da bu konularda daha dikkatli olması gerektiğini vurgulayan AK Parti Manisa Milletvekili Doç. Dr. Selçuk Özdağ, “Zaten bazı aydın müsvetteleri İstanbul’da ki LPGT’nin izinsiz yürüyüşünü polisin izin vermeyişini ve dağıtmasını demokrasi ve hakların ihlali, demokrasiye vurulan bir darbe olarak nitelendiriyorlar. Bu aydın müsvettelerine karşı gerçek aydınların ortaya çıkması gerekiyor. Orada izinsiz yürüyüş yapanlara polis müdahalede bulunacak, ardından da izinsiz yürüyüşe, slogan atmaya devam ettiklerinde de gereğini yapacak. Burası Türkiye Cumhuriyeti Devleti ve burası aynı zamanda hukuk devleti. Hukuka uymayanlara gereği yapılır. Türkiye’de de her kim hukuka uymuyorsa gereği yapılmaya devam edecektir. HDP’ye oy verenler Dengi Mir Fırat’ın açıklamasını bir kez daha dinlesinler. Kime, hangi partiye neden oy verdiklerini bir daha düşünsünler” dedi.


İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.
Avatar
M. Kaya DOĞAN - 3 yıl önce

Bu güne kadar bu kadar büyümeleri, bunları söyleyebilecek hale gelmelerinin sebebi nedir acaba Okullardan Andımızı bunlar mutlu olsun diye akp kaldırmadı mı Bayrağımızı yırtanlar yakanlar bunlar değil mi TBMM de İstiklal Marşımızı okumayan bunlar değil mi Bunların bu hale getirenleri ELBET BÜYÜK TÜRK MİLLETİ affetmeyecek.


Avatar
yorum - 3 yıl önce

ak parti iktadırından önce bu söylemler var mıydı...büyüttüğünüz canavar sizi yiyecek...