MTSO’da Demokrasi Şehitleri Anıldı

Manisa Ticaret ve Sanayi Odası Temmuz ayı olağan meclis toplantısı yapıldı. Meclis Başkan Yardımcısı Gültekin Aşçı’nın başkanlığında gerçekleşen toplantıda, gündem de yer alan maddeler meclis üyelerinin oylarıyla kabul edildi.

MTSO’da Demokrasi Şehitleri Anıldı

Manisa Ticaret ve Sanayi Odası’nın Temmuz ayı meclis toplantısının gündeminde FETÖ/PDY Terör örgütünce 15 Temmuz gecesinde teşebbüs edilen darbe girişimi yer aldı. Manisa TSO Meclis Başkan Yardımcısı Gültekin Aşçı’nın başkanlığında gerçekleşen toplantı öncesinde Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk başta olmak üzere tarih boyunca şehit düşen tüm ecdad şehitlerimiz ve 15 Temmuz demokrasi şehitleri için dua okundu, saygı duruşunda bulunuldu ve ardından tüm meclis üyeleri  hep birlikte istiklal marşını okudular.
Manisa Ticaret ve Sanayi Odasının Temmuz ayı meclis toplantısında konuşan Meclis Başkan Yardımcısı Gültekin Aşçı,  15 Temmuz  gecesi Yüce Türk Milleti, Vatansever Askeri,  Polisleri ve Yargı mensupları ile birlikte  şanlı bir destan yazdığını belirtti. Başkan Yardımcısı Aşçı, tarihimize kara bir leke olarak düşecek 15 temmuz gecesinin aslında Türk Milletinin destan gecesi olduğunu belirterek, ‘Ülkemizin birlik ve bütünlüğüne saldıran , demokratik parlementer sistemimizi yok etmeye çalışan,  kendi insanlarına kurşun sıkıp, komutanlarını şehit eden derdest edip esir alan ve başkomutanlarına suikast düzenleyen  FETÖ terör örgütüne mensup asker üniformalı vatan hainlerinin tüm dünyaya ibret olacak şekilde başları ezilmiştir.  Onlara demokrasi şehidi demek az kalır. Onların hepsi vatan şehididir, vatan gazisidir. 15 Temmuz gecesi meydanlarda olan meydanda olamayıp, kalben dua eden herkes vatanseverdir ve hepsinden Allah razı olsun. FETÖ toplumun en altından en üst kademelerine, devletin tüm kurumlarının en altından en üst noktalarına kadar kendi sistematiği içerisinde yuvalanmış ve görüldüğü her yerde ve koşulda başı ezilmesi gereken terör örgütüdür.  Bunlara sempati duyan herkes bunlarla aynı derecede haindir.Kuzgun leşte devlet baştadır hamd olsun. Ulu Önderimiz Mustafa Kemal Atatürk; ‘’ Vatana ihanetin nedeni olmaz, er ya da geç bedeli olur’’ demiştir ve bu ihanet şebekesinde her ne şekilde olursa olsun yer alan herkes bedelini ödeyecektir. Devletimize olan inancımız, kurumlarına olan güvenimiz ve adalete duyduğumuz saygımız sonsuzdur. Burada Hazreti Ali efendimizin bir sözünü sizlere hatırlatmak isterim: ‘’ Her şeyi affedin ama vatanınıza ihanet edeni asla affetmeyin’’ Vatanımızı koruyan, hainleri bir kez daha bozguna uğratan bizlerden yardımını esirgemeyen rabbimize hamd olsun’ dedi.
Toplantı da söz alan Manisa Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Adnan Erbil, 15 Temmuz gecesi bu ülkenin sokaklarında ve semalarında işgal güçleri varken, karşılarında Çanakkale Şehitlerinin, Çanakkale Aslanlarının  torunlarının olduğu söyledi. Başkan Erbil, ’15 Temmuz gecesi Çanakkale gibiydik. Birdik, beraberdik ve Türkiye’ dik’ diye konuştu.
‘15 Temmuz’u ifade edebilecek bir kelime bulamıyorum’
Sözlerin bittiği, kelimelerin tükendiği, cümlelerin anlamsızlaştığı yerde olunduğuna vurgu yapan Başkan Erbil,  ‘15 Temmuz akşamını ifade edebilecek bir kelime bulamıyorum. Türk Silahlı Kuvvetlerimizin içinde yılan gibi çöreklenmiş ve kendisini bukalemunları imrendirecek kadar iyi saklamış FETÖ’cü Paralel Devlet Yapılanması Teröristleri  Ülkemizi işgal etmeye kalktılar. Darbe demek az kalır bu yapılanlara. Bunlar işgal hareketine kalkıştılar çünkü. Bu Vatanın insanlarının vergileri ile alınan silahları, düşmanlarımızın bile yapmadığı ve yapamayacağı bir cüretle insanımıza doğrultup, acımasızca sıktılar. Bu ülkenin polisine Napalm Bombası ile saldırdılar. Gazi Meclisimizi bombaladılar. Devletimizin başı Sayın Cumhurbaşkanımız ve ailesini öldürmek amacıyla suikast timleri yolladılar. Kendi komutanlarını derdest ederek esir aldılar ya da öldürdüler. Bu nasıl bir cüretti,  bu nasıl bir çılgınlıktı, hatta bu nasıl bir manyaklıktı, nasıl bir delilikti. İfade edebilecek kelime bulmakta hala zorlanıyorum’ dedi.
‘Türk Milleti destan yazdı’
Türk Milletinin ne kadar Yüce bir Millet olduğunu, ne kadar büyük bir Millet olduğunu 15 Temmuz gecesi tüm dünyaya bir Destan yazarak gösterdiğini söyleyen Başkan Erbil, ‘Ellerinde bayraklarla merminin üzerine atlayanlar, tankların önüne çıkıp bedeni ikiye ayrılanlar, kendilerine ateş eden Kobra helikopterine taş atanlar ve nice yüksek  İmanlara şahit olduk. Bu Millet Devletini, Bayrağını, Birliğini, Dinini ve Vatanını bir kez daha işgalcilere karşı destan yazarak savundu. Çanakkale’de kendi cenaze namazını kılıp şehit olmak üzere siperlerinden çıkanların torunları, 15 Temmuz gecesi Tankların Eksozlarına gömleklerini tıkayan, mermilerin üzerine koşarak giden Yiğit Kahraman kardeşlerimizdi. Allah onlardan razı olsun, Şehitlerin Mekanları Cennet olsun. Gaziler tezinden şifa bulsun. Bilinmelidir ki hepimiz bir çoğunun ismini bile bilmediğimiz bu kahraman insanlara vefa ve minnet borçluyuz. Bu gün şuan burada oturuyorsak verilen canlar, kurşunlara siper edilen bedenler bunun sebebidir’ diye konuştu.
‘Türkiye’nin önünü kesmek istiyorlar’
Yükselen Türkiye’nin önünü kesmek için geçmişten günümüze bir çok olaylara şahit olduğunu söyleyen Başkan Erbil, ‘Yükselen Türkiye’nin önünü kesmek için neler neler yapıldı biliyorsunuz. Buradan bir kez daha saymak istemiyorum ama  1960’tan günümüze kadar neler yaşattılar, neler yaşadı bir düşünün. Menderes’ler asıldı, Rahmetli Demirel, Türkeş,  Erbakan, Ecevit defalarca zindanlara atıldı, Sağcı solcu diye nice Vatan evlatları birbirine vurdurtuldu, Alevi Sünni denilerek komşulara biribirine kurşun sıktırıldı, Türk Kürt kardeşliği PKK terörü ile zedelenmek istendi, Parti kapatmalar gördük, sun’i yaratılan ekonomik krizlerle ellerden borç dilendik, suikastler gördük, 367 tartışmaları yaşadık, Gezi Olaylarını ve 17-25 Aralık sürecini yaşadık  ve daha neler neler. Bunlara alet olanlara baktığınız zaman bir çok ortak payda bulursunuz ama en önemli ortak payda ne biliyor musunuz Onlar bizim içimizden değildi. Yani ekmek kazanmak, iş yeri çalıştırmak, ekmeğini taştan çıkartmak nedir bilmiyorlardı. Ve hiç birisi MİLLİ değildi’ dedi.
‘Yapmadıkları bir bu kalmıştı, bunu da yaptılar’
Son aylarda Terör Belası PKK’nın belini, Bölgede başkaldırdıkları her yerde acımadan kıran yüzlerce şehit veren Milletimiz tam nefes almış istikrara kavuşmuş ve yeniden hızlanmak üzereyken, bu İşgal Hareketinin adeta  çekilen bir el freni olduğunu belirten Başkan Erbil,  ‘Yapmadıkları bir bu kalmıştı, bunu da yaptılar. Toplumda korku ve tedirginlik algısı yaratmak halkın devletin yanında yer almasını engellemek için yeni bir algı oluşturuyorlar, diyorlar ki ‘’ bu provaydı. ’’ Siz prova yaptıysanız bu Aziz Millette prova yaptı. Türk ölecekse adam gibi ölür. Bu Millet hiç İltica etmedi hiç Mülteci olmadı. Ya devletini korudu sahip çıktı ya da gitti kendisine yeni bir devlet kurdu’ diye konuştu.
 
‘Yeni bir Türkiye’nin dizayn edilmesi gerekiyor’
Artık yeni bir Türkiye’nin  dizayn edilmesi gerektiğini sözlerine ekleyen Başkan Erbil, ‘Kurumları ile ulusal güvenliği ile ulusal ve uluslar arası politikaları ile Anayasası,  Devlet personel rejimi ve özellikle dış politikası ve hedefleri ile yeni bir Türkiye kurmak zorundayız. Ülkemize bu denli saldırılarda bulunan ve bizim iç tehdit unsurlarımızı her zaman besleyip büyüten bir Avrupa Birliğine girmek zorunda mıyız bunu yeniden düşünmeliyiz. Biz Suriye’liler ile İŞİD ile PKK ile Ortadoğu terörleri ile uğraşırken, NATO ve Birleşmiş Milletler, Avrupa Birliği bize ne kadar ve hangi samimiyetle yardımcı oldu bunu bir daha irdelemeliyiz. Ülkemizdeki NATO Üssünden kalkan tanker uçaklar milletimizi, meclisimizi vuran uçaklara yakıt ikmali yaptı bunu unutmamalıyız. İnanıyorum ki Devlet içerisindeki bu Paralel Yapılanmayı tamamen silip attığımız zaman iç güvenliğimizi tehdit eden bir çok unsuru ortadan kaldırmış olacağız. Türk töresi Ordu esaslıdır. Ordumuzun töresinde üstün asttan emir alması, ast’ın üst’ün İmamı olup ona hükmetmesi kabul edilemez. Allah bizi korumuş ve biz iyi ki göğüs göğse bir savaşa girmemişiz. Yoksa bu hain FETÖ’cüler bizim uçaklarımızla bizim mevzilerimizi bombalayacaklarmış. Bu yapılanma ve FETÖ’cüler asla ama asla affedilmemelidir. Hoş görmemelidir ama onlar vatan evladı, bu iş kardeş kavgası denilmemelidir. Bu milletin kendisine kurşun sıkan kardeşi olmamış mıdır olmuştur, ama hain kardeşin her zaman devletçe kafası koparılmıştır. FETÖ yapılanması toplumu ve devleti bir UR gibi sarmıştır ve UR her ne kademede olursa olsun mutlaka temizlenmelidir’ dedi.
‘Yurt dışı piyasalara dimdik ayakta olduğumuzun mesajını vermeliyiz’
Böyle bir badire atlatmış ülkemizde finans kurumlarının gayet dik ve sağlam durduklarını belirten Başkan Erbil, ‘Döviz dalgalanmaları ve Borsa hareketleri minimum seviyede kalmıştır. Bu ortam ürkeklik getirecektir,  bu normaldir ama ürkekliği kısa sürede üzerimizden atmaz ve piyasada iş yapmak, almak satmak, yatırım yapmak yerine paradan para kazanmayı tercih edersek eğer hep beraber sarsılırız. Yurt dışı piyasalara dimdik ayakta olduğumuzun mesajını verecek olan biz reel sektörüz. İşlerimize her zamankinden çok daha fazla sarılmalıyız, verimliliğe ve tasarrufa her zamankinden daha fazla yönelmeliyiz’ diye konuştu.
‘Kurunun yanında, yaşında yanmaması için azami gayret gösterilmeli’
Ülkemizde bir OHAL ilan edildiğini ama hepimizin yaşadığı gibi bu OHAL’in bizlerin yaşantısını kısıtlamak için değil devlet güçlerinin mücadele de hareket kabiliyetlerini arttırmak için ilan edilmiş bir OHAL olduğunu sözlerine ekleyen Başkan Erbil, OHAL’in  en kısa sürede ortadan kalkacağına inanıyoruz. Devlet Millete karşı gayet sıcak, serinkanlı ve adaletli davranmaktadır. Kurunun yanında yaşında yanmaması için tüm kurumlarda azami gayret gösterilmektedir. Pirincin içerisindeki siyah taşlar bellidir, biz beyaz taşlara karşı dikkatli ve uyanık olmalıyız. Panik olmamalı, Kötü senaryolar çizerek birbirimizi demoralize etmemeliyiz. Ama rasyonelliği ve realiteyi asla terk etmemeliyiz. Nasıl çıkarız, nasıl yaparız, nasıl yeniden ivmeleniriz derdinde olmalıyız’ dedi.
‘Herkes bu olaylardan gereken dersi aldı’
Yaşanan olaylardan herkesin gereken dersi aldığını söyleyen Başkan Erbil, ‘Ev sahibinde kusur aramaktan ziyade hep beraber hırsızın peşine düşmeliyiz. Toplumsal birlik ve bütünlüğümüzü zedeleyecek söylemlerden kaçınmalı, hukuka her zamankinden daha fazla sarılmalı ve Devletimizin yanında, emrinde,  her zamankinden daha fazla bir sadakat ve ferasetle durmalıyız. Bu güzel Ülke ve Bu Aziz Vatan bu sıkıntıyı da birlik beraberlik içerisinde hukukun üstünlüğüne güvenerek ve Devletine inanarak atlatacaktır. Bundan bu salonda bulunan hiç kimsenin şüphesi yoktur’ diye konuştu.
 ‘Bu saatten sonra o kahramanlara hepimizin borcu var’
 15 Temmuz gecesi bu ülkenin sokaklarında ve semalarında işgal güçleri varken, karşılarında Çanakkale Şehitlerinin, Çanakkale Aslanlarının  torunlarını olduğunu söyleyen Başkan Erbil,  ‘’ Asım’ın Nesli’’  diyordu hani  Mehmet Akif , Asım’ ın nesli sokaklardaydı o gece.   O gece Çanakkale gibiydik. Birdik, beraberdik ve Türkiye’ dik. Şehitlerimize ve gazilerimize, o gece sokaklarda olan herkese, dik duran herkese, dua eden herkese minnet borçluyuz. Bu saatten sonra o kahramanlara hepimizin borcu var. Artık tüyü bitmemiş yetimin hakkı her zamankinden daha fazla boyunlarımızda vebaldir.  Cumhuriyetimize, Devletimize, Milletimize, Vatanımıza, Kahramanlık Destanı yazan Vatansever Asker ve Polislerimize, Yargı mensuplarımıza, Vatanın sahibi biziz diyen Aziz Milletimize bir kez daha   şükranlarımızı sunuyoruz.  Konuşmamı Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk’ün naçiz sözleri ile bitirmek istiyorum. ‘’ EGEMENLİK KAYITSIZ ŞARTSIZ MİLLETİNDİR, TÜRKİYE CUMHURİYETİ DEVLETİ İLELEBET PAYİDAR KALACAKTIR, NE MUTLU TÜRK’ÜM DİYENE ‘’Bize bu Aziz Vatanı bahşeden ve bizlere yardım eden bizi koruyan Yüce Allah’ımıza hamd olsun.   Esirgemesi bağışlaması Koruması Ülkemizin ve Ümmeti Muhammed’in üzerine olsun inşallah. Hepinize hayırlı akşamlar diliyorum.’

 

İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.