MHP’Lİ AKÇAY: “BAŞBAKAN TÜRK MİLLETİNE DÜŞMANLIKTA SINIR TANIMIYOR!

Başbakan Erdoğan’ın Türk Milletine düşmanlıkta sınır tanımadığını iddia eden MHP Manisa Milletvekili Erkan Akçay, " Diyarbakır’da PKK hamisi Barzani, Şivan Perver, PKK’lı Leyla Zana, BDP Milletvekilleri, BDP’li Diyarbakır Belediye Başkanı ile kol kola giren Başbakan Erdoğan Türk Milletine düşmanlıkta sınır tanımadığını bir kez daha göstermiştir.”dedi.

MHP’Lİ AKÇAY: “BAŞBAKAN TÜRK MİLLETİNE DÜŞMANLIKTA SINIR TANIMIYOR!

Türklüğü anavatanında silmeye ve sindirmeye çalışan bir hükümetin iş başında olduğunu söyleyen Akçay, “ Türkiye’de bayrağı indirmek için küresel güçlerden, Sevr artıklarından, hainlerden, işbirlikçilerden destek ve himaye uman AKP adeta Türk Milletiyle hesaplaşmaktadır. Türk düşmanlığı konusunda sınır tanımayan Başbakan Erdoğan ve AKP hükümeti milli ve manevi değerlerimize savaş ilan etmiş bu kapsamda önce milli bayramlarımızın içini boşaltmış, Kamu kurumlarından T.C ibaresini kaldırmış, “Türküm, doğruyum, çalışkanım” diyen başlayan andımızı kaldırmış sonra Devlet Madalya ve Nişan Yönetmeliği’nden Atatürk’ü ve TC’yi çıkartmıştır.” dedi. 

 Başbakan Erdoğan’ın PKK’lı hainler ve Türk düşmanlarıyla Diyarbakır’da buluştuğunu söyleşen MHP Manisa Milletvekili Erkan Akçay, “ Geçen hafta Diyarbakır’da “Ne Mutlu Türküm Diyene” yazıl tabela kaynakla kesilerek kaldırılmıştı. Bu tabelanın Başbakan Erdoğan’ın PKK’lı hainler ve Türk düşmanlarıyla Diyarbakır’da yapacağı buluşma nedeniyle kaldırıldığı anlaşılmıştır. Kerkük’te Türkmenleri katleden, PKK’yı silahlandırıp Türkiye’ye saldırtan PKK hamisi Barzani, yanına aldığı bölücülükten sabıkalı sözde bir sanatçıyla Habur’dan Türkiye’ye giriş yapmıştır. Başbakan Erdoğan, Türkiye, Kerkük’e karışırsa, bizde Diyarbakır’a karışırız” diyen PKK hamisi Barzani ve PKK’lı yöneticilerle Diyarbakır’da buluşmuş, Türk Milletine ve Türk Gençliğine göstermediği nezaketi bu hainlere göstermiştir. Bu buluşmaya Başbakan Erdoğan tarafından defalarca azarlanan ve yalanlanan bunun sonucunda da ‘ ben sadece bakan değilim, benim özgül ağırlım var.’ diyen Bülent Arınç’ta katılmıştır. Ya Sayın Arınç’ın özgül ağırlığı sıfırdır ya da Başbakan Erdoğan ile Bülent Arınç’ın ortak oldukları nokta Türk düşmanlığıdır? Sayın Arınç, Türk düşmanlarıyla beraber olmak için özgül ağırlığını feda etmiştir.” dedi.  

AKP’nin Türkiye Cumhuriyeti Devletinin aleyhi, PKK’nın çıkarları doğrultusunda politikalar izlediğini söyleyen MHP Manisa Milletvekili Erkan AKÇAY, “ Geçtiğimiz hafta Salı günü PKK’nın yan kolu PYD’nin Suriye Kamışlı’da düzenlediği toplantı sonucunda kurucu meclis ilan ederek Suriye’nin kuzeyinde sözde Batı Kürdistan adıyla özerk bir devlet kuracağını ilan etmiştir.  Irak’ın kuzeyinden sonra Suriye’nin kuzeyinde de yeni bir fitne yönetiminin oluşması Türkiye’nin milli bekasına tamiri ve tahsisi imkansız hasarlar verecektir. AKP, PYD ile görüşe görüşe, liderlerini Türkiye’de ağırlaya ağırlaya Türkiye Cumhuriyeti Devletine karşı yeni bir düşman yaratmıştır. Sözde büyük Kürdistan’ın iki ayağı bu şekilde belirginlik kazanmaktadır. Başbakanla Barzani’nin Diyarbakır’daki teması üçüncü ayağın, yani sözde kuzey Kürdistan’ın provası, hazırlık aşaması ve nişan merasiminden başka bir şey değildir.” dedi.

AKP, PKK’NIN TÜM TALEPLERİNİ KARŞILAMIŞTIR.

PKK’nın tüm taleplerinin karşılandığını söyleyen MHP Manisa Milletvekili Erkan Akçay, “ 2002 yılında terörü sıfır noktasında devralan AKP terörle mücadele yapmak yerine müzakere masasına oturmuştur. Başbakan Erdoğan 2005 yılında Diyarbakır ziyaretinde yıllardır devam eden bölücü terör olayını Kürt sorununa dönüştürerek, PKK’nın yıllardır yapamadığını yapmış, Türkiye’yi bir ayrışmaya ve çatışmaya, çatışmanın sonucu olarak bir bölünmeye götürecek gafletin içine düşmüştür. 2009 yılında Kürt açılımı adıyla gündeme getirilen ihanet ve yıkım projesi, Türk milletinin birliğine vurulan en büyük darbelerden birisi olarak tarihteki yerini almıştır. Türk Milletine düşmanlıkta sınır tanımayan AKP Hükümeti PKK’nın tüm talepleri karşılamış, bunun sonucunda da AKP ile PKK arasında 30 Mart 2013 yerel seçimlerine kadar ateşkes ilan edilmiştir. 

İMRALI CANİSİNE AF GETİRENİ TÜRK MİLLETİ TÜKÜRÜĞÜYLE BOĞAR

AKP-BDP-İmralı üçgeninde yapılan pazarlıklarda;  anadilde eğitim, Anayasada Türk kavramının tasfiyesi ve Kürt kimliğinin anayasal güvenceye alınması, KCK tutuklularının salıverilmesi, yerel yönetimlere özerklik, İmralı canisinin hapishane şartlarının düzeltilmesi ve Kanun değişikliği gerektiren konularda düzenlemeler yapılması yer almaktadır. Yani Türkiye’nin bölünmesi, federasyona dönüşmesi, PKK’nın affı, İmralı canisinin önce eve, sonra da özgürlüğüne kavuşması aşama aşama gerçekleşmektedir. Açılım adını verdikleri İhanet ve yıkım sürecinden sorumlu Başbakan yardımcısı Beşir Atalay, ‘Siyaset grubunun gerekeni yapması boyutunda; eve dönüşler, siyasete katılma, cezaevlerindekilerin durumu, daha doğrusu içeride ve dışarıdaki terörle ilgili unsurların, o insanların tekrar hayata kazandırılması, evlerine dönüşü, rehabilitasyonu her şey bunun içinde. Başbakanımız bugün bunu açıkça ifade etti.  Bunu af olarak nitelemiyoruz ama dünyanın her yerinde çözüm süreçleri sonuçta silahların teslimin sonrasında o insanların geleceği ile ilgili kararları getirir. Çözüm sürecinin sonunda o kararların verilmesi tabiidir. Bugün Başbakan'ın söylediği odur." diyerek PKK’ya dolayısıyla da İmralı Canisine genel af çıkartılacağı, İmralı Canisi ve PKK’lı yöneticilerin siyasete sokulacağı ve PKK’lılara iş verileceğini ifade etmektedir. Buradan Başbakan Erdoğan ve AKP’li yöneticilere sesleniyorum: Milyonlarca insanımız işsizken, insanlarımız evlerine bir lokma ekmek götürmek için sabah akşam çalışırken PKK’lı teröristlere iş vermek kimin haddinedir? Kırk bin kişinin katili İmralı Canisine af çıkartıp siyasete sokacak olanı Türk Milleti tükürüğüyle boğar.

MHP’Lİ sözlerine şöyle devam etti: Başbakan Erdoğan’ın; Barzanisi, Şivan Perveri, bebek katili, teröristleri, Ahmet Kaya’sı, BOP’u, küresel destekçileri varsa Türk Milletinin de Milliyetçi Hareket Partisi vardır. Ankara’nın değil de, Erbil’in çıkarlarını gözetenlere, milleti 36’ya ayırmaya çalışanlara Türk milleti fırsat vermeyecektir. Başbakan Erdoğan unutmamalıdır ki, Aziz milletimiz AKP’ye;  ülkeyi böl, PKK’yı temize çıkar, teröristleri akla, İmralı Canisine teslim ol diye yüzde elli oy vermemiştir.  AKP’nin açılım adını verdiği ihanet projeleri Türk Tarihinde kara bir leke olarak yer alacaktır. Türk Milleti ve Milliyetçi Hareket Partisi AKP’nin bu ihanetini asla unutmayacak ve er-geç hesabını soracaktır.”

 


İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.