banner278

ÖZDAĞ AKİL İNSANLARI TOPA TUTTU ÜNLÜ GAZETECİ DE ÖZDAĞ'I

AK Parti Manisa Milletvekili Selçuk Özdağ, Akil Adamlar Heyetinde yer alan bazı isimlerin İstanbul'da yaptığı "Silahlar bırakılmalı, mutlak çatışmasızlık haline dönülmelidir' söylemlerini eleştirerek 'bunlar akil değil, sakil adamlar" dedi. Özdağ'ın bu açıklamaları Hürriyet Gazetesi yazarı Ahmet Hakan tarafından eleştirildi. Hakan yazısında ;"Bunların dediğini dersen "akil insan", demezsen "nevzuhur âlim" oluyormuşsun" ifadelerini kullandı.

ÖZDAĞ AKİL İNSANLARI TOPA TUTTU ÜNLÜ GAZETECİ DE ÖZDAĞ'I

ÖZDAĞ; "BUNLAR AKİL DEĞİL, SAKİL ADAMLAR" 

Akil Adamlar Heyetinde yer alan bazı isimlerin İstanbul'da basın açıklamasında bulunarak, "Silahlar bırakılmalı, mutlak çatışmasızlık haline dönülmelidir' sözleri hakkında değerlendirmede bulunan AK Parti Manisa Milletvekili Selçuk Özdağ, "Bunlar Akil değil Sakil Adamlardır. Bunlar 'silah bırakılmalıdır' diyorlar ama devlet silahını bırakmaz. PKK silahını bırakacaktır" ifadelerini kullandı. 

Özdağ ayrıca sosyal medya hesabından da akil insalarla ilgili düşüncelerini içeren paylaşımlarda bulundu. 

Özdağ'ı bu ifadeleri Hürriyet Gazetesi yazarı Ahmet Hakan'ın da gündemindeydi. Hakan, Özdağ'ın açıklamalarını şöyle değerlendirdi. 

"AK Parti Manisa Milletvekili Selçuk Özdağ, kendi belirledikleri akiller heyeti, kendi belirledikleri çizginin dışına çıkınca...
 
Başlamış laf saydırmaya.
 
"Akil heyetin nevzuhur âlimleri" falan türü aşağılamalarda bulunmuş.
 
*
 
Demek ki neymiş?
 
Bunların dediğini dersen "akil insan", demezsen "nevzuhur âlim" oluyormuşsun" 

 


AK Parti'li Velik Özdağ, açıkalamalarına şöyle devam etti; "PKK eylemlerinden vaz geçecektir. Siyasi kanadı HDP ve ona destek veren STK'lar terörü masum gösterme gayretinden ve de övmekten vazgeçeceklerdir. Ortak yaşama iradesine inanacaklardır. Tek vatana, tek devlete, tek  bayrağa, tek millete inanacaklardır, demokrasiye inanacaklardır. Güneydoğu Anadolu'da başka fikir, düşünce, inanç, mezhep, partilere tahammül edeceklerdir. Orada ki baskılardan, faşist ve stalinist tutumlarından vazgeçeceklerdir. Türkiye'de herhangi bir yerde Kürt vatandaşı herhangi bir şekilde rahat ve huzurlu şekilde yaşıyorsa Türk'ü de, Arabı da, Kürt'ü de Güneydoğu Anadolu'da herhangi bir yerde rahat yaşayacaktır. Kendilerini akil adam olarak tanımlayan bu grubun bunları söylemesi gerekmektedir" dedi.
AK Parti Manisa Milletvekili Doç. Dr. Selçuk Özdağ, 'Silahlar sussun' diyerek basın açıklamasında bulunan bazı isimlerin yapmış olduğu ifadelerin inandırıcılıktan uzak olduğunu kaydetti. Özdağ,  "Kendilerini akil adam gurubu olarak nitelendiren kişilerin önce IŞİD'in yapmış olduğu saldırıdan sonra PKK'nın askerimize, polisimize yaptığı eylemleri kınamaları gerekmektedir. Bunları yapmadıkları sürece bu gruba ve kişilere akil adam demek mümkün değildir. Bunlar kerameti kendinden menkul birer zevat'tır Bunların yaptığı bu süreçte özerklik teranesini seslendiren PKK, KCK ve HDP'ye zınnen destek vermektir" dedi. 

"ONLAR TAŞERONUN TAŞERONLUĞUNU YAPIYOR"

"Türkiye'de kardeşlik, barış ve demokrasi istiyorsak PKK, KCK ve tüm illegal örgütlerle hepimizin ortak mücadelesi şarttır" diyen Özdağ sözlerine şöyle devam etti, "İnsan haklarına, demokrasiye, özgürlüklere, yaşama hakkı ve hürriyetine hangi terör örgütü karşı duruyorsa o terör örgütüyle mücadele esas hedeflerimizdendir. Bu mücadeleyi yaparken de bir taraftan demokrasinin alanını genişleteceğiz. PKK'lılar, HDP'liler çözüm süreci diyorlar. Öncelikle çözüm sürecinden ne anladıklarını anlatsınlar. Bunların çözüm sürecinden anladıkları ve istedikleri Abdullah Öcalan'ın serbest bırakılmasıdır. 9 Bin civarında askerimizi, polisimizi, öğretmenimizi, çocuğumuzu, masum insanımızı öldüren suç makinalarının, PKK'lıların serbest bırakılmasını istiyorlar. Ayrıca dağlarda terör eylemlerine karışanların gelip siyaset yapmasını istiyorlar. Ayrıca özerklik istiyorlar. Bunu da yerel PKK'lı Kürtçülere yönelik olarak özerklik tanınması olarak görüyorlar. Özerklik altında da yeni bir federal devleti inşa etmeyi hedefliyorlar. Kendilerini akil adam diyerek basın açıklaması yapan kişiler açık yüreklilikle, cesurca çıkıp bunları söyleyecekler. Görmüyorlar mı ki terör örgütünün ve işbirlikçilerinin yaptıklarını da kalkmışlar 'silahlar bırakılsın' diyorlar. PKK nasıl egemen güçlerin taşeronluğunu yapıyorsa kendilerini akil heyet olarak tanımlayan bu grupta kullandığı ifadelerle taşeronun taşeronluğunu yapıyor ve 'silahlar bırakılsın' diyor. AK Parti olarak Türkiye'de biz özgürlüklerin, insan haklarının ve demokrasinin alanını genişlettik. İsteyen istediği dilde radyo, tv, gazete kurabiliyor. Şarkı söyleyebiliyor. Dernek, vakıf kurabiliyor. Bu kadar haklar verilmişken hala silahı bırakmayanlar insanlık düşmanıdır."

"BUNLARIN HERŞEYLERİ SAHTE"

Başbakan Yardımcısı Bülent Arınç'ın TBMM’deki özel oturumda, HDP Diyarbakır Milletvekili Nursel Aydoğan’a “Hanımefendi sus. Bir kadın olarak sus” sözlerinin ardından meydana gelen tepkilere de değinen AK Parti Manisa Milletvekili Doç. Dr. Selçuk Özdağ, "Bir HDP'li kadın milletvekili Burcu Çelik Özkan kalkmış korucuları kastederek, 'Silahın namlusunu üzerinize doğrulturuz' diyerek meydan okuyor, tehdit ediyor. Sonra da kalkıyorlar Türk siyasetinin beyfendiğiyle, devlet adamı duruşuyla örnek gösterilen saygın şahsiyet Bülent Arınç, konuşmasını inatla dinlemeyen ve dinlemediği gibi sesini yükselterek kendisini susturmaya kalkan HDP Diyarbakır Milletvekili Nursel Aydoğan’a 'Kadın sus' dediği için adeta saldırıya uğruyor. Önce o HDP'li Kadın Milletvekili namluları kime çeviriyor? Devletin güvenliği için o bölgede mücadele veren korucuların ellerinden silahları alacağını söyleyen, sonra da o silahları korucuların üzerine çevrileceğini söyleyene muhalefetten hiç bir kişi bir laf dahi söylemiyor? Bu sözleri söyleyen kadın mı? Kadın haklarıyla ilgili yaptığımız iyileştirmeler, haklar ve uygulamalara destek vermeyenler, bir sözün arkasına takılıp ondan medet umuyorlar. Bunların herşeyleri sahte" diye konuştu.

"PKK AKITTIĞI KANDA BOĞULACAK"

"Çifte standart içerisinde bulunan PKK, KCK ve HDP'dir" ifadesinde bulunan Özdağ, "Kendilerini akil diyen bu kişiler, tüm iyi niyetlerimizle çözüm sürecini başlattığımız günden bugüne PKK tarafından öldürülen polisimizden, askerimizden ve diğer vatandaşlarımızdan niye bahsetmiyor bu akil adamlar, 600 civarında ki molotof kokteyli eylemden, 400 civarında ki silahlı eylemden, PKK'nın kurduğu mahkemelerden, terör örgütünün aldığı haraçlardan  niye bahsetmiyorlar? Van Milletvekili Burhan Kayatürk'ün ifadelerini hiç mi okumamış bu akil adamlar. PKK'nın Güneydoğu'da yaptığı baskıları, HDP'nin sandıklarda yaptığı hileleri bilmiyorlar mı? Bu saatten sonra geri dönüş yoktur. PKK'nın kökü kazınacaktır. PKK silahları bırakacaktır. İllegal örgütlere karşı bir ve beraber olacağız. Hiç bir kimse AK Parti düşmanlığını üniter yapıya halel, Recep Tayyip Erdoğan düşmanlığını ise PKK destekçisi yaratacak pozisyona getirmeyecek. Türkiye'de özgürlüklerin alanı genişlemişse, vesayetçilerle kavga yapılmışsa bunu Recep Tayyip Erdoğan yapmıştır. Bugün Güneydoğu Anadolu'da Recep Tayyip Erdoğan düşmanlığını körükleyenler PKK, KCK, HDP'dir. Çünkü Sayın Erdoğan'ın üniter yapıdan taviz vermeyeceğini çok iyi biliyorlar. Türkiye'yi bölmek isteyenlerin karşısındaki en büyük engel Recep Tayyip Erdoğan'dır, AK Partidir. Recep Tayyip Erdoğan ve AK Parti her alanda Güneydoğu ve Doğu Anadolu'da yatırım yapmıştır. Akil adamlar net konuşarak, "Türkiye bir bütündür. 80 Milyon insan kardeştir, PKK silahı bırakmalı polis, asker ve vatandaşı öldürmekten vazgeçmelidir. Yoksa akıttıkları kanda boğulacaklardır' ifadelerini kullansalardı alkışlardık ama bu tavır ve ifadeleriyle bunlar akil değil sakil adamlardır" dedi.
DEMİRTAŞ'IN ABİSİ KANDİL'DE ÇİÇEK Mİ TOPLUYORDU?
HDP Eş Başkanı Selahattin Demirtaş'ın ' Abim, Kandil'de değil. Evet, IŞİD tecavüzcülerine karşı direniş ordusunun içinde direniyor ama kendisinin durumu ile ilgili bir bilgim yok. Çünkü kendisi orda IŞİD'e karşı bedelli askerlik yapmıyor. Halkının onuru için direniyor' sözlerine de değinen Özdağ, "IŞİD'in meydana çıkalı 1,5 yıl oldu. Ama PKK 30 yıldır Türkiye'nin başına bela. İnsan haklarının, yaşam hürriyetinin ve demokrasinin en büyük düşmanı. Ben buradan Demirtaş'a soruyorum; Eyy Demirtaş!'Abim halkı için onurlu bir direniş gösteriyor' diyorsun. Peki o zaman ben sana soruyorum abinin ondan önce Kandil'de ne işi vardı? Çiçek mi toplamaya çıkmıştı, Polisimizi, askerimizi, vatandaşlarımızı öldüren eli kanlı terör örgütünün içerisinde ne arıyordu? Sen onu bunu bırakta önce bunların cevabını ver" dedi.  

YAZIYI OKUMAK İÇİN TIKLAYIN... Ahmet Hakan | Ben bu akilleri çok sevdim


İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.