MAOB: "GEZİ PARKI NEYSE BEYAZFİL ODUR"

Manisa'nın önemli simgelerinden biri olan ve tüm tepkilere rağmen satışı gerçekleşen Beyazfil'in İstanbul Gezi Parkı ile bağlantısı olduğunu söyleyen Manisa Akademik Odalar Birliği (MAOB) Dönem Sözcüsü İbrahim Demran: "Kentin simgesi olmuş bu binanın yıkılmasına karşıyız. İstanbul’da Gezi Parkı neyse Manisa’da Beyaz fil odur." dedi.

MAOB:

Haber:Berfin Adıcan

Manisa'nın önemli simgelerinden biri olan Beyazfil'in satışına tek firmanın katılması akıllarda soru işaretleri oluşturmuş ve siyasiler tarafından ihalenin şaibeli olduğu ile ilgili iddialar öne sürülmüştü. Beyazfil'in ihale süreci ile ilgili bir açıklama da Manisa Akademik Odalar Birliği'nden geldi. MAOB Dönem Sözcüsü İbrahim Demran yaptığı açıklamada Beyazfil'in fiyatı ile ilgili akıllarda soru işareti kaldığını belirterek: "Manisa’da BEYAZFİL olarak bilinen SGK Hizmet binası 20.08.2014 tarihinde yapılan ihale ile satılmıştır. Ancak ihalenin duyurusu, içeriği ve fiyatı yıllarca sürecek soru işaretleri taşımaktadır. Ayrıca böylesi önemli bir yapının ihalesine tek bir firmanın girmesi ve yaklaşık muammen bedelden ihaleyi alması da bu soru işaretlerini arttırmıştır. Hesaplarımıza göre bina 4 yıllık kira gelirine satılmıştır. Oysa sıradan bir binanın bile reel değeri 12 yıllık kira bedeli olmalıdır. Beyazfil binası Manisa’nın bir simgesidir ve öylede kalmalıdır. Şehrin en merkezi yerinde, önemli bir nirengi noktası ve yüzlerce Manisa’lı esnafın ekmek teknesidir. Buraya para yatırmış bir işletmeci bu alanın her noktasından para kazanmaya çalışacaktır. Bu nedenle bu alanın kullanımına kentin dinamikleri karar vermelidir." dedi.

"GEZİ PARKI NEYSE BEYAZFİL ODUR"

Beyazfil'in İstanbul Gezi Parkı ile bağlantısı olduğunu ifade eden Demran: "İhale süreci, duyurusu, bedeli, içeriği ve şekliyle soru işaretleriyle doludur. SGK’ın bu ihaleyi iptal etmesi ve ileri bir tarihte yenilemesini talep ediyoruz. Bu binanın Manisa’ya mal edilerek kullanım şeklinin Manisa’nın dinamikleri tarafından belirlenmesini istiyoruz. Kentin simgesi olmuş bu binanın yıkılmasına karşıyız. İstanbul’da Gezi Parkı neyse Manisa’da Beyaz fil odur. Binanın restore edilerek, mevcut esnafı mağdur etmeden Manisa’nın sosyo-kültürel ve toplumsal ihtiyaçların tamamına cevap verecek ortak bir kullanım alanı belirlenmesine çalışmalıdır." diye konuştu.

"MÜCADELEMİZ SÜRECEK"

Beyazfil ile ilgili yapacakları çalışmaları sıralayan Demran, şunları söyledi: "İmza kampanyamızda ki 5000 imzayı ve taleplerimizi Cumhurbaşkanımıza, Başbakanımıza, Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanına, tüm Manisa milletvekillerimize, SGK Genel Müdürüne, tüm siyasi partilerimizin il başkanlıklarına sunacağız. İhalenin iptali için gerekli tüm yasal girişimleri yapacağız. Beyazfil binasıyla ilgili haklı taleplerimiz için yerel ve ulusal bazda kamuoyu yaratmaya yönelik çalışmaları yapacağız. Sonuç olarak Manisa Akademik Odalar Birliği’ni oluşturan 18 meslek odası olarak bizler yaşadığımız kente ve ona mal olmuş değerlere sahip çıkma sorumluluğunu var oluş sebebimiz olarak algılıyor ve bu mücadeleyi sürdürüyoruz." 


İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.
Avatar
bülent - 4 yıl önce
bu ibrahim bey aklını peynir ekmeklemi yedi böyle bir şahıs kargaşa çağrısı yapıyor adli birimler nerede gezi olaylarının aynısını manisada istemiyoruz bu şahsa haddini bildirin adli merciler iş başına