MERSİNLİ’DEN OTOPARK SÖZÜ

Çalışmalarını aralıksız olarak devam ettiren AK Parti Manisa Belediye Başkan aday adayı Berk Mersinli, Manisalılara Yunus Emre ilçesinde yapmayı planladığı otoparkın sözünü verdi.

MERSİNLİ’DEN OTOPARK SÖZÜ

Mersinli, “Önce aday daha sonra da milletimizin teveccühü Allah’ın takdiriyle Belediye Başkanı olmam halinde Yunus Emre ilçesinde oturan vatandaşlarımızı otopark çilesinden kurtaracağımıza inanıyorum” dedi. AK Parti Yunus Emre Belediye Başkan aday adayı Berk Mersinli,“Bu şehir gerçekleşecek kentsel dönüşümle nefes almalı. Bölgemizde imar-tadilatlarının ve şehir planlamasının alt-yapısını düzenlerken, riskli imara açılan başıbozukluğa izin verilmeyecektir” dedi. Berk Mersinli; “İmarda yeni düzenlemelerle birlikte Otopark sorununun çözümü için, yeraltına yumuşak inişli, düşük kot farkı yapıların planlanması gündemimizde olacak; bu yeni oluşturmayı hedeflediğimiz otopark yapılanması yerin altına doğru en fazla 8-10 metre mesafede olacak. Bu tür hangarımsı otoparkların üstü halkın spor, yeşillik ya da diğer sosyal alan ihtiyaçlarını karşılamak amacıyla düzenlenecektir. Böylece; ne tam olarak yer altı otoparkları gibi yirmi-otuz metre derinlikte hafriyat çalışması ve beton yükleme masraf ve zamanı harcanacak; ne de kule gibi yükselen alan ‘işgaline’ yer ayrılacaktır... Otoparkların çevre ve dikey güvenliklerini üst düzeyde korumaya alınarak site, apartman veya çarşı yakınlarına; bodrum-zemin üstü satıhta da bu yöntem düşünülebilir. Yeni imar düzenlemesine yani kentsel dönüşüme müsait olamayan yerler için ise otopark sorunu konusunu şu an mevcut bulunan geniş park alanlarının altına yer altı otoparkları oluşturarak Yunus Emre ilçesinde yaşanan otopark sorununa çözüm üreteceğimize inanıyorum. Tabii bu noktada Manisa’da yaşanan şehir içi araç trafik sıkıntısını azaltacağına inandığım hafif raylı sistem ve tramvay hatlarının yapılmasını destekliyoruz. Gerçekleştirmeyi hedeflediğimiz projelerimizle Yunus Emre ilçemizin kentsel dönüşümüne önemli katkı sağlayacağımıza inanıyorum” şeklinde konuştu.

“Çöp sorununun Manisa’nın kangren haline gelmiş sorunlarından biri” olduğunu belirten AK Parti Yunus Emre Belediye Başkan aday adayı Berk Mersinli; “Çöp sorununda, atıkları kaynağında ayrıştırarak biriktirme kumbaralarında toplanması; ve akıllı binalar sistemi içinde çöp boşaltımının rahatlıkla yapılabilmesi için çalışmalar yürütülecektir. Tek çözüm gibi görünen Şehir dışında bir yerde ‘çöp yığma’ uygulamasından ziyade, ayrıştırıcı atık depolarından sektörlere dağıtılan hızlı bir yönlendirme- taşımacılık sisteminin uygulamasına çalışılacak, çöp dönüşüm sistemi için teşvikler getirilmesi gündeme gelecektir” dedi.

Projeleri arasında hobi bahçelerinin de yer aldığını belirten Berk Mersinli; “Hobi bahçeleri yapacağız; özellikle emekliler, ya da apartman sakinlerinin kullanımına bırakılacak veya üniversite öğrencilerine önerilecek bahçeler düşük ücretle kiraya verilecektir. Yaşlılar için hobi bahçelerini düşünmemizin, önemli bir sosyal hizmet olacağı kanaatini taşıyorum. Projelerimiz arasında 7’den 70’e her kesimi yakından ilgilendiren önemli projeler mevcut. Bu nedenle Yaşlılarımıza karşı sorumluluklarımızı yerine getirmekte özel bir çaba göstereceğiz. Onların rahat, güvenlikli ve huzur içinde yaşamlarını sürdürecekleri alanlar sağlayacağız. Dinlenme evi; alış veriş kuponları sayesinde harcama güçlerine destek; Belediyemize bakım-ihtiyaçlarını iletebilecekleri özel masa iletişim bağı; gerektiğinde psikolog desteği; gezi turları; sağlık turizmi için teşvikler getirilecektir” ifadesinde bulundu.

 


İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.