MANİSA'DA YETKİ EĞİTİM-BİR-SEN'DE

Her yıl Mayıs ayında yapılan Eğitim İş Kolları sendikalarına ait yetki belirleme çalışmaları sonucunda 5 bin 741 üye sayısıyla Manisa genelinde Eğitim-Bir-Sen geçen yıl olduğu gibi bu yıl da eğitim alanında Manisa’daki yetkili sendika oldu.

MANİSA'DA YETKİ EĞİTİM-BİR-SEN'DE

Eğitim-Bir-Sen Manisa Şubesi tarafından Manisa Öğretmenevi’nde sendikanın il yönetimi ve ilçe temsilcilerinin katılımıyla istişare toplantısı gerçekleştirildi. Toplantıya Eğitim-Bir-Sen Manisa Şube Başkanı ve Memur-Sen Manisa İl Temsilcisi Mehmet Emin Sofuoğlu, Manisa Eğitim-Bir-Sen ve Memur-Sen Kadınlar Komisyonu Başkanı Mehtap Şirin, CBÜ Eğitim-Bir-Sen Temsilcisi Yrd. Doç. Dr. Bilal Elbir, Genç Memur-Sen İl Temsilcisi Mesut Öner, Eğitim-Bir-Sen Manisa Şube Yönetim Kurulu Üyeleri, Eğitim-Bir-Sen Manisa İlçe temsilcileri katıldı.

Yetki sürecinin ve gündemin değerlendirildiği toplantıda konuşan Eğitim-Bir-Sen Manisa Şube Başkanı ve Memur-Sen Manisa İl Temsilcisi Mehmet Emin Sofuoğlu, Her yıl Mayıs ayında yapılan Eğitim İş Kolları sendikalarına ait yetki belirleme çalışmaları sonucunda 5 bin 741 üye sayısıyla Manisa genelinde Eğitim-Bir-Sen olarak geçen yıl olduğu gibi bu yılda yetkili sendika olduklarını söyledi.

Alaşehir ve Turgutlu ilçelerinde de yetkiyi alarak başarılarını pekiştirdiklerini vurgulayan Sofuoğlu, “4688 sayılı sendikalar kanunu gereği yapılan yetki tespit toplantısı neticesinde Eğitim-Bir-Sen Manisa Şubemiz, Üniversite ve Milli Eğitim olmak üzere toplam 5 bin 741 üye sayısıyla en yakın rakibine 2 bin 231 sayı farkı atarak Manisa'da yine yetkili sendika oldu. Geçen yıldan bu yana toplam 955 eğitim çalışanını ailemize katarak, Milli Eğitim'de 5 bin 536, Celal Bayar Üniversitesi'nde 205 üye sayısıyla yetkiyi aldık ve Manisa'da gücümüzü arttırarak tazeledik. En yakın rakibimiz Türk-Eğitim-Sen, geçen yıla nazaran üye sayısını düşürerek erimeye devam etmiştir. 2014 yılında Milli Eğitimde 4 bin 605, CBÜ'de 181 üye sayısına sahip iken, en yakın rakibimize yaklaşık bin 200 fark atarak yetkiyi almıştık. 2013'te ise fark yaklaşık 800 civarındaydı. 2010'da yetkiyi sadece 28 farkla almıştık. Bu sonuçlar bayat senaryolar ve kiralık akıllarla memleketimizin yükselişini sabote etmek isteyenlere Şehzadeler şehri Manisa'dan 5 bin 741 yürekten oluşan bir koroyla emellerinize ulaşamazsınız demektir.” dedi.

“Yetkinin ve inanmışlığın getirdiği gücümüzle bugüne kadar olduğu gibi önümüzdeki süreçte de eğitim çalışanlarının sorunlarına çözüm üretmeye devam edeceğiz.” diyen Sofuoğlu sözlerini şöyle tamamladı: “Sendikacılığı hak arama platformu ve mesleki dayanışma biçimi olarak görüyoruz. Bu başarının sağlanmasında emeği geçen, gayret sarf eden İl Yönetimimize, CBÜ Temsilciliğimize, İlçe Temsilcilerimize, İlçe Temsilcilerimizin şahsında Yönetim Kurulları, Kadınlar Komisyonları ve Genç Memur-Sen Başkan ve Yönetimlerine, tüm İşyeri Temsilcilerimize, bize bu kutlu yolculukta destek veren, emeği geçen görünmez kahramanlara, sendikamızın bal arıları değerli üyelerimize gönülden teşekkür ediyorum. Bu yetki Manisa'ya, eğitim camiasına, ülkeye ve ümmete herkese hayırlı olsun. Hayırlı hizmetlere vesile olsun.”


İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.
Avatar
sercan - 3 yıl önce

Baskı ve zulümle yetki alınmaz. Zulümle abad olunmaz. gerçek yetki 220.000 yiğitle Türk Eğitim Sen dedir. Çok yakın gelecekte bunu göreceksiniz.