Meclis'te İlk Gün Gerginliği

TBMM’nin 25. Dönemi açılışında HDP’li Milletvekillerinin İstiklal Marşını okumamasına tepkiler dinmek bilmiyor. Bu tepkilerden biri de AK Parti Manisa Milletvekili Doç. Dr. Selçuk Özdağ’dan geldi.

Meclis'te İlk Gün Gerginliği

HDP’nin Türkiye’nin partisi olmadığının bir kez daha görüldüğünü kaydeden Özdağ, “Bunların gayesi Türkiye’de özerkliktir. Bunların gayeleri değişmemiş metot ve üslupları değişmiştir. Bunlar Arnavut Akif’in yazdığı İstiklal Marşını okumayarak daha ilk günden TBMM çatısı altında Türkiye’ye meydan okuma gayretlerini göstererek gaflete düşmüşlerdir” dedi.

TBMM’nin 25. Dönem açılışında İstiklal Marşı’nı okumayan HDP’li Milletvekillerini sert bir şekilde eleştiren AK Parti Manisa Milletvekili Doç. Dr. Selçuk Özdağ, “Türkiye’nin üniter yapısına inananlar İstiklal Marşını okurlar. Bir devletin tek istiklal marşı, tek bayrağı olur. Ama farklı ırklardan, farklı etnik mezhep ve kökenlerden, farklı inançlardan insanlar olabilir. Türkiye’de böyle bir ülke. HDP’liler hem ‘ortak yaşama iradesine inanıyoruz’ diyorlar, hem de istiklal marşını okumuyorlar. İstiklal Marşını Arnavut Mehmet Akif yazmıştır. Bu İstiklal Marşı Türkiye’de Kürtlerin, Çerkezlerin, Lazların, Türkmenlerin, Arapların hep birlikte istiklal, bağımsızlık mücadelesinden, vatan savunmasından sonra yazılmıştır” diye konuştu.

BUNLARA KARŞI UYANIK VE DİKKATLİ OLMALIYIZ

HDP’lilerin şirin görünme uğruna mitinglerinde bir taraftan Abdullah Öcalan afişlerini asarken diğer yandan bazı yerlerde Türk bayrağını salladığını kaydeden Özdağ, “Bunların yaptığı takiyedir. Bunların gayeleri açık ve net bir şekilde bellidir. Bunların gayeleri Türkiye’de özerkliktir, ayrı bir devlet kurmanın hayali peşindeler. Bunların gayeleri değişmemiş metot, üslup ve usulleri değişmiştir. Kendi partilerinin içerisine Marksist gelenekten gelenleri, birkaç tanede başörtülü alarak onlarla birlikte Türkiye’ye meydan okuma gayesindedirler. HDP Türkiye’nin partisi değildir. HDP maalesef faşist bir yapı. Maalesef kendisinden başka kimseye hayat hakkı tanımayan PKK’nın siyasi uzantısıdır. Silahları bırakmadıkları sürece Türkiye Cumhuriyeti Devleti ile hesaplaşmaları devam ediyor demektir. Bunlara karşı uyanık ve dikkatli olmak gerekiyor” dedi.

AK PARTİ DÜŞMANLIĞI HDP’YE OY VERDİRDİ

“ ‘Andımız kaldırılıyor’ diyerek ortalığı ayağa kaldıran ulusalcılar, sosyal demokratlar, sosyalistler, milliyetçiyim diyenlerin bir kısmı maalesef AK Parti düşmanlığı sonucunda HDP’ye oy verdi. HDP’nin yaptıklarını unuttular” diyen Özdağ sözlerini şöyle sürdürdü; “HDP’nin ‘Türkler soykırım yaptı’ ifadesini unuttular. PKK’nın gözünü dahi kırpmadan masun insanlarımızı öldürmesini unuttular. Hala Güneydoğu’da kendilerinden olmayan Kürt kökenli vatandaşlara dahi müsamaha göstermiyorlar. AK Partililere, HÜDAPAR’lılara müsaade etmiyorlar. Etnik temizlik yapıyorlar, ırkçılık yapıyorlar. Halbuki ırk yarış atları için geçerlidir. Ama bunlar hala aynı kafayla yollara devam etmek istiyorlar. Ben bu süreçte özellikle ‘Andımız kaldırıldı’ diyerek ortalığı ayağa kaldıranlar İstiklal Marşını okumayanlar için ne yapacaklar onu merak ediyorum. İstiklar marşından neden korkuyorlar, rahatsızlık duyuyorlar? ‘Korkma söznmez bu şafaklarda yüzen al sancak’ sözlerinden neden rahatsızlık duyuyorlar. Bağımsızlığa, emperyalizme kafa tuttuğumuz için mi rahatsızlar? Kurtuluş savaşında bağımsızlığımızı sağladığımız için mi rahatsızlar? Bunların kimin sesi ve tercümanı olduğunu millet inşallah görecektir.”

KILIÇDAROĞLU YANLIŞLARININ BEDELİNİ ARALIK’TA ÖDEYECEK

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun HDP’nin de dışardan ya da içerden destek verdiği koalisyon kurma çabalarına da değinen Özdağ, “Atatürk’ün kurduğu parti olan CHP’nin Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu İstiklal Marşını okumayan HDP ile nasıl olur da koalisyon kurma çabası gösterir? Nasıl olur da MHP’nin Genel Başkanı Sayın Devlet Bahçeli’ye, “Sen Başbakan ol. HDP’de bizi dışarıdan desteklesin’ diyebilir. Silahları bırakmayan, Türkiye’nin üniter yapısına inanmayan, Türkiye’de tek devlete, tek vatana, tek bayrağa inanmayan bir yapıyla koalisyon kurma çabasını anlayabilmiş değilim. Kılıçdaroğlu bir yandan ulusalcıyım, sosyal demokratım diyecek. Bir yandan da Atatürk’ün kurduğu Türkiye Cumhuriyeti Devleti’nin İstiklal Marşını okumayanlarla koalisyon kurma çabası içerisinde olacak. Bu yapının gayesi ve niyeti bellidir. Kılıçdaroğlu ciddi bir şekilde popülist yaklaşımlar sergiliyor. Bu popülist yaklaşımları kendisine bedel ödettirecek. Zaten bu kadar popülist yaklaşımlarla hükümet kurma isteği Genel Başkanlığını muhafaza etmek içindir. Ama ne yaparsa yapsın Aralık ayında Genel Başkanlığı gidecektir. 


İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.
Avatar
FG - 3 yıl önce

sayın özadağ hiç gücenmeyin ama bu HDP yi şımartan da, buralara getirten de sizin partiniz, yani AKP dir.